Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

Mam zakaz na robienie bałaganu przed świętami, więc modele na razie na szafie. Pomyślałem, że przedstawię moją koncepcje zasilania całego modelu :) Jaw już pisałem wcześniej będzie w nim siedzieć benzyna 26ccm. Na początek zdjęcie:

 

obraz007xa.jpg

obraz010we.jpg

 

Półka pod pakiet i BEC to balsa 5mm laminowana obustronnie tkaniną szklaną 160g.

Całość, czyli moduł zapłonowy i odbiornik, będzie zasilana z 1 pakietu. Od Li-pola wychodzi rozgałęźnik, który prowadzi 1 końcem do BEC'a i następnie do odbiornika, a drugim do stabilizatora napięcia LDO oraz kondensatorów, co następnie zostanie podłączone do modułu. Jeśli macie jakieś uwagi to prosił bym o pisanie, ponieważ nie chciałbym już nic zmieniać po montażu. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Przytoczę o tym jeden wątek:

http://pfmrc.eu/viewtopic.php?t=21219&postdays=0&postorder=asc&start=15

Jest też drugi w dziale elektryka. Jeden pakiet może i zda egzamin, ale zastanów się, czy chcesz rozbić model za niemałe pieniądze i latać niepewnie, czy zainwestować 50zł i mieć spokój. Każda taka sprawa to moim zdaniem złudne oszczędzanie. Gdzie jak gdzie, ale na odbiorniku takich eksperymentów bym nie robił. Zwróć też uwagę, że nie mówimy tu o malutkich modelach, ale o większym, który może narobić szkód w razie wypadku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne podejscie do sprawy budowa modelu od podstaw, a na końcu kolega sam sobie strzela gola.

 

Nie lepiej odrazu poskakać po tym modelu ?

 

 

 

Kwasiu napisał/a:

zastosowanie 2 pakietu zmusi mnie do mocnego dowarzenia ogonu

 

Nic dziwnego jak do modelu pod silnik 15ccm wpakowałeś benzyne.Już na żarowym koledzy dawali pakiet do tyłu, to chyba nie liczyłeś na cuda ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic dziwnego jak do modelu pod silnik 15ccm wpakowałeś benzyne.Już na żarowym koledzy dawali pakiet do tyłu, to chyba nie liczyłeś na cuda ?

 

Nie liczyłem, wiedziałem, ze będę musiał dowarzyć ogon co nie znaczy, ze nie mogę zmniejszyć balastu. Najpierw zrobię próby z 1 pakietem, jeśli będzie siać to założę drugi. Ciekaw jestem tylko ilu z benzynowców przetestowało taki układ jaki zastosowałem?? Skąd macie pewność, ze będzie siać, jeszcze nawet modułu do tego nie podłączyłem, nie widzę przeszkód w przetestowaniu takiego systemu. Nie chodzi mi o oszczędność bo mam kilka pakietów na stanie, które mógłbym wsadzić od zaraz do modelu. Jeśli będzie się działo coś niepokojącego to wsadzę 2. Temat zasilania uważam za wyczerpany.

 

Piękne podejscie do sprawy budowa modelu od podstaw, a na końcu kolega sam sobie strzela gola.

 

Nie lepiej odrazu poskakać po tym modelu ?

 

To też nie jest za dobre podejście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piękne podejscie do sprawy budowa modelu od podstaw, a na końcu kolega sam sobie strzela gola.

 

Nie lepiej odrazu poskakać po tym modelu ?

 

 

To też nie jest za dobre podejście.

 

Nikt tutaj źle ci nie życzy, ale jak widzisz wielu modelarzy na tym forum lata modelami benzynowymi i skoro podpowiadają ci, że powinieneś zastosować drugi pakiet do zapłonu to pomyśl, musi coś w tym być.

 

W model włożyłeś na pewno sporo pracy. Testy na ziemi mogą wypaść pomyślnie, a co jeśli w powietrzu nagle złapiesz zakłócenia, wtedy będzie za późno :| Oczywiście zrobisz jak uważasz, i nikt cię tutaj do niczego nie zmusi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kwasiu a pomyslałeś o tym, że przy obciązniu serw spada napiecie na pakiecie, a przy spadku napięcia, silnik nie bedzie pracował jednakowo.Głównie od iskry zalezy praca silnika, i to jest uzależnione o napiecia, które musi być stałe.

 

To akurat nie problem, przy stabilizatorze napięcia uzyskam równy i stały prąd. Wiem, ze wszyscy wiedzą co mówią i dają dobre rady ale i tak chciałbym przetestować taki układ, rozmawiałem z pewnym elektronikiem i powiedział, że kondensatory powinny zniwelować sianie po reszcie sprzętu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem co do oklejania skrzydła, na górze będzie to wyglądało tak mniej więcej tak:

 

 

beztytuugdz.jpg

 

Srebrne natarcie już mam, odpowiednio daleko podwinąłem spodnią folie. Mam 2 możliwości:

-obkleić całe skrzydło srebrna i nakleić niebieską folię

-obkleić srebrną tylko tak aby niebieska zachodziła na nią parę cm.

 

Jak myślicie jest sens bawić się 2 sposobem ?? Dużo wagi zaoszczędzę?? Jak powinno być łatwiej??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

Nie mogłem sie powstrzymać żeby sie nie po chwalić.

Musiałem odpocząć od prac nad moim Smithem i postanowiłem zmontować tą extre.

To co udało mi sie do tej pory zrobić.

 

dsc00051h.jpg

 

dsc00052w.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.