Skocz do zawartości

Crocolis HD


miksell
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

I cacko i nie,jak da się zauważyć na poniższym filmie z testu kamery

Kamerę testowano tam na wielowiatraku i o ile do rozdzielczości nie mam żadnego ale ,to przy już niewielkiej prędkości postępowej modelu, zaczyna się straszne klatkowanie obrazu.

Mam wrażenie ze w przypadku lotów fpv lub nagrań z naszych latadeł, ze znacznie większą prędkością postępową będzie to zjawisko, które ję zdyskwalifikuje.

Oczywiście może być też z powodu złego dobrania karty pamięci i faktu ze kamera nie wyrabia się ze zrzuceniem danych, tego jednak sie nie dowiemy do czasu przeprowadzenia sensownych testów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

No własnie ta cena !!!

Przy takiej cenie to już można kupić ładny zestaw fpv i mieć na prawdę fajna zabawę z efektem "ubocznym" pt nagranie, dodatkowo wzbogaconym o osd.

Reasumując w takiej sytuacji i przy takiej cenie to już całkiem nie rozumem dla niej miejsca w modelarstwie np.

A skoro nie w modelarstwie, to po co wydawać więcej na niepotrzebna miniaturyzacje i walkę z waga?W każdych innych okolicznościach można użyć lepszej jakościowo, niewiele większą i dużo tańsza kamera HD z szerokiej gamy dostępnej na rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sadze ze odpuszczając parametr wagi większość znalezionych na rynku spełni oczekiwania,począwszy od wyklikanych na szybko na alledrogo :

Kamera cyfrowa full hd Medion Md 86288

FullHD TOSHIBA P10

POLAROID X720

BenQ DV S11

oczywiście wszystko zależy od oczekiwań:-) ja w każdym razie na obecnym etapie nie byłbym w stanie uzasadnić ani sobie, ani małżonce wydania takich pieniążków na tego typu camerke, za to na fpv śmiało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M_atrix - ale latanie z kamerą HD w celu fiilmowania, a latanie FPV to dwie różne kwestie. Sam wykonałem dopiero kilka lotów FPV za to z kamerą HD ponad 60. Jedno i drugie może dostarczyć wiele niezapomnianych przeżyć. Twierdzisz, że za te pieniądze lepiej kupić zestaw FPV ale uwierz, że gdy już go kupisz znowu pomyślisz o kamerce HD do filmowania...

Ja latam najczesciej z leciutkim brelokiem HD 720p oraz - nawet dziś z dużo cięższą Aiptek AHD T8 PRO - oczywiście Full HD. Waży jednak ok 250g więc zamiast dwóch pakietów 2200 musze zabierać 1. Ostatnio zacząłem zastanawiać sie nad kamerką BenQ M23 bo lżejsza i ma funkcję "zrzutu" foktki bezpośrednio z klatki filmu jeszcze w kamerce, moja tego nie ma. Zresztą jak na sprzęt za 340zł jestem z niej i tak bardzo zadowolony.

Zapytam przy okazji - czy fotka wykonana kamerą będzie zawsze gorsza od wykonanej aparatem fotograficznym czy nie ma reguły? Mowa o fotkach 8 - 12MP.

Latałem też z pożyczoną gopro i prawdę mówiąc nie wiem czy obraz jest dużo lepszy ( w ogóle czy lepszy) od mego Aiptek. Przekszadał mi natomiast duży kąt widzenia powodujący zjawisko "rybie oko".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- ale latanie z kamerą HD w celu filmowania, a latanie FPV to dwie różne kwestie..

- zgadzam sie na 100% to inna bajka. Gadaliśmy tylko o możliwościach kamery i moim zdaniem jej wygórowanej cenie.

Moim marzeniem jest fajna kamera powiedzmy fullHd i osd z gps w postaci:

predkość, wysokość odległość od bazy,niestety na razie mogę tylko pomarzyć.

Zapytam przy okazji - czy fotka wykonana kamerą będzie zawsze gorsza od wykonanej aparatem fotograficznym czy nie ma reguły?

Nie jestem specem fotografii, choć amatorsko bawię się lustrzanką, ale wydaje mi się ze nie ma reguły, a wszystko zależy od matrycy, jej oprogramowania i optyki.

To tak jakbyś zapytał czy zdjęcie z lustrzanki zawsze będzie lepsze od fotki z małpki - zdecydowanie nie i fanowie każdego z typów namnożą przykładów na udowodnienie tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam od dawnych lat bawiem się w foto - gdy NRDówek rozpadał się to przywiozłem sobie wtedy najlepszą chyba Praktica Bx20. Jednak leży w szafie bo z cyfrówką o wiele wygodniej jest.

zapytałem o różnicę fotki z aparatu, a kamerki bo jakoś tak wydaje mi się, że fotka wykonana aparatem Samsung S 630 jakby lepsza niż fotka z kamerki Aiptek. Dziś nie mogłem sie powstrzymać by mimo silnego wiatru nie polecieć z kamerką tym razem wykonując tylko fotki - przykład jednej z nich :

Dołączona grafika

i druga

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o matrycy aparatu, to nie jest ważna jej wielkość w MPix tylko jej wielkość fizyczna. Np w telefonie masz matrycę 6MP i w aparacie też 6Mpx. W telefonie matryca jest wielkości łebka od zapałki, w aparacie kompaktowym matryca ma wielkość 5x5mm, w lustrzankach APS-C czy DX już 27mm czy pełnoklatkowa czyli 35mmx24. Z większej matrycy będzie lepsze zdjęcie. Dodatkowo aparat będzie miał lepsza optykę niż brelok czy telefon.

 

PS.

Twój aparat samsung s 630 ma matrycę tylko 5.744 x 4.308 mm

http://www.dpreview.com/products/samsung/compacts/samsung_s630

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo w sumie to odpowiedziałem na to:

Zapytam przy okazji - czy fotka wykonana kamerą będzie zawsze gorsza od wykonanej aparatem fotograficznym czy nie ma reguły? Mowa o fotkach 8 - 12MP.

Nie patrz Irku na MPix. Rozdzielczość HD to 1920×1080 pikseli czyli ledwie 2MPix.

Ze zdjęć w formacie 8MPix (3464 x 2312) robisz idealną odbitkę formatu A4. Dla normalnych zastosowań (10x15) nie trzeba gonić w wysokie MPix. Ważniejsza jest dobra optyka,oprogramowanie, mechanika ostrości i jakość matrycy. Na MPix kupuje się w Mediamarkcie.

Zmierzam do tego, że zdjęcie jako takie statystycznie wyjdzie lepiej z aparatu bo do tego służy. Film z kamery. Oczywiście technologia idzie do przodu i różnice się zacierają. Poza tym porównując słaby aparat z dobrą kamerą można dojść do innych wniosków niż porównując dobry aparat ze słabą kamerą. Trzeba porównywać oba z tej samej półki jakościowej (nie cenowej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba porównywać oba z tej samej półki jakościowej (nie cenowej).

Zgadzam się ale najcześciej porównujemy to co mamy z tym co mamy lub z tym co chcemy mieć :mrgreen:

Częściowo chyba moje pytanie znalazło odpowiedź gdy dodam, że moja kamerak od rozdzielczości 8MP robi już fotki interpolowane, że tak się wyrazę, natomiast aparat "czyste", że sie tak wyrażę :mrgreen:

Jednak dążenie do doskonałości każe mi szukać kamerki lżejszej niż 150g, kształtu "klocka" nie płaskiego jak telefon kom. i oczywiście full hd :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.