Skocz do zawartości

Dość mały zasięg w Graupnerze MX-16s


Chriss
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, dzisiaj oblatywałem mojego Easy Glidera PRO oraz takiego elektrycznego trenerka. Otóż gdy oddaliłem się od jednego jak i drugiego modelu na około 70 metrów to były zakłócenia, lotki wariowały. W EGP jest odbiornik Jeti 7 kanałowy, a w trenerku Jeti 5+. Podczas lotu EGP mało go nie rozbiłem bo było takie zakłócenie / brak zasięgu (około 80 metrów) że model mi opadł z kilka metrów w dół i skręcił, na szczęście chwilę potem bezpiecznie wylądowałem . Co może być przyczyną tak dużych zakłóceń i tak małego zasięgu? W przyszłości (wiosna / lato 2012) chyba przesiądę się na 2,4 GHz bo jak widać, jest coraz mniej rzeczy pod 35Mhz. A pro po co sądzicie o Hitec'u Aurorze 9 lub jaka aparatura do 1,5 tysiąca polecacie? Chodzi mi o aparaturę komputerową, pulpitową i 8 kanałów? Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może to być moduł W.CZ. ale nie musi. W moim nowiutkim nadajniku wymiana płytki modułu nie dała żadnego pozytywnego efektu. Jeżeli chcesz kupić (tanio) ten element i spróbować co się będzie działo daj znać na prv. Być może po zamontowaniu w Twojej MX modułu 2,4 GHz uratujesz nadajnik i będziesz miał sprawny sprzęt tyle, że właśnie 2,4 GHz. Ciekawe przygody z MX16s były już opisywane na forum - poszukaj. Ja w każdym razie, po długiej ale przegranej walce z tym nadajnikiem, zrezygnowałem zupełnie z tej marki. Za dzień, dwa będzie nowy sprzęcik. A póki co latam sobie na starej ja świat Sanwie Vanguard i nie wiem co to są zakłócenia :D .

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A przypadkiem regulator nie zakłóca? Odsuń odbiornik od regulatora ile się da!

:mrgreen: To może być przyczyną bo są od siebie oddalone o jakiej kilka milimetrów, spróbuję jakoś inaczej to uporządkować. Jutro potestuję to zobaczymy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Odbiorniki Jeti bardzo nie lubią gdy się w nie celuje anteną nadajnika.

Żaden odbiornik nie lubi takiego celowania a wiąże się to z propagacją fali z anteny nadajnika.

 

Ponieważ mam podobne kłopoty z MX16 pozwalam sobie zacytować poradę Pana Andrzeja Pieca, wywoływanego już na forum jako znawcę tematu:

 

- wybebeszyć model z elektroniki;

- poukładać wszystko na jakimś stoliku;

- pooddalać od siebie wszystkie komponenty;

- zasilić odbiornik z osobnego, pewnego źródła;

- pakiet w nadajniku naładować na 100 %;

- wymienić serwa na zwykłe standardowe;

- wymienić odbiornik na zwykły standard (żadne mini i mikro);

- włączyć nadajnik, odbiornik i próbujemy zasięg oddalając się z nadajnikiem;

- nie dotykamy anten;

- po 100-200 m ma prawo pojawić się "mrowienie" na serwach ale nie "szarpaczka";

- próby robimy na wolnej, otwartej przestrzeni.

 

Jeżeli coś idzie nie tak, mamy 100% problem z nadajnikiem i żadne eksperymenty z poprawkami "umeblowania" w modelu w tym momencie nie pomogą. Jeżeli wszystko poszło dobrze oddychamy z ulgą (bo nadajnik jest OK) i zabieramy się do właściwej roboty czyli wymieniamy po kolei serwa (po jednym !), zmieniamy zasilenie na BEC, zbliżamy odbiornik do regulatora itd.. Czyli eliminacja wsteczna małymi kroczkami.

 

Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.