Skocz do zawartości

Tania aparatura.


OpawelQ
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ale przekonaliście mnie że lepiej już mieć 9ch można o wiele lepiej poexperymentować.

Można by przyjąć twierdzenie "im mniej kanałów tym szybciej się znudzi, mnożąc do kwadratu"

 

Albo chyba lepiej wizualnie wygląda to "im więcej kanałów tym lepsza i dłuższa zabawa mnożąc do kwadratu

O matko!!!... piszesz, że na uzbieranie kasy to długa droga, potem, że lepiej rozbudowaną bo będziesz mógł poeksperymentować. Przecież ty jesteś zupełnie zielony, zanim przestaniesz być zielonym to przejdziesz na następną aparaturę.

Delikatnie mówiąc to jest wielkie nieporozumienie wybierać nadajnik po ilości przełączników i funkcji, z których części nigdy nie użyjesz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 67
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gwoli formalności.

 

Turnigy 9x w domyślnej konfiguracji z fabrycznym modułem jest aparaturą ośmiokanałową, a nie dziewięciokanałową (kto mi pokaże dziewięciokanałowy odbiornik PCM który do niej pasuje?)

 

W motoszybowcu lotki zajmą Ci dwa kanały (można je podłączyć na jednym przy pomocy tzw. kabla Y, ale nie możesz wtedy korzystać z różnicowego ustawienia lotek, co w szybowcach i motoszybowcach jest bardzo pożądane.

 

Rozpisz to sobie tak:

 

Kanal 1 - lotka 1

Kanał 2 - wysokość

Kanał 3 - obroty silnika

Kanał 4 - kierunek

Kanał 5 -

Kanał 6 - Klapy

Kanał 7 - lotka 2

Kanał 8 -

 

Jak widać w powyższej konfiguracji zostają Ci jeszcze dwa kanały wolne, a masz już klapy i różnicowe lotki. Można do tego dodać wyczep (czysty szybowiec) i hamulce aero. Ta aparatura wystarczy Ci na bardzo długo. Jak kupisz coś tańszego to szybko będzie Ci mało (powyższą konfigurację wykorzystuję już w moim drugim modelu, a przecież Ty też nie będziesz chciał wiecznie latać Easy Starem na trzech kanałach - uwierz mi - w tym hobby apetyt bardzo szybko rośnie w miarę "jedzenia"). Do tego dochodzą rewersy kanałów, miksery programowe, pamięć na osiem modeli. Dodatkowa zaleta to tanie odbiorniki i w późniejszym czasie ogromne możliwości rozbudowy (wymiana modułu wcz, wymiana softu na bardziej rozbudowany). Moja rada jest taka - zaciśnij zęby i doskładaj na tę aparaturę. Ja tak zrobiłem i nie żałuję. Na dwóch elementach nie warto oszczędzać nawet na samym początku - na aparaturze i na porządnej ładowarce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fokker

zielony jestem, ale co gdyby mi brakowało jednego kanału, a potem drugiego ? 50zł różnicy już wielkiej nie robi, lepiej zacisnąć ciut więcej zęby i poczekać. I nie chodzi tylko o kanały ale również o komputerek, pamięć... zielony jestem ale planów na budowę różnych samolotów jest wiele i na pewno bym sobie z tym poradził.

skoro takie meble robie w pracy :D

Dołączona grafika

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

tak projektuję:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

 

 

tak rysuję:

Dołączona grafika

Dołączona grafika

wiem wiem trochę się chwalę :D No ale chyba nic złego się nie stało :)

 

vowthyn

dobrze gada.

właśnie o to mi chodzi :) wiecznie latać jednym nie będę a co jeśli by apetyt rosną w kierunku właśnie kombinowania/dodatków ?

Tak zrobię że na razie będę zbierał długo i pomału. W między czasie coś myślę zbudować :) (wczoraj do domu przyniosłem piankę 5mm)

(ps.w brzesku mam rodzine. byłem tam kilka dni temu zapraszać rodzine na wesele)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta... zapamiętajcie mój wpis - jestem przekonany, że dłuuuuuuuuugo nie obejrzymy na forum twoich dokonań lotnych... Chciałbym się mylić ale niestety...

