Skocz do zawartości

Tania aparatura.


OpawelQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie latałem nigdy ale chyba motoszybowce by mi sie podobały najbardziej :) Może z czasem uda mi się nazbierać na komplet to latania :) a tak myślę na początek zacząć zbierać na aparaturę.

1. Co myślicie o takiej dla początkującego?

2. czy by pasowała do motoszybowca?

3. to jest aparatura proporcjonalna czy mi sie tylko wydaje ?

4. czy są jeszcze tańsze aparatury?

5. 2,4 ghz to chyba najlepszy wybór?

6. Składał/lutował ktoś sam aparaturę jakąs tanią w miarę dobrą? ze schematu ?

7. co to dokładnie znaczy 4 kanałowa ? Bo niby lewo/prawo rozumiem ale przód/"tył" ?

8. jak wy liczycie te $22,99 (przeliczacie na złotówki? plus jakie koszta dochodzą ?)

http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/__9042__Hobby_King_2.4Ghz_6Ch_Tx_%26_Rx_V2_Mode_2.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

1 - Jak na początek (jeśli nie masz większego budżetu) - bardzo ok ;)

2 - będzie pasowała do wszystkiego co ma skrzydła

3 - proporcjonalna

4 - są, ale w/g mnie, już niżej nie ma sensu kupować (co nie oznacza, że ta jest tą całkiem z najniższej półki)

5 - Tutaj nigdy nie dostaniesz jednoznacznej odpowiedzi ;). Każdy powie co innego

6 - kiedyś, jak nie można było normalnie kupić - to tak:D

4 - tzn w motoszybowcu 1 kanal - lotki, 2 - ster wysokosci, 3 - obroty silnika, 4 - ster kierunku. Z tym że ta z linku jest 6 kanałowa

5- na złotówki + koszty przesyłki według tej tabelki http://www.hobbyking.com/hobbycity/store/uh_postageTable.asp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Co myślicie o takiej dla początkującego?

O tej aparaturze powstał już ponad 20-sto stronicowy temat, dokładnie w tym dziale.

 

2. czy by pasowała do motoszybowca

Tak, niestety bez rozbudowanego sterowania (klapy, hamulce, itp)

 

3. to jest aparatura proporcjonalna czy mi sie tylko wydaje

Jest proporcjonalna, inne zupełnie nie wchodzą w grę.

 

4. czy są jeszcze tańsze aparatury?

Nowe raczej nie.

 

5. 2,4 ghz to chyba najlepszy wybór?

Zależy od samej jakości systemu i tego gdzie latasz. Ja od jakiś 6 lat latam na 35mHz i nie śpieszy mi się z przenosinami na 2.4GHz.

 

6. Składał/lutował ktoś sam aparaturę jakąs tanią w miarę dobrą? ze schematu ?

Tak, ale przy cenach chińskich aparatur jest to zupełnie nieopłacalne.

 

7. co to dokładnie znaczy 4 kanałowa ? Bo niby lewo/prawo rozumiem ale przód/"tył"

Łopatologicznie mówiąc każdy kanał odpowiada za 1 funkcję w modelu. Jeden kanał -obroty silnika, drugi kanał - ster wysokości, trzeci - lotki itd...

 

8. jak wy liczycie te $22,99 (przeliczacie na złotówki? plus jakie koszta dochodzą ?)

Koszty wysyłki, zależne od masy przesyłki. U góry strony masz taki link "Postage Table". No i jak masz pecha to mogą Ci doliczyć cło. Oczywiście nadajnik i odbiornik potrzebują akumulatorków do zasilania, których nie ma w zestawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. a uzywane za ile mozna kupić? moze ktoś z was ma coś taniego ?:)

5. w innym paśmie są tansze aparatury ?

7. a myślałem ze 1 kanał to lewo, a 2 to prawo :) czyli 4 kanały są wystarczające :)

8. czyli 10-20 dolarów musiał bym dopłacić do aparatury za przesyłke ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe aparatury na 35mHz już raczej wychodzą z produkcji, więc nie bardzo. Możesz poszukać jakiś używek, najtańszy nadajnik+odbiornik można kupić już do 100zł.

