Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja osobiscie juz prędzej dal bym tego asp czterotakta

 

ale tego http://www.hobbycity.com/hobbycity/store/uh_viewItem.asp?idProduct=8984&Product_Name=ASP_FS91AR_Four_Stroke_Glow_Engine

 

wieksza moc, i troche waga ( mój wazy tyle samo ( asp 75aII ) ale to pomaga w dobrym wywazeniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak ale moja Extra ma mieć 140cm rozpietości wiec myśle że ten 91 bedzie za duzy

mój kolega robi taki sam model i wkłada OS 46LA waga tego to 270głem troszkę wiecej mocy, ale mam dylemat czy dać czterotakt czy dwutakt waga tych jest taka sama

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tak małym modelu silnik 91 o wadze 640g bedzie wielką lipą model zrobi się ciezki i bedzie duzo gorzej latac niz na lżejszym 10ccm który w zupełnosci wystarczy.Przy rozpietosci 140cm 250g na silnik z przodu zmienia całkowiscie model w powietrzu.Miałem 91 w modelu 180cm 3,3kg i dawał sobie rade więc w 140cm to jest istna masakra z mocą i wagą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zerwałbym keson i spróbował pokleić. Malker jak keson posklejasz na CA to potem już go nie wyszlifujesz na gładko, poza tym żeby sie dostać do dźwigara trzeba i tak keson rozwalić.No chyba że zrobi się "na sztukę" czego w akrobacie jednak nie polecam.

 

Gdybym miał robić skrzydło od nowa to zrobiłbym je jako dzielone z łącznikiem węglowym lub duralowym oraz drugim , mniejszym łącznikiem takim z fi 8mm.Łatwiejszy transport i w przypadku rozwalenia jednej połowy nie musimy robić całego nowego skrzydła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

udało mi się to doprowadzić do takiego stanu

 

extra074.jpg

 

To skrzydło odratuję, ale i tak pewnie w najbliższym czasie zrobię drugie :P To posłuży do treningów, bo pewnie w pierwszych lotach nie raz zahaczę skrzydłem przy lądowaniu. Sorry, że taka licha fotka ale już aku w aparacie padły :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.