Skocz do zawartości

COŚ DO 3D


Rekomendowane odpowiedzi

Uprzedzam, że nie jest to taka prosta sprawa z racji, że trzeba na jednej stronie prowadzić drut wolno, a na drugiej szybko. Najlepiej robić to w 2 osoby. Ja zrobiłem już łącznie 4, ostatnie wyszły fajnie. Zwracam tylko uwagę, że lepiej dać grubszy styro ażurowany jak tu :

 

Dołączona grafika

 

Zaletą jest dużo prostsze oklejanie folią termokurczliwą. Bez ażurów jest to bardzo uciążliwe, bo gorące powietrze nie ma gdzie uciec(trzyma je styropian) i folia po czasie się marszczy. Można to likwidować nakłuwając folię delikatnie igłą i podprasowywać, proces jest żmudny, ale daje efekty. Przy ażurach nie ma tego problemu. Poza tym garby styro-balsa w moim odczuciu są dużo sztywniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 108
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Pewnie znowu dostanę ochrzan, ale co tam... chrisk widzę że kabinkę poprawiłeś, teraz bardziej podobna do ludzi, ale nie pasuje jeszcze jedna rzecz w tym modelu - ster kierunku - dziwny, może taki był by ładniejszy?

Dołączona grafika

Kolejna sprawa, PawełW a ile Ty zaprojektowałeś latających benzyn 2.2 - ciekaw jestem, wiem że chcesz być dobry i świecić przykładem na forum, ale totalną głupotę palnąłeś w swoim poście - nie trzeba projektować samolotów, żeby wiedzieć jaki kształt powinien mieć model. Takie OT ode mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz wygląda dużo lepiej, bardziej proporcjonalnie ;) Ja powiem Ci szczerze, że wycinałem u Pana Andrzeja(tego o którym wspomniał Paweł) swój model 1,8m. Całość wyniosła mnie 180zł, jakość cięcia perfekcyjna. Nie ma problemu, żeby wszystko załatwić wysyłkowo. Jak rozmieścisz wszystko na formatkach desek to można podesłać do wyceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje. Juz wiem jak przygotować pliki ale niewiem jak zrobic formatke do wycinania.

 

A jeżeli chodzi o ster kierunku to jak wy go projektujecie?

Tzn czy robicie obrys a później dobieracie odpowiednie cięciwy żeberek zeby pasowały do obrysu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Formatka to obrys deski balsy w którym umieszczasz elementy do wycięcia . Ot, rysujesz prostokąt 100x1000mm dla balsy i 500x 1000 mm dla balsosklejki no i na tym upychasz elementy. Poszukaj na tym forum albo u mnie moich relacji z budowy. Prawie w każdej jest screen z formatkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dxf, cdr ...... wszystko jedna rybka, natomiast co do SK to ja najpierw rysuje obrys, a następnie jedno żeberko i później to już ciągne do góry żeberka ustalając od rozmiar - jest taka fajna funkcja, że zaznaczając pierwsze żebro oraz obrys , reszta żeberek robi się sama :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.