Skocz do zawartości

Szuwarolot na spaline ! :)


Rekomendowane odpowiedzi

juz docialem stelaz.... wychodzi mi ze smiglo bedzie 7cm nad tafla wody. A silnik bedzie wystawal na 10 cm wiezyczne. Koncowe wymiary lodki ( od dziobu do rufy) - 120cm ( ok bo nie mam jeszcze spasowanego dziobu i rufy) i 60 cm od zewnetrznych stron rur.

Stery beda i w powietrzu i w wodzie. Wiec jedyne co mi pozostalo to..... czekac na Marcina jutro :D wymyslic jakis patent aby podczas lutowania palnikiem zachowac prosta konstukcje - tzn aby sie "nie rozjechala" no i wytrzasnac skads serwa :D

 

Zadalem pytanie w Spalinach ale jeszcze nikt nie odpowiedzial - jakiego ciagu moge sie spodziewac po moim silniku (st 45 7.5ccm)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 58
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
conrada malo zywotny ??? :D Zart jakis czy co ? :D

He... jak używasz ich poniżej ich specyfikacji, to tylko i tak spore luzy będą im się powiększać ;-) Jak zgodnie ze specyfikacją to mogą zwariować. Zupełnie przypadkiem jeden Conradek mi tak zbzikował. Dostał szaleju i sobie trybiki połamał ;-) Dobrze że na ziemi. Do depronów są ok. Ale w tej samej cenie są E-Sky 8g które są IMHO lepsze od HS-55(Conrad się nie umywa).

 

Miałeś standardy Conrada? Możesz coś o nich powiedzieć?

 

Co do wysokości silnika od wody. Widziałem patent robiący zagłębienie w kadłubie, by obniżyć SĆ - część śmigła wchodziła w kadłub.

 

Zawsze można też doważyć... takiego szuwara. Widzę jednak że ten Twój to i tak cegiełka będzie :-D

 

Zdjęcia... zdjęcia!

 

Japim, masz jeszcze tego szuwara? Pływasz nim? :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadalem pytanie w Spalinach ale jeszcze nikt nie odpowiedzial - jakiego ciagu moge sie spodziewac po moim silniku (st 45 7.5ccm)

 

Zalezy na jakim smigle. Na smigle 10x6 przy 10000 obr/min bedzie ok 1.5kg ciagu statycznego przy zwyklym smigle. Przy katalogowych maksymalnych obrotach 16000 obr/min bedzie juz 3.8kg :), ale nie licz ze silnik rozkreci Ci sie w szuwarku do takich obrotow. Zmierz obroty max na ziemi i na jakim smigle to powiem Ci czego mozesz sie spodziewac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Japim, masz jeszcze tego szuwara? Pływasz nim? :-)

 

Niestety sprzedalem. Walal mi sie tylko po modelarni. Ale mam dokumentacje techniczna i plany. Na razie nie czuje potrzeby plywania - moze kiedys znowu sie skusze na jakiegos dziwolaga. Ale wtedy bedzie to na pewno ekranoplan :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety sprzedalem. Walal mi sie tylko po modelarni. Ale mam dokumentacje techniczna i plany. Na razie nie czuje potrzeby plywania - moze kiedys znowu sie skusze na jakiegos dziwolaga. Ale wtedy bedzie to na pewno ekranoplan :P

Hehe :-) Mój gdzieś się jeszcze wala, o ile go coś nie zjadło ;-)

 

Szkoda, liczyłem na "demo" :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem zalamany :cry:

Byl Marcin z spawarko/lutownica do aluminium i miedzi.... i nie udalo sie nam zlutowac konstrukcji!!!! :( Jednak stowa w plecy :(

 

Nie mam narazie pomyslu z czego wykonac cala ta moja konstrukcje... :(

 

Plus/minus tej wizyty to to ze pozbylem sie bardzo ladnego modelu w zamaian za jakies 2 inne - jeszcze nie wiem w jaki stanie... ale licze ze dobrym :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco sie mecze ?? Bo chce miec wkoncu jakis ladny, nowoczesny i nietypowy model a nie ciagle jakimis gniotami latam albo plywam.... Z tym alu to jeszcze nie koniec .... - za duzo kasy wydalem aby sie poddac ..... tylko musze snalesc dobty klej ktory by mi pozwolil to skleic - mam distal ale nie wiem czy da rade. No i wiertarka i sroby musza pojsc w ruch :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plus/minus tej wizyty to to ze pozbylem sie bardzo ladnego modelu w zamaian za jakies 2 inne - jeszcze nie wiem w jaki stanie... ale licze ze dobrym :)

 

:mrgreen: - teraz czujesz jak jest się pozbyć ładnego shocka :rotfl: :devil:

 

Też mu mówiłem po co się męczy z tymi rurami i alu - ale chłopak tak chce. Te alu można skleić, skręcić - będzie lepiej niż to lutowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

poco sie mecze ?? Bo chce miec wkoncu jakis ladny, nowoczesny i nietypowy model a nie ciagle jakimis gniotami latam albo plywam.... Z tym alu to jeszcze nie koniec .... - za duzo kasy wydalem aby sie poddac ..... tylko musze snalesc dobty klej ktory by mi pozwolil to skleic - mam distal ale nie wiem czy da rade. No i wiertarka i sroby musza pojsc w ruch :D

 

Proponuje po prostu znitowac. Kup sobie troche nitow o srednicy 4 albo 5mm - gwarantuje ze nawet po centralnym wjezdzie w nabrzezna skale bedzie caly. Oczywiscie nie recze za rury PCV. Tak jak pisze Tomek. Juz lepiej bys wyszedl na wystruganiu duzych ale lekkich kadlubow ze styro i okleil je tkanina. Potem szpachla i sprey niz caackanie sie z tymi rurami PCV. Teraz to dopiero wyjdzie Ci poczwarka :P A na powaznie - to przemysl kwestie nitowania. Bardzo prosty sposob na trwale polaczenie elementow. Kupujesz za 30 zl niownice TOYA i do uzytku modelarskiego masz jak znalazl. Ja nitownica troche lepszej klasy nitowalem sobie wyrzutnie do kombatow. Gotowa jest w 90% bo nie mam pomyslu na hamulec oraz na element zwalniajacy zaczep :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.