Skocz do zawartości

Kamera z HK - pytanie o opinie


madrian
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktoś testował już ten produkt?

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uh_viewItem.asp?idProduct=17200

 

Zapowiada się ciekawie. Pytanie tylko, czy naprawdę daje taki obraz jak piszą.

 

Filmiki wykonane tą kamerką ponoć wyglądają tak:

 

 

 

 

Trochę obraz jednak skacze i mocno pływa.

 

Jak myślicie, czy jest to dobra alternatywa dla "breloczków"?

 

Chciałem ją zastosować jako drugą kamerę w modelu, rejestrującą obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 48
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Testował :D

Ot, taka klasyczna kamerka na CMOSie z wszelkimi jego wadami i zaletami. Jakość wg mnie lepsza od breloczków, ale cudów nie ma. Mam ją i za tę kasę sobie chwalę, ale do porządnych rejestracji używam GoPro :D

 

Obejrzałem załączone filmiki - no właśnie tak nagrywa, choć mam wrażenie, że na pierwszym filmie nie wyrabiała karta, bo obraz jakiś niepłynnie skaczący jest. :P

Z zalet to obsługuje duże pojemności mSD, konfiguruje się ją po podłączeniu do TV za pomocą złącza composit, o statusie kamerki w czasie pracy informują kolorowe diody. Kamera może jednocześnie nagrywać i wysyłać podgląd, choć wtedy co 10 min. powstaje kolejny plik z filmem. Może być też służyć jako kamerka internetowa do PC.

 

Zdjęcia robi fatalne :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Moim zdaniem dobre proporcje cena do jakość.:

ABW działa dość szybko,

faktycznie 30klatek /sek nie tylko chwyt marketingowy,

rozdzielczość prawdziwe 1280x720

dźwięk format PCM

obróbka audio 16bit

transmisja bitów 128kb/s

Jest przy tym lekka dodatkowo wyposażona w osd,a wiec możemy o nagraniu podłączyć do TV i od razu obejrzeć nakręcony materiał

reasumując polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam,

właśnie kamerka dotarła do mnie. Naładowałem ją i włożyłem do niej kartę pomięci 1GB.

Problem polega na tym, że nie mogę nagrywać. Kamerka daje się włączyć, ale po naciśnięciu środkowego przycisku nic nie robi. Próbowałem ja podłączyć do TV, ale gdy podłączyłem wszystkie kable pokazał się czarny obraz i coś buczało w głośnikach. Zamieniłem więc ze sobą wtyczki (te które się wkłada do TV), ale znowu robiło tak samo jak wcześniej. :P

 

Może mi ktoś pomóc lub coś doradzić?

Prosił bym również o jakąś instrukcję (np. w PDF) bo nic takiego nie mogę znaleźć.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młodzieńcze

1) chętniej używaj opcji szukaj

2) http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__17200__HD_Wing_Camera_1280x720p_30fps_5MP_CMOS.html

zakładka pliki i masz tam całe krocie plików związanych z urządzeniem.

3) jak zwykł mawiać mistrz Miyagi z karate kid " nie próbuj tylko zrób"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

cóż chyba używany innego googla, ja po wpisaniu hasła

HD Wing Camera 1280x720p 30fps 5MP CMOS

 

pierwszy link to :

kolejny

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1449375#post18396340 na samym dole kolejne pliki włącznie z rozpisaniem wyprowadzeń procesora.

oraz kolejne

http://rcmodelreviews.com/hobbyking_720p_camera.shtml

 

A do tego racji nie masz w kwestii strony hk

pierwszy odnośnik No File Name

zawiera skompresowany plik 780184602X51370X11 z instrukcja do tej samej kamery w innej obudowie,a generalnie zasadniczo w obudowie i jest po angielsku.

Camera Driver (Rename to .rar) zawiera zestaw sterowników.

az po rozpisanie przycisków

http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/uploads/345705286X278335X17.jpg

po prostu lenistwo, kolejnych nie ma co wklejać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ja używam takiej o to kamerki http://allegro.pl/bk667a-zapalniczka-kamera-aparat-na-microsd-tf-i2014298963.html , chyba ma podobne parametry co ta z hk i można taniej ją kupić ja za swoją dałem 35 zł .

W takim razie nie jest podobna. Z moich doświadczeń wynika, że wszystko poniżej 100zł, ma parametry tylko na papierze.

 

Tą zapalniczkę też miałem. Co prawda krótko, bo rozleciała się fizycznie, pod 5 włączeniu... Nie mniej filmy które nią nakręciłem, dalekie były od jakości HD.

 

Moim zdaniem, miała 640x320 24FPS... Nie więcej.

 

Teraz jest modne reklamowanie wszystkiego jako HD. Standardowa metoda to policzyć przeplot jako pełną rozdzielczość. I z 640x320 - "robi się" 1280x640... Tylko w praktyce tego wcale nie widać. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamerka jest bardzo fajna i zdecydowanie za takie pieniądze nie da się jej z niczym porównać. Mam tą kamerkę od miesiąca i nakręciłem na moim EasyStarze kilka filmów. Wcześniej kręciłem FlyCamOne eco V2 i gdybym miał je porównać to powiedział bym, że szkoda czasu na porównania, bo ta z HK jest po prostu o niebo lepsza, a ta niby firmowa FlyCam to jakieś ściema. Kosztują praktycznie tyle samo, a różnica w jakości jest ogromna. Podstawowe zalety to prawdziwa jakość HD (720p) z ładną kompresją, dobra kolorystyka, dobry balans bieli i operowanie światłem. Filmy pod światło są na prawdę bardzo przyzwoite. Kręcone po zachodzie słońca przy ograniczonym świetle wypadły bardzo ładnie, jedynie pojawiło się ziarno, co w takiej sytuacji jest zupełnie normalne. Ma wbudowany wydajny aku, bardzo łatwe sterowanie i ciekawa obsługa na tv. Możliwość użycia do FPV. Co bardzo ważne to szeroki kąt widzenia i dobrą optykę. Wszystko jest naprawdę rewelacyjne jeśli się weźmie pod uwagę tak śmieszną cenę. Uważam, że jest to obecnie najlepsza niskobudżetowa kamerka na runku. Filmiki do wglądu na pw. Co do szybkości kart, robiłem próby na 4-ce Kingston 8 GB i zapis rwał się co jakiś czas. Teraz mam Samszuma 10 i jest super. Pozdrawiam Janeczek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.