Skocz do zawartości

Delta bez miksera


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chciałbym polatać deltą ale moje radyjko nie ma miksera więc wpadłem na pomysł i wymyśliłem delte bez potrzebnego miksera ale nie wiem czy zadziała i teraz do was pytanie czy delte którą narysowałem ma szanse polecieć??

 

Delta

 

Niebieskie to popychacze, czerwone to zawiasy, na samej górze to serwo do skręcania to niżej do wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

można też z tyłu zrobić podobnie jak w twoim projekcie, powierzchnia sterowa podzielona na 3 części. środkowa to wysokość a 2 skrajne lotki. silnik zamiast pchającego, ciągnący i tyle. nie ma kombinowania z serwami jak u ciebie, wątpię żeby pod takim kontem wysokość była skuteczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mikser zewnętrzny - ok. 30zł.

http://abc-rc.pl/p/52/916/rc-mikser-v-tail-mixer--elektronika-rozna.html

 

Lub stery klasyczne. Ale raczej nie w ten sposób, bo w strumieniu zaśmigłowym skuteczność steru wysokości może być dyskusyjna.

Lepiej dać szersze i dłuższe lotki, podzielone na dwie części każda. Część wewnętrzna pracuje jako Ster wysokości, skrajne jako lotki. Ale będzie problem z mechaniką.

 

Lub przełożenie silnika na przód. i wg twojego projektu. Tylko inaczej mocowane serwo wysokości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Mundak ja to rozwiązałem depronem i klejem :) Tutaj link jak to działa http://www.youtube.com/watch?v=A3fIX-lS4Cc. A parę postów wyżej miałeś linka do strony motylastego jak zrobić taki mikser mechaniczny. I bardzo dobrze się to sprawuje. Po tylu kretach dalej żyje :) A moje radyjko to zmasakrowany esky 0404, także też nie mam żadnych mikserów :) Jeśli chodzi o "technologię" wykonania to prowadnice są z wykałaczek, całość depron plus klej techniczny z castoramy. Bardzo twardy jak wyschnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mundak a jaką masz aparaturę? W niektórych, nawet tych prostych nadajnikach z zestawów jest możliwość zrobienia miksera. Trzeba tylko zewrzeć dwa druciki w środku :)

Miałem tak w aparaturze z zestawu ASW-28 Pelikana. Działało bez zarzutu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qbatus a nie wiesz czy jest taka możliwość w moim Esky 0404?

Nie znam tej aparatury, ale wystarczyło 3 sekundy w :google:

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1017047

Nie chciało mi się dokładnie czytać, poza tym jestem cienki w modelarskim angielskim ale powinieneś znaleźć tu coś dla siebie i mundak też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam jest opisany mikser gazu ze sterem wysokości. Na chłopski rozum to wygląda tak, że musisz połączyć luty którymi idzie sygnał do dwóch kanałów i je połączyć. Masz na zdjęciu zaznaczone, gdzie ich szukać. Najprostszy sposób. Zrób sobie zestaw dwóch serw podłącz do odbiornika na kanały od wysokości i lotek i próbuj kawałkiem cyny łączyć odpowiednie miejsca ruszając przy tym drążkiem. Jak będą się ruszać razem znaczy, że zmiksowałeś.

Wystarczy tylko w te miejsca potem wlutować jakiś pstryczek-elektryczek i masz radio bez komputera z mikserem do delty :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A połączyłeś styki oznaczone na zdjęciu jako SW9 ? Spróbuj. Zazwyczaj w takich aparaturach robi się tak, że te do miksera delty są w miarę widoczne.

I nie poddawaj się, na pewno da się to zrobić, kwestia tylko odpowiednich styków.

 

P.S. A jak pójdą jakieś iskry i dymek, to kup nową :devil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.