Skocz do zawartości

Co nowego w pracowni


Pyrsly
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja osobiście kiedyś używałem 0,35mm, powierzchnia fakt dużo lepsza ale kitnie wyszło natarcie i okolice końcówki płata. Z obecną wiedzą spróbuje wrócić do tego pomysłu.

 

Pyrsly, kadłub jak widzę jest Jonasa?

 

Zdradź jeszcze co dajesz miedzy lotkę a skrzydło by wyszła taka ładna szczelina. Ona jest w przekroju jak "V" czy jak prostokątne "U" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 44
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja osobiście kiedyś używałem 0,35mm, powierzchnia fakt dużo lepsza ale kitnie wyszło natarcie i okolice końcówki płata. Z obecną wiedzą spróbuje wrócić do tego pomysłu.

 

Pyrsly, kadłub jak widzę jest Jonasa?

 

Zdradź jeszcze co dajesz miedzy lotkę a skrzydło by wyszła taka ładna szczelina. Ona jest w przekroju jak "V" czy jak prostokątne "U" ?

Mylar w poblizu KN jest wyszlifowany zeby uniknac tego problemu.

Kadluby narazie kupuje od Jonasa albo od Szwedow z Momentum. Pracuje nad wlasna forma i mam nadzieje w przyszlym roku miec wlasny kadlub.

Szczelina moze byc V albo U zalezy jak sie ja wykona. Przaz dlugi czas robilem U ale teraz robie V. Nie ma nic magicznego w zamknietej lotce -pasek szkla i 3M77. Trzeba sie napracowac to wychodzi ladna ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się bardzo na wachowym słownictwu, ale mógł by ktoś mi wytłumaczyć, jak robicie tą kratownice z węgla którą widać na zdjęciach powyżej, że węgiel się nie rozchodzi i jest to tak równo, a i czy te paski to powyciągane włókna z tkaniny, czy gotowy rowing.

Z góry dziękuje za jaką kolwiek podpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się bardzo na wachowym słownictwu, ale mógł by ktoś mi wytłumaczyć, jak robicie tą kratownice z węgla którą widać na zdjęciach powyżej, że węgiel się nie rozchodzi i jest to tak równo, a i czy te paski to powyciągane włókna z tkaniny, czy gotowy rowing.

Z góry dziękuje za jaką kolwiek podpowiedz.

Siec jest wykonana z 1k rowing i tymczasowo przylejona do mylarow przy uzyciu 3M77. Sprawdz wczesniejsze wiadomosci i fotki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, nareszcie coś drgnęło na tym forum w DLG. Nowa krew i zainteresowanie wzrasta :) . Odwiedziłem Sebastiana w jego pracowni i przekonałem się co to profesjonalnie wykonany model. Jestem pod wielkim wrażeniem :jupi:

Jak tak dalej pójdzie, to można liczyć na jakieś większe ruchy w F3K - przynajmniej w naszej okolicy - bo do tej pory straszny ugór był w tej materii. Może jakieś małe zawody na wiosnę na błoniach pod Jasną Górą o puchar o.Przeora ;)

W zasadzie i ja modele DLG dotychczas traktowałem marginalnie ale teraz kończę zaczęte projekty i zbieram kasę na coś w wykonaniu Sebastiana, wtedy nawet można pomyśleć o starcie w zawodach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.