Skocz do zawartości

Projekt Extra


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 398
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

I jeszcze dwie moje sugestie dotyczące ażurowania pierwszej wręgi.

 

1. Ja na Twoim miejscu ażurowałbym tylko tę cieńszą sklejkę. Na pierwszej wrędze są największe obciążenia - drgania silnika, itp. Wyobraź sobie sytuację gdy przy lądowaniu śmigło zaczepi o jakąś kępkę trawy. Powstaje wtedy dźwignia która może Ci wyrwać silnik z tej wręgi.

 

2. Jeżeli będziesz już ażurował to pamiętaj że wg planów silnik ma dość duży skłon w prawo. Aby oś śmigła pokrywała się z osią podłużną modelu to łoże silnika musi być przesunięte. I tu musisz uwzględnić ażurowanie, aby nakrętki mocujące łoże nie trafiły w "dziury".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No, i udało się skończyć Extrę na nowy sezon.

Na początku bardzo dziękuję Krzysztofowi - kris13 - za inspirację i plany. Dziękuję tutaj również Krzyśkowi za węglowe podwozie i owiewkę. Skróciło mi to znacznie czas budowy modelu.

Po 2 miesiącach pracy nad Corelem udałem się do niezastąpionego Artexu w Lubartowie. Po złożeniu model prezentuje się tak:

 

album_pic.php?pic_id=1771

 

 

I jeszcze tutaj z moją śliczną sąsiadką która dzielnie pomagała mi przy budowie:

 

album_pic.php?pic_id=1770

album_pic.php?pic_id=1769

 

 

Model ma włożony silnik Saito 100. Próbowałem na kilku śmigłach. Wybiorę chyba śmigło APC 15x6. Bez paliwa model waży ok 2900 g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owiewkę, podwozie i ewentualnie laminatową kabinkę możesz dostać u Krzysztofa - kris13.

Mi zrobił podwozie węglowe ładniej niż fabrycznie i super lekką owiewkę. Z nim ustal cenę.

Kabinkę zrobili w Artexie, ale jest od większej Extry i trochę przyduża do tego modelu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

A tak nieśmiało zapytam, czy ktoś ma może plany w DXF lub DWG ?Nie mam Corela a model fajny i może w niedalekiej przyszłości bym coś takiego sobie zmajstrował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corela można ściągnąć triala, ja ściągłem minął okres próbny i po prostu wcisnąłem przedłuż okres próbny i dalej jest :P

 

Przy okazji powiem, ze kupiłem już serce do mojego modelu :)

Pewnie zostanę wyśmiany, niezrozumiany i uważany za głupca ale co tam, raz się żyje :P

Wybór padł na SPE 26ccm, model nie będzie kręcił strasznie ostrego 3D bo narazie nie mam takich umiejętności, a kupiłem ten silnik ze względów ekonomicznych. Jak do mnie dotrze to wstawię zdjęcia i może jakiś filmik z odpalenia :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slawekmod

Ściągnąć triala w moim przypadku się nie da bo mam ograniczenia powiedzmy internetowe, pozatym nie będę zaśmiecał komputera.Może ktoś życzliwy przekombinuje mi na DXF te plany :) .Jak bym robił ten model to chyba skrzydełka na rurze.Mniejsza z tym, W każdym razie śledzę uważnie ten temat :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Corela można ściągnąć triala, ja ściągłem minął okres próbny i po prostu wcisnąłem przedłuż okres próbny i dalej jest :P

 

Przy okazji powiem, ze kupiłem już serce do mojego modelu :)

Pewnie zostanę wyśmiany, niezrozumiany i uważany za głupca ale co tam, raz się żyje :P

Wybór padł na SPE 26ccm, model nie będzie kręcił strasznie ostrego 3D bo narazie nie mam takich umiejętności, a kupiłem ten silnik ze względów ekonomicznych. Jak do mnie dotrze to wstawię zdjęcia i może jakiś filmik z odpalenia :D

 

Nie jest źle ktos na tym forum włozył do Edga 1,4m silnik SV 17ccm o masie 1100g bez pakietu do zapłonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.