Skocz do zawartości

Najwolniejszy model elektryczny - Jaki ?


Kamil kowalski

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 41
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

żonie bardzo spodobał/spodobała Lazy Bee.

 

Model dla niej to musi być coś taniego, "jak rozwali w drobny mak, to żeby nie było bardzo szkoda".

 

Lazy Bee łatwo się składa (mam fajne plany jak by ktoś potrzebował) i w zrobieniu ten samolocik nie jest drogi.

 

Ale to co kolega Dawid pokazał : http://www.stenulson.net/rcflight/beagle.htm#Bluglide

To normalnie super - zwłaszcza że mam kilka takich prętów węglowych.

Musze pokazać żonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolny i zarazem świetnie latający jest również : Easy CUB , uczę nim latać już 1,5 roku i praktycznie model jest rewelacyjny

Z całym szacunkiem oblatywałem ostatnio takiego i się zawiodłem model lata jak mu się podoba ty mu w lewo a on w prawo i na odwrót dla mnie osobiście jak to trafi na niedoświadczonego modelarza to może go skutecznie zniechęcić do latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo wolny i zarazem świetnie latający jest również : Easy CUB , uczę nim latać już 1,5 roku i praktycznie model jest rewelacyjny

Z całym szacunkiem oblatywałem ostatnio takiego i się zawiodłem model lata jak mu się podoba ty mu w lewo a on w prawo i na odwrót dla mnie osobiście jak to trafi na niedoświadczonego modelarza to może go skutecznie zniechęcić do latania.

Reversy ?? :devil: :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Padło na Lazy Bee - "zbuduj mi autobusik"

 

a sobie może kiedyś tak dla "lansu" zbuduje:

WOODSTOK An RC "Foamie" Aircraft - tak do fajnego malowania :)

 

Dziękuje koledzy za rady i pomoc.

 

 

Temat zostawmy otwarty może ktoś jeszcze trafi na inne latające "ślimaki" :) i może komuś jeszcze się coś spodoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Przetestowany Orzełek 100cm - http://www.marko-lot.pl przerobiony na RC, Jest nie do rozwalenia. Idealny do nauki latania.

 

Jesli ktoś szuka Taniego, niezniszczalnego, łatwego do przerobienia - wolno latającego samolociku to Orzełek jest rewelacyjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie wykonany Trener EPP produkcji Leadersky, ( do kupienia aktualnie tutaj: http://www.emodel.pl/leadersky-trener-epp-p-3444) to naturalna konkurencja dla Orzełka, moim zdaniem jest lepszym modelem, również lata bardzo powoli,jest sztywniejszy, ma poza tym bardzo małe opadanie i da się go tanio wyposażyć, jest wątek na forum o tym modelu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie wykonany Trener EPP produkcji Leadersky, to naturalna konkurencja dla Orzełka, moim zdaniem jest lepszym modelem, również lata bardzo powoli, ma poza tym bardzo małe opadanie i da się go tanio wyposażyć, jest wątek na forum o tym modelu

Potwierdzam.

 

Kolega, początkujący modelarz, po niedunych próbach lotu toto-0 lekko zraził się do modelarstwa, lecz tydzień temu kupił leaderskiego. Śmiga na nim aż miło.. Przeciąga go milion razy na minute, a on nic ! Można machać sterami na wszystkie strony, a on i tak pięknie poleci. Polecam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę do nauki latania dwupłata MK34.

 

a) jest z depronu - bardzo tani

B) do złożenia w 3 dni

c) na wolnych obrotach lata BARDZO wolno - kompletnie bezstresowo. Kiedy po raz pierwszy nim latałem, byłem w szoku że mozna tak wolno

d) plany do ściągnięcia z sieci

 

link:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja polecę do nauki latania dwupłata MK34.

 

a) jest z depronu - bardzo tani

B) do złożenia w 3 dni

c) na wolnych obrotach lata BARDZO wolno - kompletnie bezstresowo. Kiedy po raz pierwszy nim latałem, byłem w szoku że mozna tak wolno

d) plany do ściągnięcia z sieci

 

 

A - Bzdura... wystarczy 8 godzin z zegarkiem w ręku i tubką UHU POR pod ręką. :P

 

MK-34 może być, pod warunkiem założenia expo na stery lub chociaż Dual Rate. Wtedy Lata niczym makieta CSS-13. :)

Ja w swoich robiłem własnie D/R. Na start czy lądowanie - ograniczone wychylenia. Jak nabrał wysokości, pstryk i robił się dziki szał wolności. :)

Wadą jest bardzo duża podatność na wiatr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawnie wykonany Trener EPP produkcji Leadersky, ( do kupienia aktualnie tutaj: http://www.emodel.pl...ener-epp-p-3444) to naturalna konkurencja dla Orzełka, moim zdaniem jest lepszym modelem, również lata bardzo powoli,jest sztywniejszy, ma poza tym bardzo małe opadanie i da się go tanio wyposażyć, jest wątek na forum o tym modelu

 

Latałem na Orzełkach z Marko-lotu 120cm, 100cm, 80cm, 45cm . Własnie robię 60cm... Wszystkie latają rewelacyjnie. Polecam początkującycm oraz bardziej zaawansowanym do lotów nocnych - sam korzystam i super się sprawdzają.

 

Ich główne zalety:

- prosta budowa

- łatwa obsługa

- trudne do rozbicia...

 

Czy orzełki sa gorsze od Leaderskiego? Nie mogę się zgodzić. Przede wszystkim one są zupełnie inne.

Nie zgodzę się też, że są mniej sztywne - ja swoje usztywniam węglem i są ok.

Nie widzę też powodu, dla którego ich wyposażenie miałoby być droższe o Leaderskyego? Używam silniczków typu emax ( i inne najtańsze), najtańsze regulatory i serwa z hobby kinga... Da się jeszcze taniej?

 

Leadersky zapewne lata również ładnie - wierze na słowo, ale nie przekonują mnie argumenty za jego wyższością nad orzełkami :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Michał, czy kiedykolwiek latales Orzełkiem?

Jestem pewien że nie, skoro uważasz że ma on cokolwiek wspólnego z szybowcem :)

Co do śmigiel, używam tower pro.

 

Żeby rozwiać Twoje wątpliwości... Orzelki to z założenia rzutki. Można je jednak łatwo przerobić na proste trenerki rc. Szybują nawet ładnie, ale w porównaniu do innych samolotów a nie szybowców. Mają tyle samo wspólnego z szybowcami co easy star. A nawetmniej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.