Skocz do zawartości

Cessna Skylane EP


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam pytanie odnośnie pakiety do tego modelu..

 

Dane modelu to:

Rozpiętość: 1040 mm, długość: 760 mm, silnik EMAX 2210/30, reg 20A,

mam 2 pakiety 3s.. jeden 900mAh a drugi 1500 mAh.. 900' lepiej się wpasowuje, ale obawiam się, że może nie wystarczyć... natomiast 1500 wydaje mi się troszkę za duża i za ciężka.. doradzicie? producent sugeruje wage rtf około 750g..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

mam pewien problem... chodzi o to, że mam śmigła TowerPro, oraz GWS. Myślałem, że GWS odpadają - za miękkie i w ogóle za wiotkie - ale do do meritum... na śmigłach TP silnik na wysokich obrotach dostaje "bicia" choć śmigła zdają się być wyważone dobrze - wyważarki nie mam więc robiłem to domowym sposobem.. Śmigła te mocuje przy pomocy stałej piasty 3mm na M6.. na śmigłach GWS mocowanych na piaście z gumkami problemu nie ma :/ czy przyczyna tego "bicia" może być piasta?

 

link do podobnej piasty jaka mam:

http://www.modelemax.pl/product_info.php?cPath=8_28&products_id=8554

 

dzisiaj kupie śmigło APC...może to pomoże.. dodam że testowałem to na 4 śmigłach GWS i na 3 TP... za każdym razem efekt ten sam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe w tytule "czeski błąd" jakiś chochlik podmienił literki :D podsyłam link do zdjęcia Silnika, ośki i piasty... zauważyłem że na końcu piasty widać małe drgania... muszę zastąpić oryginalną piastę nakrętka M6 i zobaczymy czy to pomoże - piasty mam 2szt 1 TowerPro 2 E-Max ( na śmigłach APC efekt taki sam..) więc to raczej na 99% problem z piastą... ale czemu z dwiema? A może ja coś robie nie tak ;/

 

link: https://picasaweb.google.com/103312427618387515577/Cessna?authuser=0&authkey=Gv1sRgCIelq_3E-KKzMQ&feat=directlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem lezy w osi silnika. Mialem to samo w asw28. Ale zanim doszło do przerabiania to modelu juz nie bylo. Pierwszy raz to zauwazylem z 6 lat temu w moim pierwszym modelu, Toto1.

Jezeli masz możliwość to zrób testy bez owiewki i z zamontowanym blizej śmigłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówisz, że problemem jest oś silnika.. a dokładniej? Jest jakiś "patent" żeby to naprawić? mogę wyciąć całkiem 1 wręgę.. i przesunąć 2, skrócić oś i zakładać kołpak tuż przy silniku.. pewnie pomoże ale to sporo zabawy i boję się o sztywność przodu kadłuba.. a jeżeli chodzi o drgania to są Z i BEZ owiewki.

 

EDIT:

 

Sprawdziłem i bicie jest nawet jeśli śmigło zamontowane jest zaraz przy silniku... więc może to problem z wyważeniem samego silnika? Jeśli tak jest to czy ktoś z was wie jak wyważyć silnik?

silnik to E-MAX GF 2210/30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

model i silnik jeszcze nie oblatane ( nówki) więc kreta nie było. Właśnie zamówiłem wyważarkę do śmigieł, może to mój sposób na wyważanie był do kitu. choć silnik sam, bez śmigła tez wpada w lekkie drgania. W sumie to zamówiłem tez inny silnik- RAY C2836/10 ( mocowany za wręga) żeby zamontować tak jak to było oryginalnie.. Moje poprzednie modele były zawsze na 2S przez to nie martwiłem się wyważaniem śmigieł :/

 

No nic jeszcze do wiosny trochę czasu mam ;-) teraz i tak wieje i MROZI :)

 

A zdjęcie jest 2 posty wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Problemem okazał się silnik Emax. Po założeniu RAY C2836/10 drgań brak :) Model wyważony, w pełni wyposażony czeka na oblot. Ewentualnie nowy nadajnik i odbiornik którego właśnie poszukuję ( Turnigy 9x na HK jest "nie do zdobycia" heh ) więc przegladam allegro za czymś niedrogim a dobrym i myślę o radiolinku.. ehh ale nie będę poruszał tu tego tematu, bo na tym forum było to już omawiane kilkanaście razy :)

 

Jak będę miał film i/lub zdjęcia z oblotu cessny to zamieszczę w tym poście.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Oblot UDANY :) Skylane lata jak marzenie :) dzięki zastosowaniu klapo-lotek prędkość przy lądowaniu jest całkiem "przyjazna" Narazie wylatałem 3 pakiety 900mAh - 1500mAh jeszcze nie przetestowany, może dzisiaj się uda jeśli pogoda pozwoli. Mam filmik z oblotu ale muszę go troszkę skrócić, ponieważ kamera leżała przy samochodzie (brak operatora) i oglądalibyście "gniota" ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.