Skocz do zawartości

Co nowego w pracowni


Pyrsly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

z czego powstały?

300P pianka xps jako rdzen, 80g/m^2 STF D-box, 1k disser, 0.5oz szklo, zywica west

 

Z gory przepraszam za angielskie terminy ale wszystkiego nauczylem sie wlasnie po angielsku i teraz musze nadrobic polska terminologje. Prosze mnie poprawiac i tlumaczyc to sie szybciej naucze :jupi:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle póki co z terminami ;)

A na dźwigary co stosujesz i jak uzyskujesz tak gładką powierzchnię skrzydła?

 

0,5oz szkło to na nasz system będzie około 15 g/m2? Nie masz problemów ze sztywnością?

 

Ja w swoich konstrukcjach używam szkła 50 g/m2 bez węglowej siatki, węglowe zamknięcie lotki. Skrzydła na grubych profilach wytrzymują rzut a na cienkich (np: edge) wpadają we flatter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest źle póki co z terminami ;)

A na dźwigary co stosujesz i jak uzyskujesz tak gładką powierzchnię skrzydła?

 

0,5oz szkło to na nasz system będzie około 15 g/m2? Nie masz problemów ze sztywnością?

 

Ja w swoich konstrukcjach używam szkła 50 g/m2 bez węglowej siatki, węglowe zamknięcie lotki. Skrzydła na grubych profilach wytrzymują rzut a na cienkich (np: edge) wpadają we flatter.

Na zdjeciach widac wlasnie 4p Edge projekt G_T z RC_G :) Nigdy nie mial tendencji do wibracji synchronicznych ale ja klade ekstra warstwe szkla na lotkach i w szczelinie z zawiasem lacze gorne i dolne powiezchnie szklem. Czy to oznacza "zamknieta" lotke?

Najlatfiej radzic sobie z wibracjami przez wlasciwe rozlozenie masy. Wystarczy polozyc troche zywicy na przod rdzenia lotki i po klopocie.

Na dzwigary uzywam pret karbonowy 0.067 HM

Gladka powiezchnie uzyskuje przez umiejetne szlifowanie. Chyba o to chodzi? Skrzydla sa wykonane metoda prozniowa z pelnym rdzeniem.

0.5oz szklo daje tylko powiezchnie i wykonczenie, cala sztywnosc pochodzi od sieci disser.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to oznacza "zamknieta" lotke?

Tak.

 

Gladka powiezchnie uzyskuje przez umiejetne szlifowanie. Chyba o to chodzi? Skrzydla sa wykonane metoda prozniowa z pelnym rdzeniem.

0.5oz szklo daje tylko powiezchnie i wykonczenie, cala sztywnosc pochodzi od sieci disser.

 

Umiejętne szlifowanie, może zdradzisz szczegóły?

Dodatkowo jak to robisz że siatka jest niewidoczna na powierzchni? Robiliśmy kiedyś eksperymenty i zawsze wychodziła nam na powierzchnię.

 

Ps: Karbon = węgiel czyli pręt węglowy, tak samo jak tkanina węglowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo patrząc na taką robotę micha sama się cieszy! ;)

Naoglądałem się teraz na Rcgroups podobnych obrazków i na prawdę miło zobaczyć na Polskim forum coś innego niż kolejny easy glider, tym bardziej że widać że zrobione pięknie.

 

Ile ważą poszczególne elementy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Noo patrząc na taką robotę micha sama się cieszy! :(

Naoglądałem się teraz na Rcgroups podobnych obrazków i na prawdę miło zobaczyć na Polskim forum coś innego niż kolejny easy glider, tym bardziej że widać że zrobione pięknie.

 

Ile ważą poszczególne elementy?

skrzydla 115-130g, ogony 13-16g, kadluby ktore do tej pory urzywalem 35-55g

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiejętne szlifowanie, może zdradzisz szczegóły?

Dodatkowo jak to robisz że siatka jest niewidoczna na powierzchni? Robiliśmy kiedyś eksperymenty i zawsze wychodziła nam na powierzchnię.

 

Ps: Karbon = węgiel czyli pręt węglowy, tak samo jak tkanina węglowa.

Konieczny jest wystarczajaco sztywny/gruby mylar (0.014). Ponadto siec znajduje sie pod szklem bezposrednio na rdzeniu.

http://www.rcgroups.com/forums/attachmentNew.php?attachmentid=3548936

http://www.rcgroups.com/forums/attachmentNew.php?attachmentid=3965486

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.