Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

ja tam uzywam turnigy plush 80A.. i nie narzekam.. wg mnie to jeden z najleszych regulatorow jakie mialem.. latwy w programowaniu mozesz ustawic wiekszosc rzeczy poza napieciem na wyjsciu beca..

 

u mnie lata w heliku 500 .. prady na poziomie 70A tam wystepuja i daje ładnie rade.. po locie lekko cieply

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 4 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam zamiar zbudować ten model tylko że mniejszy 75%. Będę miał pomoc znajomego więc pewnie razem damy rade. Pewnie go przez bardzo długo czas nie ulotnie z racji braku umiejętności ale frajdę sprawia mi sama budowa. Pytanie mam następujące czy to co mam zamiar kupić wystarczy ( jeśli o czymś zapomniałem to będę bardzo wdzięczny za napisanie czego brakuje )

 

7x Deska balsowa 3mm

5x Listwa sosnowa ( lepiej sosnową czy balsową i jaką grubość wybrać ?? )

1x Sklejka balsowa 3 mm ( może być balsowa czy lepiej lotnicza ?? )

1x Tkanina szklana 140g

1x Pręt węglowy 2mm

1x Pręt węglowy 3mm

1x Żywica Epidian 53

1x Snap metalowy M2

2x Snap kulowy krótki M2

1x Przedłużacz serwa 15 cm

1x Przedłużacz serwa 60 cm

 

1. Jakim klejem najlepiej kleić.

2. Mam zamiar z płaskownika zrobić podwozie. Jakie się nada i jakie koła wybrać ??

3. Jakie zawiasy, popychacze, dźwignie sterów wybrać ??

4. Czy serwa Hitec HS-311 się nadadzą ??

 

Cięcie mam zamiar zlecić jakieś firmie tylko nie mam pojęcia ile może to kosztować. Wiem że pewnie większość osób nie po traktuje mnie poważnie z racji mojego braku doświadczenia ale mam nadzieję że znajdą się takie osoby które zechcą pomóc. Z góry dzięki.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to byl moj pomysl zeby ją zmniejszyc ;)Zielony, ja robie 71% czyli dokaldnie 1,2m

 

 

kupilem (zamowielem i 21 maja odbieram w modelesklep)

 

4 x Balsa 3 mm - Panama Balsa 0% 21.20zł

3 x Balsa 2 mm - Panama Balsa 0% 14.10zł

1 x Balsa 6 mm - Panama Balsa 0% 7.50zł

8 x Balsa 1 mm - Panama Balsa 0% 30.40zł

2 x Pręt stalowy O 0,5x1000 mm 0% 1.18zł

1 x Listwa duraluminiowa 2 x 30 x 1000 mm 0% 10.90zł

3 x Listwa sosnowa 4x5x1000 mm 0% 1.95zł

2 x GWS - Koło piankowe lekkie 51 mm 0% 7.60zł

2 x Listwa sosnowa 2x4x1000mm

 

 

 

z tym ze chyba bede musial dokupic jeszcze z jedną deske balsy 3mm

 

 

 

tnij recznie ;) przy tym modelu nie ma tak duzo elementow... dlatego wychodzi lekka;p za kase za wyciec ie zrobic pol drugiej extry albo conajmniej drugie skrzydlo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sklejki żadnej nie używasz ?? Nie laminujesz ?? Jaki klej wybrać ?? Nie wiem czy dam radę sam wyciąć bo jedyne co sam wycinałem to części do toto i rwd a to w ogóle nie ma porównania :D A co ze snapami, zawiasami, popychaczami u dźwigniami sterów ?? Nigdy z takim modelem nie miałem do czynienia więc wolę się was zapytać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sklejeczke mam 3mm

 

troche wyazuruje.. w rospietosci 1,2m nielaminuje... jedynie co to mozna przelaminowac miejsce mocowania podwozia

 

 

firewall na zywice 15min wklejam, mocowanie podowiza na zywice i dodatkowo przelaminowac , ogolnie konstrukcje to podlapuje na CA srednie jokera z przyspieszaczem i zalewam wikolem... jeszcze nic mi sie nie rozkleilo..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sporządziłem sobie listę:

7x Balsa 2,5 mm - Panama Balsa

3x Pręt stalowy O 0,5x1000 mm

1x Klej cyjanoakrylowy średni 20g. Joker

5x Listwa sosnowa 4x4x1000 mm

1x Żywica Epidian 53 100g

2x Koło gumowe o średnicy 50 mm

1x Listwa duraluminiowa 1,6 x 30 x 1000 mm

Sklejkę już mam więc nie kupuję

O czymś zapomniałem ??

 

I co z tymi bowdenami, mocowaniem na serwa, snapami, dźwigniami lotek, sterów i zawiasami jakie wybrać ?? W tym jestem całkiem zielony jak mój nick :mrgreen: Zakupy będę robił w modele.sklep.pl więc było by fajnie jak bym tam dało radę coś znaleźć.

 

Ps. Po co taka duża różnorodność w grubości balsy ?? W planach jest tylko 3 mm :P

 

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

We wtorek oblatałem extrę w Świdniku, film z oblotu jest ale niestety nie u mnie :(

Dziś natomiast wylatałem kilka pakietów w Radawcu. Model w powietrzu bardzo spokojny a nawet krowiasty, ale to chyba dlatego ze przyzwyczaiłem się do 1.2m :wink:

Mocy jest mało z zawisu wychodzi ale ledwo ledwo, regulator zimny (ma b.dobre chłodzenie), silnik letni. Wszystkiemu winne jest zbyt małe kv silnika i śmigło :wink:

 

waga do lotu 3060g

 

Set up

Emax 4030/10 385kv (odpowiednik AXI 4130/16)

APC 18x8

HK 40-50A

4x Tower Pro 996r

zippy 6s 2650mah

 

Tak się prezentuje model w całej okazałości :faja:

scaled.php?server=819&filename=p28071114160001.jpg&res=medium

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.