Skocz do zawartości

Rwd-5 nie chcę latać


hantom
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem, gdy zrobiłem skrzydła z lotkami samolot nie chce polecieć przechyla się na dziób i jak spada robi przechył na lewo, na skrzydłach z samym wzniosem latał lecz moje umiejętności nie były duże ale też się przechylał na na lewe skrzydło podczas wyrzutu, w locie już tego nie zauważałem.

Domyślam się że z lotkami przechylał się na dziób i spadał przez złe wyważenie, za bardzo akumulator był z przodu, ponieważ przy próbie na skrzydłach ze wzniosem akumulator był bardziej wysunięty do tyłu.

 

Wyposażenie:

silnik Tp2410-08

pakiet Taki

Śmigło GWS 10x4,7

 

Mój rwd wyszedł ciężki bo 830 gram

Mogę włożyć 2s 1300mAh, samolot wtedy będzie ważył 728gram lecz nie mam pewności czy wtedy TP2410 go uciągnię.

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. SC powinien być około 5cm od krawędzi natarcia, w innych tematach o RWD znalazłem, ale ciężko mi to ustawić

 

2. Skłon mam taki jak w planach. Tzn silnik prostopadle do mocowania silnika.

 

3. Wykłon, to jeszcze muszę dokładnie sprawdzić w samolocie.

 

Ale czy ten mój silniczek uciągnie na 2S 728gram?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SC powinien być około 5cm od krawędzi natarcia, w innych tematach o RWD znalazłem, ale ciężko mi to ustawić

Spróbuj SC ustawić w 1/3 cięciwy przykadłubowej płata. Jeśli nie dasz rady tego zrobić samym przesunięciem pakietu - wtedy musisz dołożyć troszkę ołowiu (jeśli masz jakieś stare rurki ołowiane, to przerób je na ciężarki, a jak nie to kup sobie takie wędkarskie - nadają się do tego elegancko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modele "produkowane" przez modelarzy różnią się od siebie. To nie jest seryjna produkcja. Jeden będzie wykonany dokładniej a inny trochę mniej, więc "50mm" jest wielkością lekko umowną. Przepraszam za wymundrzanie się :oops: , ale z każdym kolejnym modelem rośnie doświadczenie, a to ono pozwala łatwiej dopasować te 50mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak ja uważam ze na tym silniku i przy tej wadze model nie powinien sie wzniesc! jest za cieżki na ten silnik! i od tego zacznij! co do tego ze przechla sie na lewo przy skrecie to bierz na skret wysokosc to wtedy bedziesz niwelował przechył. Ale zacznij od zmiany silnika 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pyton ma rację-model o stosunku ciągu do masy 1:1 lub mniejszym nie ma prawa latać. W końcu to silnik daję siłę nośną a nie skrzydła(są tylko dla ozdoby).

Co to za bajki piszesz.
hehe to chyba miał być sarkazm

 

Ja myślę że model ma zbyt tylny SC i za słaby skłon silnika i po starcie wytraca prędkość i zwyczajnie przepada na skrzydło. Rwd z prostym skrzydłem bardzo to lubi przepadać przy małej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślam się że z lotkami przechylał się na dziób i spadał przez złe wyważenie, za bardzo akumulator był z przodu, ponieważ przy próbie na skrzydłach ze wzniosem akumulator był bardziej wysunięty do tyłu.

Z lotkami też "wysuń sobie do tyłu" i sprawdź.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.