Skocz do zawartości

Maxi delta


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak wspominałem bez liku razy :rotfl: w ciągu paru parunastu sek. mogę osiągnać pułap z fotek, ogranicza mnie tylko zdolnosc postrzegania przez wzrok. Wzbijając się z modelu robi się już tylko cienka pozioma kreska, która zanika bardzo szybko - muszę na chwilę wrócić do poziomu by znowu wzbijac się...Na przeciw moich okien stoi blok w odległości 400m, Stratos ma rozp. trochę większa niż typowy wymiar okna - 140cm chyba. Z 400m widze idealnie to okno natomiast model w poziomie widoczny jest jako cos znacznie mniejszego niż rozmiar okna. Ale nie upieram się ma OSD to sprawdzę. Drugi argumen przemawiający za wysokością dużo większą niż 400m jest nastpujący; winglety z tej odległości są jeszcze widoczne natomiast model o znaaacznie większej powierzchni widoczny jest jako dużo mniejsza powierzchnia niż wingleta z 400m. skąd wiem, że jest w odległości 400m? Od miejsca startu przy ERGO ARENIE do morza jest 400 coś tam w zależności czy prostopadle czy pod kątem znajduję się, a na kilku filmach widać, że lecę już nad powierzchnią wody.

Do tej pory dwa razy latałem z FPV ale tylko zerkając na model gdy nie był tak wysoko by móc łatwo odnależć go na niebie - przechodnie i osoby towarzyszące nakierowywali mnie na np molo w Sopocie czy port w Gdańsku. Tak więc cały czas patrzę wzrokowo na model, ale w sobotę już lot w goolach tyle że na wysokości i z drugim nadajnikiem by na momen przejąc lot gdy będę zmieniał okulary.

Motofan - jesli pytasz o sprzęt FPV to jest na tej delcie; kamera płytkowa Sony 1/3 540TVL tor video 1,2GH, nadjnik chyba 8 kanałów, odbiornik 15 kanałów, monitor 7' ale od dziś google Fatshark'i. Ostatni lot z FPV z zasilaniem tylko z pakietu silnika - żadnych zakłóceń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.