Skocz do zawartości

ToTo-14 vel GZL SF-23 "Helmut"


Rekomendowane odpowiedzi

  • 9 miesięcy temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Więc tak, model po paru kretach. Pierwszy oblot wykazał źle dobrany SC, był zbyt "tylni" co spowodowało momentalne przewalenie się na plecy i glebę. Na nowo go policzyłem, zrobiłem wersje 2 razy pomniejszoną do rzucania i tak dobrałem SC prawidłowe. Do przodu poszedł akumulator. Drugi oblot - model leciał przez moment prawidłowo, ale moja koncepcja napędu kanarda okazała się błędna, a raczej za wiotka. kanard pod wpływem prędkości ( wiatru ) spowodował ... drugiego kreta.

Nie dałem za wygraną i usztywniłem go i wkleiłem na stałe, pozbywając się serwa wysokości, czyli zostały tylko lotki zmiksowane z wysokością. To okazało się strzałem w dziesiątkę. Na filmie własnie ta wersja modelu. Wszystkie kąty ustawione dokładnie na zero.

Obecnie pracuję na wersja powiększoną być może z wektorowaniem ciągu, ale o tym za jakiś czas :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak sobie myślałem o twoim „Helmucie” i doszedłem do tego ,że zrobiłem dwa zdjęca.

Które w załączeniu chciałem Tobie przedstawić moje ulepszenie w postaci dodatkowego sterowania sterami kierunków , ponieważ wydaje mi się , że w twoim modelu aż się prosi przy tak dużych SK o za sterowanie do płaskiego zwrotu , W moim wypadku model stał się bardziej zdatny do latania agresywnego

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Edytowane przez Paweł R
Na prosbę autora usunąłem jedno zdjęcie. Paweł R.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

ja tam wlasnie zaczolem sobie budowac 14tke.i chyba canarda zrobie na stale po opisach tak widze ze najlepsze rozwiazanie.mam licha aparaturke wiec z miksowaniem mialbymklopot ale dzieki pomocy motylastego problem rozwiazany :)

Wszystko robie z planow ale ale na jakiej wysokosci mam silniczek zamontowac bo on idealnie w osi ze skrzydlem to nie bedzie, moze byc troszke wyzej?A i czy lipolek 2,2A nie za ciezki bedzie?powinno byc chyba ok jak umieszcze go w SC z planow !motylasty pisal ze musial przesunac bardziej do przodu zeby fajnie samolocik latal !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze Helmut powoli się do krainy wiecznych łowów wybiera, przygrzał na maxa w matkę ziemie i jakoś nie chce mi się go naprawiać i kolejny raz przerabiać, takoż jego ostatnie fotki prezentuję.

 

 

 

ver .1 ruchome canardy i składane śmigło

 

Dołączona grafika

 

ver. 2 canardy sztywne i stałe śmigło APC

 

Dołączona grafika

 

ver. 3 przerobiony i wzmocniony przód, śmigło GWS - obcięty

 

Dołączona grafika

 

ver. 4 Przerobiony kolejny raz przód i usterzenie pionowe

 

Dołączona grafika

 

Pozostało mi jeszcze zrobić z tego co po kraksie zostało wersję bez canardów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chwala tobie motylasty. dzisiaj oblatywalem zwoja 14tke. pierwszy raz kret bo za ostro dalem czadu ale drugi raz i kolejny spoko.

No zapitala niezemsko,na plecach tez pieknie lata.

Candary od razu zrobilem na sztywno -duzy plus tylko przy drugim ladowanku jeden mi odpadl bo na wysokich trawach latalem zeby amortyzacja byla hehe, a i z przodu kadluba nie zaklejalem zeby wentylacja byla az po sam silnik. i wszystko pieknie chula.Teraz szpachlowanko i malowanko.

tutaj fotka przy wklejaniu statecznikow itp

przydalyby sie jakies bardziej wytrzymalsze candary

post-8816-0-89150500-1353075048_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze Helmut powoli się do krainy wiecznych łowów wybiera, przygrzał na maxa w matkę ziemie i jakoś nie chce mi się go naprawiać i kolejny raz przerabiać, takoż jego ostatnie fotki prezentuję.

 

 

 

ver .1 ruchome canardy i składane śmigło

 

Dołączona grafika

 

ver. 2 canardy sztywne i stałe śmigło APC

 

Dołączona grafika

 

ver. 3 przerobiony i wzmocniony przód, śmigło GWS - obcięty

 

Dołączona grafika

 

ver. 4 Przerobiony kolejny raz przód i usterzenie pionowe

 

Dołączona grafika

 

Pozostało mi jeszcze zrobić z tego co po kraksie zostało wersję bez canardów.

 

Piękne, szkoda, że bez szpilek... :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj zaliczylem kreta..troche ta aparaturka mnie denerwuje bo nie moge ograniczak katow wychylenia lotek bardzo minimalne ruchy trzeba robic,a jak zalozylem na cieknach na samym dole to sterowanie gora dol licho dzialalo i nawet beczki nie dalo sie zrobic.ale na plecach tez pieknie lata

musze aparaturke zmienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.