Skocz do zawartości

Maxi delta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nabyłem na Allegro cos takiego;

Dołączona grafika

Rozpiętosć 176cm, profil 12% czyli 60mm u nasady. Zastanawiam się czy dźwigarki wkleić w przygotowane miejsca (kolor czerwony), czy tradycyjnie - tak jak leżą listewki;

Dołączona grafika

Druga sprawa to jakim programem wyliczacie SC dla skrzydła?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja bym te listewki wkleił w przygotowane miejsca.

Ale jeśli wkleję w przygotowane miejsca to w sumie one niczego nie wzmocnią; moim zdaniem - i tak zawsze robiłem - wzmocnią gdyby to była jedna listewka, a nie dwie nizezależne.

Dzieki Maciek - zaraz sprawdzę.

 

Jaką wartosć wpisać w pozycję Sweep ?. Jednostki dowolne czy to w calach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sweep to przesunięcie końcówki skrzydła względem środka

 

na tym obrazku jest oznaczony jako n1 i wynosi 360mm

Dołączona grafika

 

jaki jest to wartość u ciebie musisz pomierzyć

 

do wymiaru wewnętrznego i końcówki skrzydła nie zapomnij dodać lotki projektant obrazka wyżej tego nie zrobił :mrgreen: ale rysunek wklejam tylko poglądowo a w ramach sprostowania mogę napisać że SC dla tego skrzydełka wynosi 21,5 -22cm

 

wymiary podawaj centymetrach lub milimetrach wedle uznania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC 21,5 - 22 cm ale dla mojego czy tego z rysunku ? :mrgreen: Lotka ma szerokości jakieś 7,5cm - taka mi została z innego projektu ale jest prostokątna na całej długości - takie też stosowałem. Tu na szkicu widzę zbiezne...

 

Sweet u mnie to 365mm mierzone od "dzioba" do lini łączącej oba wierzchołki krawędzi natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sc oczywiście dla obrazka nie mam swojego więc muszę się posługiwać takim z błędem :mrgreen:

 

 

zbieżna czy nie ważne istotne jest to żeby ją dodać przy liczeniu SC

 

było by coś w tym stylu jeśli lotka ma 7,5cm musisz tylko skorygować wartość sweep bo ja dałem na oko

 

http://fwcg.3dzone.dk/?wing_span=176&root_chord=58&tip_chord=38%2C5&sweep_type=0&sweep=33&cg_pos=20&show_mac_lines=0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz to już nie kumam w ogóle ; z linku wychodzi sweep 33cm uwzględniając lotki a przecież jest dużo więcej. Widzę też że wkradło się nieporozumienie; Sweep na twoim rysunku liczone jest od "dzioba" do poczatku natarcia skrzydła - oczywiście w pionie licząc. Ale napisałeś że liczyć do końca - rozumiem - do końca profilu skrajnego czyli do jego spływu wliczając lotkę?ale to bzdury jakieś wyszłyby... więc nie wiem jak ci wyszo te 33cm ? Rozumiem, że jest to odległość na twoim szkicu więdzy punktami P1 - P2 ?czyli mierzone do natarcia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irku, miałem/mam zagi 1.5m ustawiałem SC według " instrukcji" Co się okazało? W ogolę środek ciężkości był zły (według programu powinno być ok) Zrobiłem parę prób z umiejscowieniem pakietu i wtedy dało się latać. Zauważyłem, że w skrzydełkach środek ciężkości wychodzi (ponad połowa licząc do dzióbka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

biorąc pod uwagę twoje pierwsze zdjęcie i prawdopodobnie wymiary :)

 

wewnętrzna cześć 50,5cm + 7,5cm lotki = 58cm

końcówka skrzydła 31cm+ 7,5cm lotki = 38,5cm

rozpiętość 176cm

 

czyli:

Wing span 176

Root chord 58cm

Tip chord 38,5cm

Sweep musisz sprawdzić u siebie ile jest między p1 a p2 i wpisać sam oraz kliknąć w ten mały guziczek update musiałem coś wpisać żeby wygenerować linka :mrgreen:

 

Dołączona grafika

 

podaj wymiar któregoś ? i sprawdź czy reszta wymiarów się zgadza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boczny z prawej znak zapytania czyli nasze sweep to 365 mm a dolny znak zap to 260mm

po wrzuceniu wartości sweep wychodzi SC 179,6. Ale to oczywiście się trochę zmieni narazie to wszystko w stanie surowym; przyjdzie listwa spływu, odlegosć na zawiasach... i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak 26,5. To nie wiem skąd się wzięło owe 179,6 :oops: Porównam te wyliczenia z wymiarami Stratosa i zobaczymy czy siepokryją SC. No dobra to można sprawę SC zakończyć a rozpącząć nowe :mrgreen: Np natarcia - wstawić listwy balsowe ? wolałbym wstawiać. Oklejanie - wymyśliłem coś smiesznego więc tylko ogólnie zapytam - oklejaliście może ...tapetą? Myślę, że będzie to o wiele mocniejsze rozwiazanie niż sama tasma klejąca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napęd ten sam co w STRATOSIE czyli silnik Aeolian c 3530 kV 1400 lub mocniejszy TP 2915-35 kV 930. Jako, że w tym momencie mam dwa skrzydła więc mogę ten lżejszy silnik Aeolian zostawić w mniejszym skrzydełku. Jak spisywał się napęd w STRATOSIE widać na filmie:

Startuje na poowie gazu by nie przekroczyć wartości 30A. Jak widać nie ma z tym najmniejszego problemu. Skrzydło do lotu miało masę ok 1450g.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i zamówiłem sobie takiego olbrzyma a okazało się ze już kupiłem kiedyś na allegro od tego pana wersję 120 cm :):):):)

Co do silnika to zasilać go będziesz trzema czy czterema celami ????

Akurat robię małe zamówienie na HK i nie wiem jaki motorek dorzucić na napęd tej 160-tki. Szczerze wolał bym trzy cele do napędu :):)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już mówiłem - rozp 176cm nie 160. Zasilanie głównie 3s 5000 lub 2 x 2200 bo takie mam pakiety. Ale mam też 1 x 3000 4s tylko, że to za małe obciażenie modelu jak na jeden pakiet.

Własnie kupiłem folię do pokrycia z góry:

Dołączona grafika

8,4 zł za 1mb to chyba warto :rotfl:

Robert - nie znalazłeś na A. bo oferta wyczerpana ale napisz do gościa;

 

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1721211077

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś mały problemik;

Dołączona grafika

Jak wspominałem wcześniej lotki są niewykorzystaną pozostałością zazdoptowaną to tego modelu. Chodzi o miejsce mocowania dźwigni i poożenie serw. Standardowo jak widać byłyby bardzo daleko od środka - 53cm. Pierwszy wariant to rozwiązanie oznaczone jako "2". Serwo przysunięte jak najbardziej do lini środkowej modelu - dźwignia byłaby klejona do boku lotki - wariant pewnie mało korzystny dla sił w czasie lotu. Drugi wariant to położenie popychacza po przekątnej "3" i przybliżenie serwa skrajnego. Tylko nie wiem jak tu z siłami działającymi pod takim kątem na dźwignie lotki. Ciąć folii by przesunac ku środkowi mocowanie dźwigni nie chcę bo to chyba nie wiele by dało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.