Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

chcialbym wiedziec jakie silniki zainstalowaliscie w swoich extrach

 

mialem problem z ciagiem silnika... mam ASP 75AII i na smigle 14x6 ciągu jest minimalnie za malo do zawisu

 

niedlugo wymienie smiglo na master airscrew 14x4-K i licze na poprawe ciagu bo jednak chcialbym pobujac sie tą extrą

 

 

a wiec pytanko... ile ciagu maxymalnie moge wycisnąć z tego silnika? jakie silniki macie w swoich extrach ( zapewniające wystarczająco duzo ciągu do 3d)

 

probowalem tez na smigle 15x6 drewno... szedl delikatnie w pion ale silonik byl mulowaty...

 

rozwazam tez sprzedaz 12,5ccm i zakup jakiegos elektrycznego...

POMOCY!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
ale jednak wolalbym spalinke...

 

do elektryka bym musial jeszcze duzo wydac ( silnik, regler i jakies spore aku)

 

Nie żartuj ! Taniej niż wacha a stary silnik się pchnie :P !

 

Ile waży Twój model w tym momencie ? I ile waży silnik + serwo, paliwo śmigło to oszacujemy coś ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

silnik to asp75 wiec wg producenta wazy okolo 670g + serwo jakies 20g + 227ml paliwa + smiglo ( niewiem ile niestety )

 

silnik w tym momencie w sklepie kosztuje okolo 372zł

 

wiec w elektrycznym zmiescilbym sie w 372zl?

 

model do lotu wazy 3400 wiec potrzebuje silnika kory da mi ciag w granicach 4500-5000 g ... lubie miec zapasik mocy...

 

 

 

ale jednak wolalbym spalinke... chyba ze elektryk mniej wyniesie niz koszt tego silnika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7070

 

Regiel :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=10943

 

Aku :

 

http://unitedhobbies.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=7638

 

Ale aku można dać bardzo spokojnie mniejsze np. 6s 3400-3800mah i do tego śmigło 17-18". Odejście będzie super a do tego czas lotu spokojnie powinien wynieść 8-10min.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Wreszcie skończyłem Extrę, model w takim stanie jak na zdjęciu (nie sugerujcie się otoczeniem, fotki prosto z placu boju :P) waży 3,3kg bez paliwa, jeszcze nie sprawdzałem jak z wyważeniem bo zapomniałem ale postaram się to sprawdzić w najbliższym czasie.

Myślę, że nie wyszło tak ciężko :) Malowanie kabinki do poprawy, ktoś wypalcował całe :crazy:

 

 

 

obrazzi.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No i Extra nie doczeka sie oblotu na silniku benzynowym ;) Sprzedałem i pakuję w nią elektrykę, przy obecnej wadze 3,5kg gdzie silnik waży 1,5kg, powinienem wyjść w miarę dobrze z wagą ;)

 

Tylko teraz co kupić, widziałem sprzęt który zaproponował Krzysiek i pewnie go zamówię, ale może pojawiły się jakieś lepsze propozycje?? Może troszkę słabszy przy tej rozpiętości?? Chciałbym mieć dość duży zapas mocy aby móc polatać agresywniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.