 

Przesyłka do 1kg to jakieś 17$, oczywiście jeśli zamówisz coś więcej, cena wzrośnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie oszczędzaj za bardzo na aparaturze, kup Turnigy 9x, super sprzęt za niewielką kasę

sam chętnie bym kupił coś porządnego, ale nawet na to najtańsze ledwo uzbieram nie wiem kiedy :)

 

Możesz poszukać jakiś używek, najtańszy nadajnik+odbiornik można kupić już do 100zł

mówisz że za 100zł kupisz używany komplet nadajnik/odbiornik ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, można za tą stówkę kupić używaną aparaturę, lecz zazwyczaj jest tak że jest to zwykła 4 kanałowa aparatura, którą sprzedaż w późniejszym czasie, bo będzie Ci brakowało mixerów, kanałów, dozbieraj na Turnigy i masz wszystko w małym pudełku za małe pieniądze :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł, można za tą stówkę kupić używaną aparaturę, lecz zazwyczaj jest tak że jest to zwykła 4 kanałowa aparatura, którą sprzedaż w późniejszym czasie, bo będzie Ci brakowało mixerów, kanałów, dozbieraj na Turnigy i masz wszystko w małym pudełku za małe pieniądze :)

Dla mnie to sa duże pieniądze :) 6 kanałowy jest za 160zł nówka nadajnik+odbiornik. Ale do czego się to przyda? jak 4 kanałowy jest za 140zł nadajnik+odbiornik :) czyli używke może tanio znajdę.

 

1 kanal to silnik, 2 to góra dół, 3 lewo prawo, a 4 wolny :) ?

Jakich mixerów może mi brakować do czego to ?

 

i dlaczego ten turnigy polecacie ? w czym jest lepszy od tego HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Hk" Nie ma komputera, więc ciężko w polu ustawić coś gdybyś chciał.... No chyba że laptopa ze sobą będziesz woził. Turnigy ma komputer i wystarczy parę kliknięć i możesz sobie ustawić na przełącznikach Dual Rates, czyli mniejsze wychylenia do startu, później "click" i masz 100/100 :)

 

Pierwszy kanał gaz, drugi wysokość ,trzeci lotki , czwarty ster kierunku.

 

Co do mixerów, gdybyś chciał zrobić model typu Delta" skrzydelko" tam potrzebny jest mixer Elevon, czyli są dwa stery i działają jak wysokość i lotki, na zwykłym prostym radiu tego nie zrobisz niestety. Po co masz kupować dwa razy, jak możesz kupić raz a porządnie ?:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma wbudowany komputer, pamięć ustawień różnych modeli, 8/9 kanałów...

I do rewersów masz łatwy dostęp bez laptopa w przypadku HK.

Turnigy nie mam ani nie miałem i mieć nie będę, więc o niej wiem tyle co kiedyś wyczytałem przy okazji szukania nowej apki.

HK "macałem" kiedyś i po chwili stwierdziłem, że jakość wykonania jest niska, nie wygodna w programowaniu i nie specjalnie przypadła mi do gustu, ale o gustach się nie...

HK jest moim zdaniem po prostu mało przyszłościowa.

 

Edit

Cimek szybciej pisze :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemyślałem i zgadzam sie z wami. Kiedyś mogą przyjść czasy gdy bym chciał poeksperymentować na innych modelach i lepiej dać 50zł więcej na takiego turnigy. Myślałem o 6ch bo to i tak lepiej niż 4ch, no ale na HK są tylko 9ch.

 

Ale tutaj to coś mnie dziwi w polsce taki turnigy idzie kupić za 340-450zł, a w HK wychodzi 200zł z przesyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według moich obliczeń :) dobrze to obliczyłem ?