Chociaż - skoro wykonujesz tak skomplikowane meble to z łatwością pewnie każdy rodzaj ósemki modelem czy Immelmana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem przekonany, że dłuuuuuuuuugo nie obejrzymy na forum twoich dokonań lotnych... Chciałbym się mylić ale niestety...

nie zaprzeczam. Ale chcę spróbować. Dlaczego tak myślisz ? Nie ukrywam też że mi się podoba jak latacie. 3d nie przypada mi do gustu, znaczy popatrzeć na akrobacje jest fajnie, ale tak na wrażenia to wydaję mi sie że dobrze bym się czuł w pilotażu szybowców, motoszybowców i najfajniej mi się je ogląda. A helikoptery i jakieś szybkie samoloty to już nie przypadają mi do gustu nawet oglądanie. A quad-koptery to na latanie się nie nadają, ale do zabawy/kamerowania widoków itd. jest fajny :) Samochody, łodzie też mi się w ogóle nie podobają z jednym wyjątkiem, a mianowicie wyścigi z kilkoma osobami na torze pagórkowatym jakimś terenowym samochodzikiem :) typu 3v3 czy jakoś tak to sie nazywało, to bym się z chęcią pościgał :)

 

Oglądam po kolei filmiki z waszych lotów i jestem już na piątej stronie :)

A zdolności reżyserskie też mam :) to jest filmik z jedynej gry w jaką grałem i z której kilka dni temu zrezygnowałem (odinstalowałem i spaliłem wszystkie gry jakie miałem) na rzecz znalezienia sobie innego hobby niz komputer :)

http-~~-//www.youtube.com/watch?v=Zhut5S96aak&feature=player_embedded

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O matko!!!... piszesz, że na uzbieranie kasy to długa droga, potem, że lepiej rozbudowaną bo będziesz mógł poeksperymentować. Przecież ty jesteś zupełnie zielony, zanim przestaniesz być zielonym to przejdziesz na następną aparaturę.

Delikatnie mówiąc to jest wielkie nieporozumienie wybierać nadajnik po ilości przełączników i funkcji, z których części nigdy nie użyjesz...

Święte słowa. Ja od dwóch lat używam 4 kanałowej, chińskiej aparatury z zestawu RTF i... o dziwo jakoś wystarcza... Też miałem rok temu taki przebłysk, że prawie wydałem 1500 zł na Aurorę 9... nie zrobiłem tego i jakoś nie żałuję - prędzej czy później kupię taką aparaturę, ale zdaję sobie sprawę, że jeszcze długo nie wykorzystam jej możliwości...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla początkującego modelarza w zupełności wystarczą Ci cztery kanały, a nawet trzy (chociaż takie aparaturki lotnicze się rzadko spotyka a jeszcze rzadziej używa). Swoją przygodę z modelarstwem zacznij od jakiegoś prostego szybowca z płatem samostatecznym (bez lotek - z uszami): kierunek, wysokość, silnik. Jak widzisz wystarczą tylko trzy kanały. Długo, długo, długo ćwicz loty na takim sprzęcie, a potem dodaj lotki i znowu długo, długo, długo. O mikserach, klapach, aero-hamulcach, chowanych podwoziach zapomnij na razie. To dopiero za kilka lat. A za kilka lat technologie mogą się w tym temacie zmienić.

Na początek jeśli zakupisz Turnigy to aż świat i tak nie wykorzystasz wszystkich jej możliwości. A jeśli się zniechęcisz do modelarstwa po kilku rozbitych modelach łatwiej Ci będzie sprzedać Turnigy niż HK.

 

 

 

 

P.S.

Słoń ma za małą głowę. Po za tym jest OK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Młode słonie mają małą głowę, ale i tak głowa jest za mała :)

 

ściągnąłem symulator szybowca. Trudno się leci ale udało mi sie dwa razy wylądować :)

 

piszecie o kanałach, a co z innymi dodatkami które ma turnigy a których nie ma HK ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuk nie przesadzaj z tym "za kilka lat" ja na pierwszy model zbudowałem depronowe rwd z lotkami gdzie wykorzystane było już 5 kanałów. Po 2 miesiącach dorobiłem z ciekawości klapy na kolejnym kanale....Jak już to kupić coś co ma wiecej jak 4 kanały...

