Skocz do zawartości

ToTo-14 vel GZL SF-23 "Helmut"


Rekomendowane odpowiedzi

Tytułem wstępu.

 

„Czarny debil mi nie będzie mówił co mam robić” – te wypowiedziane przez prezydenta VRP Zbigniewa Z. słowa stały się przysłowiowym gwoździem zapalnym. Słowa te padły poza kadrem kamery w trakcie głoszenia orędzia, orędzia do narodu, orędzia do grup etnicznych Kaszubów, Ślązaków, orędzia, którego głównym adresatem był przewodniczący

Śląskiego Związku Górników Dołowych i Przygruntownych. Fala strajków na Górnym Śląsku i Zagłębiu , Pomorzu i Kaszubach powoli obejmowała cały kraj.

Separastyczne ruchy nasilały się, niezadowolenie sięgało zenitu. Czynnikiem dodatkowym był podpisany na początku stycznia pakt o nie agresji pomiędzy prezydentami miast Katowice i Sosnowiec. Symbolizujący od tej pory pojednanie Śląska z Zagłębiem. Głównym negocjatorem był Janusz P. polityk nie istniejącej od lat PO i później Ruchu Palikota, który zasłynął odważnym aktem przejścia się przez rynek katowicki w koszulce z napisem „JESTEM Z SOSNOWCA”, a przez rynek sosnowiecki w koszulce z napisem „JESTEM Z KATOWIC”. Polskie służby dyplomatyczne dwoiły się i troiły, słano kolejne przepraszalne noty konsularne na ręce niedawno wybranego pierwszego czarnoskórego Papieża.

Wszak słowa „czarny debil” te nie były kierowane do niego. Minister Spraw Zagranicznych i zarazem Minister Obrony Narodowej Antoni M. pertraktował od paru dni w temacie wycofania z RP kontyngentu watykańskiego i chwilowego zawieszenia broni. Watykan zresztą mocno umocnił swe pozycje po zaanektowaniu Księstwa Toruńskiego. Pani premier Anna F. obiecała uwolnić dysydentów , głównie Donalda T, Władysława K. i innych. Polityka zagraniczna V RP nie była w najlepszym stanie, próba wysadzenia w powietrze rury bałtyckiej i zwalenia winy na odłam słowackiej Al’Kaidy wyszły na jaw, co jedynie spowodowało wzrost niezadowolenia w Niemczech. Nieudolnie zorganizowana akcja uwolnienia z syberyjskiego łagru byłego premiera Jarosława K. doprowadziły jedynie do dalszego zaostrzenia stosunków z Rosją. Ciągnące się od lat na arenie ONZ procesy sądowe tyczące dawno już zapomnianych Mistrzostw Euro 2012 pogłębiały jedynie konflikt polsko-ukraiński. Marionetkowy Parlament w Brukseli całkowicie odciął się od Polski, dokładnie tak samo jak parę lat wcześniej postąpił z Grecją. W ciągu ostatniego miesiąca odnotowano 3281 prób zbeszczeszczenia, a nawet zburzenia pomników najbardziej zasłużonych Polaków, obydwu Polaków. Fala ta przetoczyła się przez cały kraj, zamach na pierwszego sekretarza partii Brawo i Spolegliwość, śmierć prawnuka pierwszego kota IVRP, fałszerstwo wyników referendów w sprawie przeniesienia stolicy z Lichenia do Warszawy, podniesienie opłat na obecnie jedynym w tym kraju odcinku autostrady A4 z Mysłowic do Krakowa, potajemne wywiezienie z Wawelu wszystkich tam leżących z wyjątkiem tego jednego-jedynego oraz spektakularna porażka znanej celebrytki Katarzyny Cichopek w turnieju „S…...anie z gwiazdami”, - wszystko to stanowiło jedynie tło wybuchu. Wybuchu czwartego Powstania Śląskiego.

 

Powstania, którego głównym bohaterem jest samolot szturmowy SF-23 „HELMUT”.

 

Dane techniczne :

 

Napęd : silnik turbinowo-carbonowy na licencji Turbomeca Piranha.

Uzbrojenie : magnetyczne działko tunelowe kalibru 4 mm z zapasem 600 sztuk. 4 pociski klasy powietrze-powietrze AIM-18 "Gertruda",

dwa pociski klasy powietrze ziemia GAM-23 "Gerard" - całe uzbrojenie prod. "Obrum" Gliwice

Radary - przedni skanowania fazowego, dwa boczne oraz radar ochrony ogona, dodatkowo dwa lidary i kompleks laserowy. Prod. - "Mera Elzab" Zabrze

Załoga naziemna - pilot-operator + drugi pilot + autonomiczny system kierowania powietrznego "Janosik"

Systemy : swój-obcy SWW-2023- "HAnys-GOrol", system niskich przelotów GAF-12 "Franc", zapasowy system autonomiczny lotu.

 

Model w malowaniu reaktywowanego w roku 2021 2-giego Pułku Lotnictwa Myśliwskiego Mierzęcice.

 

 

 

 

Bezpośrednią inspiracją do powstania tej konstrukcjii i niejako wzorcem jest zaprezentowany na RCGROUPS model X-41 Deltastorm : http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=779331

 

Postanowiłem coś takowego zbudować , więc narysowałem wszystko od nowa i po swojemu :).

Zmieniłem całkowice obrys płatów, usterzenia, kadłuba, sposób budowy, wymiary etc i ..... malowanie też.

 

Dane techniczne :

- długość - 790 mm

- rozpiętość - 700 mm

- waga do lotu - ok. 460-500 g.

- regler 25 A Dynam, silnik "dzwonek" TP2408-21, śmigło Graupner CamProp 8x4,5

- serwa - Conrad

 

Przy pierwszej próbie oblotu ............ pełny opis budowy i plany szczegółowe zamieszczę jak on faktycznie zacznie latać, więc teraz tylko kilka fotek gotowca.

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

No i tradycyjnie już dla mnie fotka przed oblotowa.

 

Dołączona grafika

 

Reszta more info u mnie na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

A ja się pytam, gdzie w tej całej historii zapodział się najważniejszy działacz Państwowego Ruchu Katolskiego Ojciec Tadeusz?!

Tak mnie wstęp poruszył, czekałem na przebieg budowy, a tu taki kubeł zimnej wody w postaci gotowego latadła :( Toż to niemoralne.. :evil:

Konstruktor chyba celowo nie podał, iż na wyposażeniu są takie antyradary w postaci czerwonych kozaczków bojowych.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na ten czas jakowyś latania nie będzie, czego zresztą bardzo żałuję.

Przeto i oblot się w czasie przeciąga. powodem owegoż są prace remontowe.

W ramach budowy .... tarasu rozbudowywuje się moja modelarnia o kolejne 16 metrów kwadratowych ( tak na oko ) . W ramach tej rozbudowy, wylewki stropu, prac ziemnych i innych takowych jeden z członków ekipy budowlanej w pijackim widzie ( jak to oni ) uszkodził mi dość mocno Helmuta ( połamane usterzenie, przód etc ) , że o uszkodzeniach innych modeli nie powiem. Obecnie moja modelarnia to gruzowisko, skład materiałów, cegieł i innych. Wszelkie modelarzenie mam odłożone na parę tygodni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.