Skocz do zawartości

Mój pierwszy ESA - Bell P-39 Airacobra


jez86
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przeszukałem forum na temat sprzętu jaki montujecie w combatach. Dlatego, że jeszcze z modelarstwem elektrycznym nie miałem do czynienia potrzebuję waszej opini czy poniższa lista jest dobra. Dobra tzn. czy wybrane elementy będą z sobą działać jak należy.

 

Lista gratów:

Silnik: TowerPro 2408-21T

Serwa: HXT900 9g

Regulator: Turnigy AE-20A Brushless ESC

Akumulator: Turnigy 1300 mAh 3S 20C

Ładowarka: Turnigy Accucel-6 50W

 

Związku z tym, że mam też inne akumulatory to do listy zakupów dorzuciłem sobie jeszcze coś takiego: http://www.hobbyking.com/hobbyking/store/__10952__Cell_Log_8M_Cell_Voltage_Monitor_2_8S_Lipo.html

 

Bardzo proszę o waszą opinię, czy zestaw gratów jest dobry, czy nie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akumulator: Turnigy 1300 mAh 3S 20C

Jeśli masz to ok. jeśli kupujesz to trochę więcej niż 20 C (mała wydajność)

 

Ty się Łukasz nie śmiej ,kadet to też żołnierz tylko początkujący a ESA Wowa sprowadził z Czech żeby nowi ludzie zaczęli latać kombatem .

Sam widzę po sobie jak ESA pomogła mi w wejściu do normalnego kombatu ,zwłaszcza do 1/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według regulaminu który determinuje dobór sprzętu nie możesz wsadzić do modelu więcej niż 1350mAh. Ale patrz też na wagę pakietu gdyż są spore różnice w ilości C, rozmiarach i pojemnościach pakietów. Jak dobrze poszukasz to możesz znaleźć akumulator o wielkości pakietu 1000, mający 1300. Albo patrząc z innej strony taki który ma 55C a jest wielkościowo zbliżony do innych 15-20C. Dla przykładu pakiety Fullymax 1300/30C ważą 106g a Flightmax 1300/20C -116g; więc nie dość że mniej tych C mają to jeszcze są cięższe o 10g ale za to mają mniejszy rozmiar.

Co do samolotu to Airacobry nie polecam na pierwszy samolot ESA. Wydłużony nos sprawia, że ten samolot zachowuje się trochę inaczej niż reszta - a także dużo prościej go uszkodzić (miałem go to wiem). Ki61 da Ci więcej radości a przede wszystkim znajdziesz więcej fotorelacji z budowy gdzie będziesz mógł podpatrzeć sprawdzone przez Kolegów rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa uwaga co do wagi i wielkości akumulatorów.

Poszukałem i zrobiłem takie zestawienie:

 

Co do akumulatorów:

1. Turnigy 1300/25C waży 175g

2. Turnigy nono-tech 1300/25~50C - 165g

 

3. Turnigy 1300/20C - 165g

4. FlightMax 1300/20C - 147g

 

Chyba najciekawszą propozycją jest pozycja nr. 2?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie jest z Cyber-fly.

Już znalazłem programiki do obliczania środka ciężkości i już chyba wszystko wiem na ten temat.

 

Czy istnieje jakaś instrukcja co trzeba zrobić, sprawdzić, ustawić, zmierzyć, zwarzyć tak, żeby w ciągu pierwszych 5 sekund lotu nie zaliczył kreta?

Szukałem na forum (może za słabo), ale niestety nie znalazłem.

 

Drugie pytanie, to czy macie jakieś sprawdzone patenty montowania pakietów, żeby nie wyleciały w trakcie lotu.

Jedną z metod jaką wyczytałem jest umieszczanie pakietów na wcisk. Czy ta metoda rzeczywiście się sprawdza?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niestety programy do wyliczania sc trzeba traktowac tylko orientacyjnie.

czasem wychodzą niezłe chece

 

co do montażu i ustaweiń - zgłos sie do producenta;)

ja dołączam do każdego zestawu instrukcje ze zdjęciami "step by step" ;)

 

trudno ci doradzic cos w sprawie mocowania pakietu

zalezy czy chcesz zrobic ESA w wersji basic - z bebechami na wierzchu - czy troche się pobawic żeby to schowac

jakiej grubości masz kadłub?

wersja na wcisk jest ok -

tylko zakładaj wyważone śmigła żeby od drgań model się nie demontował w powietrzu :)

 

regulacja tez bedzie zależeć od wielkości sterów

spytaj o ustawienia kogos kto ten zestaw już oblatał

 

ale tak pobieznie:

wychylenia lotek i SW+/- 10mm

expo n alotki 50%

expo na SW 20-30%

 

to oczywiście na początek

potem zmienisz charakterystykę wg własnych upodobań i możliwosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.