Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Muszę wkleić te brakujące kawałki kesonu w moim skrzydle po naprawie, i tu nasuwa się pytanie: na co to wkleić aby móc wyszlifować na gładko?? Po CA zostanie wzniesienie :/ Dodam, ze nie będę mógł tego zbytnio szlifować, bo nie chce pocienić za bardzo balsy w tym miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

musze pare rzeczy poprawic, ale mysle ze dobzre wyszlo XD zdjecie nieodzwierciedla tego...

nie mam co prawda takiej wprawy w tym ale to chyba najlepiej oklejony moj model... tylko musze przejechac zelazkiem te krawedzie i napiac opalarka reszte... poprostu na rogach ( spod) sie troszke pomarszczyla

 

jeszcze dojda czarne wykonczenia i napisy

 

teraz zobaczylem... chodzi pewnie wam o stateczniki i stery.

to zdjecie bylo robione jakis czas temu i folia juz jest poprawiona, myslalem ze macie jakies zastrzezenia co do kadluba... chyba ze macie :? 8) :oops: :oops: :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę wkleić te brakujące kawałki kesonu w moim skrzydle po naprawie, i tu nasuwa się pytanie: na co to wkleić aby móc wyszlifować na gładko?? Po CA zostanie wzniesienie :/ Dodam, ze nie będę mógł tego zbytnio szlifować, bo nie chce pocienić za bardzo balsy w tym miejscu.

 

Zanim nakleisz ponownie brakujący kawałek kesonu wklej od spodu zakładki z balsy , czyli wycinasz pasek balsy np.2mm i szerokości 10mm i doklejasz od wewnątrz do kesonu na krawędziach jego cięcia .Wklej tak aby wystawało około 5mm.Słoje zakładki oczywiście w tym samym kierunku co słoje kesonu.Potem dotnij z deski balsowej kawałek pasujący do usuniętego pokrycia i wklej wszystko na żywicę, ale bez przesady z jej ilością.Zakładki od wewnątrz wzmocnią miejsce klejenia a żywica da się łatwo szlifować.Jak zrobisz całą akcję z uwagą i cierpliwością to po pokryciu folią nawet nie będzie widać tego miejsca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

robraf, podwozie mogłbyś poprawić nie pasuje wizualnie i te zastrzały na stateczniku mogłyby być delikatniejsze taka jest moja opinia ale mogę się mylić :roll: .

Jaki masz silnik w modelu i jaka waga ci wyszła

Pozdrawiam Sławek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik mam - asp 75AII ze smiglem 14x6

podwozie takie zeby pasowaluo jakos do tego smigla... (sam zrobilem podwozie) ale chyba po pierwszych lotach zamowie jakies porzadne podwozie

 

zastrzaly są w sam raz bo te alu jest dosyc miekkie ale teraz sie nie wygina a wywazenie jest idealne... nic nie trzeba dawac na ogon

 

nie wazylem ale na oko w okolicach 3-3,1kg jeszcze do tego dojdzie pokrycie skrzydla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Utknąłem na oklejaniu przejścia kadłuba w statecznik pionowy :/ Nie mam pojęcia w jaki sposób to tam przykleić, bo nie ma jak docisnąć żelazkiem, ani nic, nie ma miejsca bo stateczni poziomy już wkleiłem :/ . Macie jakieś sposoby na oklejenie tego miejsca? Myślałem nad nagrzaniu suszarką i przyklejeniu, ale nie chce sobie zepsuć foli na stateczniku pionowym.

 

Edit:

Okleiłem to jakoś i wyszło masakrycznie :/

 

extra078.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.