Uważam że 6 kanałów na poczczątek to dobry wybór np: aparatura hk 6ch:).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podzielam zdanie kolegów, że na początek najlepsza jest aparatura min 4 kanałowa. I tu chociażby chcę powiedzieć, że wyżej wspomniany HK-T6A jest najlepszym wyjściem dla początkujących. Tania i łatwa w użytkowaniu ale ma jedną wadę... Konieczność programowania komputerem. A miałem raz czy dwa taką sytuację, że jadąc na "polatanie" zgubiła mi ustawienia modelu ;/ Dlatego po części dobrym wyjściem jest aparatura jak np. T9X.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kijuk nie przesadzaj z tym "za kilka lat" ja na pierwszy model zbudowałem depronowe rwd z lotkami gdzie wykorzystane było już 5 kanałów. Po 2 miesiącach dorobiłem z ciekawości klapy na kolejnym kanale....Jak już to kupić coś co ma wiecej jak 4 kanały...

Uważam że 6 kanałów na poczczątek to dobry wybór np: aparatura hk 6ch:).

Mógłbyś mi to skomentować :D . Bo jakoś nie mogę zrozumieć po co Ci piąty kanał ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest filmik z jedynej gry w jaką grałem i z której kilka dni temu zrezygnowałem (odinstalowałem i spaliłem wszystkie gry jakie miałem) na rzecz znalezienia sobie innego hobby niz komputer :)

Hmm, to brzmi, jakbys byl na odwyku od gier komputerowych. Ja zawsze jestem pelen uznania dla ludzi podejmujacych tak silne postanowienia. W takiej sytuacji faktycznie lepiej byloby (zwracam uwage, ze to sa tylko zdania warunkowe) zajac sie modelarstwem.

Majac 29 lat jestes w wieku wysokiej produktywnosci i wyglada na to, ze masz takze niezla prace. Moze widze to zbyt powierzchownie, ale w podobnych okolicznosciach uzbieranie w niezbyt dlugim czasie kilkudziesieciu dolarow na aparature Turnigy chyba nie jest przeszkoda nie do przebycia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mr.jaro

z kasą samą w sobie nie jest źle, bo uzbieranej kasy mam około 2500zł ale we wrześniu się hajtam i te 2500zł to jeszcze za mało. A w grudniu ojcem bede :) a i mam zaoferowane poddasze do zamieszkania ale całe do wykończenia. Czyli będzie strasznie z kasą. Moja mi w ogóle nie chce pozwolić na żadne samoloty :D ja też chce podjeść w miarę rozsądnie do sprawy i uzbierać na samolot jakąś dodatkową pracą.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam dziwne wrażenie, że niektórzy żyją "przeszłością". To właśnie aparatury typu T9x są dla początkujących, bo są tanie i tyle. Co z tego, że nie będziesz korzystał od razu z 8 kanałów? Lepiej mieć te 2 kanały w zapasie, niż potem kupować drugą aparaturę.

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

że tak powiem "starsza" część forum nie wiem czemu trzyma się podejścia że na początek kupić coś słabszego, bez bajerów i funkcji bo i tak ich nikt nie wykorzysta. Skoro najtansze aparatury 4-kan chodzą po 100+ zł a nowa Turnigy 9x to koszt ok 250zł i masz tu wszystko czego można chcieć na początku i w bardziej zaawansowanej fazie modelarstwa (juz sam fakt że można dowolnie zmieniać soft powinien być wzięty pod uwagę) więc dlaczego brać troche tańszą o niebo "gorszą" aparaturę ? Dodam jeszcze bo nikt tu o tym nie powiedzial że te aparatury za 100 zł 3 i 4 kan mają 300 maks 500 metrów zasięgu. Może być tak że słaby jeszcze pilot odleci trochę za daleko będzie bezproblemowo widział model i jego ułożenie a nie będzie mial możliwości nim zawrócić już. Turnigy ma 2,5km zasięgu więc jeżeli modelarz będzie widział model będzie mógł nim sterować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z kasą samą w sobie nie jest źle, bo uzbieranej kasy mam około 2500zł ale we wrześniu się hajtam i te 2500zł to jeszcze za mało. A w grudniu ojcem bede :) a i mam zaoferowane poddasze do zamieszkania ale całe do wykończenia. Czyli będzie strasznie z kasą. Moja mi w ogóle nie chce pozwolić na żadne samoloty :D ja też chce podjeść w miarę rozsądnie do sprawy i uzbierać na samolot jakąś dodatkową pracą.

A widzisz, to wiele wyjasnia. Nic dziwnego, ze liczysz sie z gotowka. Jak by na to nie spojrzec, rodzina jest najwazniejsza, wiec modelarstwo mozna spokojnie odlozyc na dalszy plan, zarowno pod wzgledem finansowym, jak czasowym.

Wypadaloby jeszcze serdecznie pogratulowac, co niniejszym czynie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.