 

A jeszcze pytanie. Jak to jest z tymi MHz GHz ? np aparatura 35 mhz za 650zł widze. Wyczytałem ze 2,4GHz lepsza bo nie ma problemów z zakłóceniami z innymi aparaturami itp. no a jak sprawa wyglada w 35 mhz ? za 650zł to dużo kasy i chyba nie powinno być takich akcji że nie polatasz bo ktoś inny cię zakłóca ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na początku pisałem że myślę o 4ch :) ale przekonaliście mnie że lepiej już mieć 9ch :) można o wiele lepiej poexperymentować.

Można by przyjąć twierdzenie "im mniej kanałów tym szybciej się znudzi, mnożąc do kwadratu" :D

 

Albo chyba lepiej wizualnie wygląda to "im więcej kanałów tym lepsza i dłuższa zabawa mnożąc do kwadratu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to jest z tymi MHz GHz ? np aparatura 35 mhz za 650zł widze. Wyczytałem ze 2,4GHz lepsza bo nie ma problemów z zakłóceniami z innymi aparaturami itp. no a jak sprawa wyglada w 35 mhz ? za 650zł to dużo kasy i chyba nie powinno być takich akcji że nie polatasz bo ktoś inny cię zakłóca ?

Wiesz... pieniądze to nie wszystko :)

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4. a uzywane za ile mozna kupić? moze ktoś z was ma coś taniego ?:)

Jeśli kolega jest zainteresowany kupnem tej aparatury (HK-T6A używanej tak właściwie od kwietnia) to za 140zł z akumulatorami do nadajnika powinniśmy się dogadać :) I oczywiście cena podlega negocacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no według moich obliczeń :) dobrze to obliczyłem ?

 

A jeszcze pytanie. Jak to jest z tymi MHz GHz ? np aparatura 35 mhz za 650zł widze. Wyczytałem ze 2,4GHz lepsza bo nie ma problemów z zakłóceniami z innymi aparaturami itp. no a jak sprawa wyglada w 35 mhz ? za 650zł to dużo kasy i chyba nie powinno być takich akcji że nie polatasz bo ktoś inny cię zakłóca ?

A powinny być takie akcje, że lecisz i nagle model cię nie słucha? ;)

Istotnie - w "starych" aparaturach był problem, jeżeli ktoś wszedł na twój kanał. Ale nie było problemów, jeżeli się wszyscy obecni umówili na jakim kanale ma każdy latać.

Skoro udawało się organizować nawet zawody na kilka dziesiątek ludzi, to nie było tak źle.

A jak masz syntezę w odbiorniku i nadajniku to zmiana kanału to chwilka.

 

W "nowych" aparaturach, też są zakłócenia, ale innych typów i źródeł. Zamiast innego modelarza powinieneś się bać wszystkiego innego, oraz zaniku napięcia w modelu, na zasilaniu odbiornika, bo jeżeli się rozbinduje - a takie jazdy się zdarzały i to nie tylko przy tanich aparaturach, to jest po modelu. W starym - odbiornik nawet w takiej sytuacji odzyskiwał łączność. W "nowych" - tracisz model.

 

Inaczej mówiąc, zamiast kijem, biją cię pałką, tylko inaczej za to liczą. :wink:

Wybór jest po twojej stronie. Oczywiście nowa technologia jest promowana i będzie rozwijana, ze starej się producenci wycofują (zarobiła już na siebie). Teraz trzeba zarobić na nowej i pokryć koszty nowych linii produkcyjnych. Tak więc, wcześniej czy później czeka nas wszystkich przesiadka na "nowy" system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eśli kolega jest zainteresowany kupnem tej aparatury (HK-T6A używanej tak właściwie od kwietnia) to za 140zł z akumulatorami do nadajnika powinniśmy się dogadać :) I oczywiście cena podlega negocacji.

na aparaturę i jakikolwiek sprzęt dopiero zaczynam zbierać, a to długa droga przede mną więc teraźniejsze kupno nie wchodzi w grę, tym bardziej że już mi chłopcy pokazali HK i nauczyli tam liczyć, co wynika że za nówkę z odbiornikiem dał bym 115zł (z wliczoną przesyłką)

 

A druga sprawa jest taka że wytłumaczyli mi, że brak komputerka na zlocie to wielki minus. Czyli Turnigy lepiej kupować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.