Skocz do zawartości

Malowanie modelu oklejonego papierem śniadaniowym


Kolin101

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie to w złą drogę kombinujesz..Farba do ścian się nie nadaje,tym bardziej nie uzyskasz z niej połysku.jest ciężka ,krucha itp Najprosciej i efektywniej beęzie jak kupisz w sklepie z lakierami,farbami spray z gotowym kolorem jaki Cię interesuje -koszt jest niewielki bo ok 6-11 zł za puszke a zalety to ładny kolor,szybko schnący,błyszczący czyli to co Cię interesuje :D

Aby efekt był w 100 % fajny to powinieneś dac podkład (też w spreyu ok 10 zł) i potem możesz malowac ten depron czy to z czego zrobiłeś ten model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale jaki spray ? te normalne samochodowe i te w sklepach budowlanych itp są z nitro a on pali styropian.

Po to między innymiu okleiłeś styropian papierem. Jesli tylko styropian jest całkowicie zasłonięty możesz spokojnie malować każdym sprayem. Oczywiście są też farby do styro ale droższe niż zwykłe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Właśnie skończyłem szlifować moją Cessne 182 skylane po oklejeniu papierem. Długo strasznie się do tego zabierałem gdyż rozmyślałem nad tym w jaki sposób ją pomalować/okleić. Wyszło na oklejenie papierem śniadaniowym z wikolem i pomalowanie farbą akrylową. I tu moje pytanie. Czy nadaje się do tego zwykła biała farba akrylowa do ścian ("Jedynka perfekcyjna biel" do dekoracyjnego malowania ścian i sufitów wewnątrz pomieszczeń tynki, podłoża betonowe, gipsowe, płyty wiórowe i płyty gipsowo kartonowe) z pigmentami do barwienia ("śnieżka colorex"), czy potrzebny jest pod nią jakiś podkład i jak uzyskać połysk tej farby bo po zwyczajnym nałożeniu jest matowa i taka szorstka. Czy muszę poszukać jakiejś farby błyszczącej (ta którą mam ma oznaczenie "mat" czyli że matowa) czy można potem położyć na farbę jakiś nabłyszczacz (lakier czy coś). Chodzi mi o uzyskanie takiego chromowanego połysku takiego jak lakier samochodowy. Dodam że model jest z depronu (dokładniej podkład pod panele) więc sparyem z nitro malowac nie moge albo się raczej boje bo mimo pokrycia papierem wole nie ryzykować ;/ A i jeszcze jak jest z jej rozcieńczaniem pod aerograf (mam samoróbkę z długopisu igieł lekarskich i z zaworem z roweru do spustu) czy nadaje się do malowania nim czy trzeba pędzlem ?

 

P.S temat przeniosłem z działu o szybowcach (nie ten warsztat w wyszukiwarce wziąłem :D)

 

edit #1

 

A co do malowania sprayem papier podczas nakładania się w niektórych miejscach rozciąga i robią się takie cienkie niteczki a przy scieraniu (wygładzaniu gotowej powłoki mogłem jednak dotrzeć do depronu. Nie chciałbym ryzykować zepsucia modelu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat przeniosłem do głównego działu "warsztat" (w wyszukiwarce znalazłem cos o malowaniu tutaj i nie zobaczyłem że to dział szybowce)

 

Prosiłbym o ewentualne dalsze wypowiadanie się Panów w tamtym dziale nie chcę dostać ochrzanu od moderacji ;p

 

A co do malowania sprayem papier podczas nakładania się w niektórych miejscach rozciąga i robią się takie cienkie niteczki a przy scieraniu (wygładzaniu gotowej powłoki mogłem jednak dotrzeć do depronu. Nie chciałbym ryzykować zepsucia modelu ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo jak sie zaczyna od tyłu...to potem sa problemy. Ja oklejałem pergaminem, aklejają też papierem japońskim. Oklejanie wikolem ma ten plus, że łatwo ściągnąć powłoke papierową - na mokro oczywiście. Przesmaruj jeszcze raz tę powłokę dokładnie i nie szlifuj. Gdy pomalujesz i wyschnie wtedy bardzo drobnym papierem - ale to właściwie polerowanie. jeśli uznasz , że wszystko spartolone to zdejmiesz papier i jeszcze raz połozysz.

Jak pisałem w marketach są też spraye, które nie reaguja na styropian - odwrotnie ;D są pare zł droższe ale są np DECO COLOR ECO revolution. Są w srebrnym opakowaniu - to wazne bo są podobne DECO COLOR decoration , które niszczą styropian.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomaluj jeszcze raz cały model wikolem rozrobionym z woda. Pokryj go cienka , ale równomierna warstwą. Po wyschnięciu przeszlifuj całośc papierem o gradacji około 500 tak żeby nie doszorowac ;D się do depronu. Dzięki temu bedziesz miał bardzo gładka i równą powierzchnię. Pierwszą warstwe lakieru połóż bardzo cieniutką, taką mgiełka. Po przeschnięciu pokryj następna warstwą, az do uzyskania właściwego wyglądu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok przeczytałem ale mam pytanie. Jaki to ma być lakier ? Zapewne do drewna ale nie znam się na tym i z tego co pamiętam taki lakier śmierdzi i obawiam się czy nie ma w nim jakichś rozpuszczalników/nitro czy czegoś jeszcze groźnego dla styropianu. I czy taki lakier nada połysk matowej farbie akrylowej oraz mniej więcej w jakich proporcjach mieszamy farbę z lakierem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale tu o tym mowy nie było co Pan napisał ;p Pierwszy raz model oklejałem papierem i na 100% coś pewnie źle zrobiłem gdzies za mocno starlem, a gdzies moze byc prześwit na depron. Skoro można malować akrylami to pomaluje ten model nimi bo wolę nie ryzykować przepalenia depronu. Ponowię też pytanie:

 

Jaki to ma być lakier ? Zapewne do drewna ale nie znam się na tym i z tego co pamiętam taki lakier śmierdzi i obawiam się czy nie ma w nim jakichś rozpuszczalników/nitro czy czegoś jeszcze groźnego dla styropianu. I czy taki lakier nada połysk matowej farbie akrylowej oraz mniej więcej w jakich proporcjach mieszamy farbę z lakierem ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to już wszystko na temat akryli wiem. Mam jeszcze tylko pytanie bo nabyłem właśnie za 5zł puszkę 200ml emalii olejno-ftalowej bezołowiowej do drewna i metalu "SUPERMAL" od Śnieżki. Sprawdziłem na kawałku styro czy przepala i jak narazie nie widzę żadnych zmian na styropianie (w spray'ach widać to od razu). Jest ona od razu rzadsza od akrylowej i ma połysk więc byłaby dla mnie lepszym wyborem. Pytanie tylko czy rzeczywiście nic ze styro nie robi, czy nadaje się do aerografu i czym to się rozcieńcza ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki za link już wiem prawie wszystko ale że mieszkam w niezbyt ciekawym miejscu do zakupów tą benzynę do rozcieńczenia pewnie bym musiał na necie zamawiać. W tym wypadku nurtuje mnie pytanie czy nie dało by się rozcieńczyć farby wodą do aerografu. Woda i tak by odparowała a przy malowaniu farba by była rzadsza (tak sądzę i jeżeli się mylę proszę mnie poprawić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.