Skocz do zawartości

Symulator lotów modeli


Blev
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytanie czy jest jakiś dobry symulator helikopterów darmowy bądź płatny (mogę kupić) ? ponieważ ściągnąłem FMS i powiem szczerze że co do mojego Transmitera wszystkie drążki działają inaczej niż powinny ? mam 6ch transmiter... może ktoś mi pomóc czy to powoli trzeba kalibrować czy jak ? Z góry wielkie dzięki ?

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

FMS-em się od dawna nie bawiłem, więc instrukcji krok po kroju nie będzie. Ale na pewno ma zakładkę w opcjach z kalibracją kanałów i ich rewersów. Można przypisać funkcje do kanałów, tak jak się w grach binduje sterowanie klawiszami.

 

Osobiście polecam ściagnąć sobie również darmowy RC Desk Pilot. Jest do niego wiele modeli w tym śmigłowce. Ale rewelacyjny pod względem fizyki też nie jest. Ale to darmowy produkt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

witam wszystkich Czy Ktoś może mi powiedzieć coś na temat symulatorów lotu Tak się składa że zacząłem kleić model samolotu i gdzieś .. chyba nawet na forum wyczytałem, że jest coś takiego jak symulator sterowany przez radio modelu Że to niby się podpina pod komp i mamy namiastkę rzeczywistego lotu. Skąd wziąć taki symulator czy może jest to program dołączany do nadajnika sterującego czy trzeba kupić osobno (ile to kosztuje i dlaczego tak drogo?) Generalnie chodzi mi o to że zanim skończę składanie to chciałbym się czegoś dowiedzieć o teorii i w ogóle... tak żeby pierwszy lot trwał trochę więcej niż 3 sekundy

Dziękuję bardzo za wyczerpujące odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Symulatorów jest co najmniej kilka... koledzy wcześniej wymienili (nie wiem jak tego nie zauważyłeś?? )

 

Darmowe:

 

FMS - (ale on to bardziej do zapoznania się z aparatura no i przede-wszsytkim do orientacji gdy model leci na ciebie a o to własnie w symulatorach chodzi)

 

BMI Flight Simulator - Z zupełnie darmowych chyba najlepszy :) przyzwoicie wygląda i lot jest dużo lepszy niż w FMS a dodatkowo można poćwiczyć latanie szybowcami (na żaglu i w termice)

 

a poza tym:

 

Real Flight (rożne wersje) - Fajny ale kosztuje :)

PhoenixRC - JW

Aerofly professional de luxe - JW

Reflex XTR - JW

ClearView - JW

 

i teraz to co mi umila ostatnio czas :D AeroSimRC - bajer polega na tym ze jako jedyny symulator posiada FPV ! a poza tym jakieś Coptery (coptery maja bardzo słabą fizykę).

 

Ceny mocno rozbiegane wiec podawanie jest bez sensu (poza tym Google znajdzie bez problemu a nazwy już masz tylko szukać )

Dla czego tak drogo... Najdroższe programy są latami ulepszane RF znam od dawna i wiem jak się zmieniał...

reszta podobnie drogie ze względu na Engine, Fizykę i grafe :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.