Skocz do zawartości

MiG-29 EDF /lanxiang/


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie..! :)

 

Od kilku dni jestem posiadaczem wymarzonego MiG'a-29.

Jest to model ze zmiennym wektorem ciągu i posiada szereg ciekawostek ;)

Rozpiętość - okolo 1200mm, długość - nieco ponad 1500mm. A teraz kilka zdjęć:

 

Model posiada dość ładne pudło, a w środku kontener styropianowy:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Kilka części z zestawu. Widać między innymi solidne podwozie składane w pełni amortyzowane. Podwozie główne składa się tak, że kolo obraca się o 90 stopni, a więc jest równolegle do komory podwozia. Widać także pilota.. ze spadochronem..! :mrgreen: To chyba żart producenta, gdyż jak wiemy - zdarzało się, że Rosyjscy piloci katapultowali się na pokazach z różnych przyczyn, więc producent starał się dokładnie odwzorować MiG'a w każdym szczególe. :twisted:

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Tutaj na zdjęciu prawie wszystkie części:

 

Dołączona grafika

 

 

I dla porównania - kadłuby F-14 i MiG-29 :)

 

Dołączona grafika

 

 

Ogólnie MiG-29 robi dość duże wrażenie. Przede wszystkim wielkość tego modelu.. Nie bez znaczenia jest fakt, że model posiada bardzo dużo funkcji. I tutaj potrzebne jest radio 9ch w pełni wykorzystywane. A oto funkcje:

1. Sterowany wektor ciągu

2. Wysuwane sloty i klapy do lądowania

3. Oświetlenie nawigacyjne

4. Wyrzucany pilot ze spadochronem (to akurat sobie daruję)

5. Spadochron do hamowania

6. Odpalane świece dymne w zasobnikach (podwieszane pod skrzydłami)

7. Ster kierunku na obu statecznikach

8. Chowane i wypuszczane podwozie

9. lotki sprzężone z dyszami i płytowym sterem wysokości

 

Co rzuca się natychmiast w oczy - to wykonanie. Jest bardzo solidne. Niezwykle mała waga kadłuba i innych części modelu - to kolejna zaleta. Wszystkie części ważą 1211 gram. Niestety model wymaga pasa startowego i odpowiedniego transportu. Skrzydła niestety nie są demontowalne i przy gabarytach tego modelu okazuje się to kłopotliwe. Ale jeśli ktoś ma minimum Peugeota Partnera - da radę..! ;)

 

Tu jest link do filmiku z takim MiG'iem:

 

 

To tyle z pierwszych oględzin. Na pytanie kiedy go poskładam - odpowiadam: - Przez zimę. Tylko wtedy mam czas.. :)

 

Pozdrawiam..!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 178
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Polowałem długo na tego MiG'a i udało mi się go kupić w Polsce na Allegro. Kosztował mnie 960zł a więc niemal tyle samo co import.

Praktycznie miałem składać zamówienie w Chinach po negocjacji z osobą kontaktową w jednym ze sklepów. (Zainteresowanym chętnie podam namiary na sklepy które do tej pory ustaliłem) - to była kwestia kilku dni. W międzyczasie znalazłem sklep w Niemczech który także korzystnie oferował MiG'i :)

 

Oto przykład z Chin:

 

Dołączona grafika

 

 

To jest jedyny sklep z przyzwoitą ceną, gdzie można kupić jedną sztukę za niezbyt wysoką cenę. Szaleństwo jest na eBay.. Tam wersje PNP osiągają ceny 600-700$ plus koszty przesyłki..

 

Oczywiście należy wspomnieć też o sklepie w Niemczech. Tam także można kupić korzystnie a do tego mają kilka pozycji części zamiennych.

 

Moja wersja modelu nie posiada serw, silników i regli, bo uznałem, że lepiej będzie dopasować swoją elektronikę niż montować narzuconą przez producenta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MIGomania -kompletna MIGomania-sam właśnie siedzę nad projektem tego jedynego słusznego czynu partii i ustroju socjalistycznego a tu taki rodzynek :) Po prostu śliczny tylko żeby jeszcze kabinę miał z MIGa29 a nie z ERUOFIGHTERA (a może MIRAGE 4000) :devil: Ten "drobiazg" mocno zmienia jego rysy a tylko charakterystyczna reszta płatowca udowadnia że to nie np su27. Obniżony tył za kabiną z kolei nie pozwolił na oddanie charakterystycznego garbu wersji C -niby drobiazg ale w takim modelu mnie gryzie w oczy a tym bardziej że model pomalowany i nie łatwo poprawić ten element (się czepiam a sam zrobię pewnie kwadratowego depronowca ;D )

TU przykład podobnej kabiny do użytej w tym modelu miga

Najbliżej jej jest do dwuosobowej wersji M

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezaprzeczalnie jest śliczny i jeśli lata tak jak na filmiku to czapki z głów .

Ale ja się będę czepiał dalej (zazdrość ?) na wersje M lub K dwuosobową kabina za krótka a w przypadku jednoosobowej niezgodna bo była montowana stara (chyba że chińskie dzieci wiedzą o czymś czego my nie wiemy )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie rację koledzy. Kabina jest spaprana troszkę, ale może uda się coś "wydmuchać" ;). No i druga sprawa: Jak tylko zobaczyłem pierwszy raz ten model, to nie bardzo mi się spodobał ten garb. Jednak wcześniejsze wersje są najładniejsze..

Podsumowując - do makiety troszkę mu brakuje, ale jak się widzi taką sylwetkę w locie, to bledną wszelkie niedokładności.. Osobiście uważam, że MiG-29 to najładnieszy współczesny myśliwiec.

@robertus - dzięki za wątek z rcgroups. Już to przerabiałem :mrgreen: Tam porównują kilka wiodących modeli EDF. F-22, SU-34, SU-47 i własnie tego MiG'a-29. Ciekawy temat.. Mam SU-34 i zlego słowa nie dam powiedzieć.. Model niezwykle przyjemny, stabilny i gdyby nie to, że dość skomplikowany do ustawienia to byłby idealny jako pierwszy EDF ;)

MiG ponoć jest wolniejszy od SU.. :shock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak.

Sloty i klapy są sprzężone ze sobą i za ich wspólny ruch odpowiada jedno serwo.. Ciekawostką w układzie sterowania jest zmiksowanie steru wysokości z lotkami - zwróć uwagę na filmiku.. Nie bardzo rozumiem takiego sposobu miksowania :?

(drążek na siebie - lotki obie do góry i ster wysokości powoduje moment zadzierający, czyli zgodny z wychyleniem drążka.. Ale po co te lotki..?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.