Skocz do zawartości

Stop ACTA !


wojt88

Rekomendowane odpowiedzi

Bardziej się boimy "sobiepaństwa" urzędników niż piratów.

Kto zaręczy, że po przyjęciu ACTY nie namnoży się różnych "służb", które będą "kontrolowały" wszystko i wszystkich, według swojej "widzimisię" interpretacji tych przepisów, czego podobnym przykładem jest łapanie na radar kierowców ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 202
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

O jednak coś mam:

 

Sekcja 1, Artykuł 6 pkt 4)

Żadne postanowienie niniejszego rozdziału nie może być interpretowane w taki sposób, aby nakładało na stronę wymóg pociągnięcia swoich urzędników do odpowiedzialności w związku z wypełnianiem ich urzędowych obowiązków.

 

 

Artykuł 12, pkt 2)

Każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo zastosowania środków tymczasowych bez wysłuchania drugiej strony (...) każda strona przyznaje swoim organom sądowym prawo do podejmowania natychmiastowego działania w odpowiedzi na wniosek o zastosowanie środków tymczasowych i do podejmowania decyzji bez zbytniej zwłoki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he ;) Drugi wymieniony punkt to już teraz jest szeroko używany, zależy kto donosi i komu trzeba przywalić .... najpierw wpadną i skonfiskują, potem sprawdzą ... kto widział akcję BSA w firmie? ehhhh Orwellowski świat ... choć z piractwem walczyć trzeba.

Jest rozwiązanie ... od jutra zero piracenia(dla mnie stan naturalny) :) ... nie, to raczej kiepsko pomysł. Aktualnie rządzący wymyślą prawo UTRWALAJACE i BRONIACE świat bez piractwa.

Krzysiek, dzięki za uwagi ! 100% racji, że używając ich można znaleźć argument do utworzenia nowych zapisów w naszym prawie.

Romek, namnoży się na 100%. Dla samego wykazania się. Choć namnoży się i bez ACTA :)

Sądzę, że trzeba uświadamiać ludzi o co chodzi z ACTA, bo sporo opinii opiera się o hasła zasłyszane na portalach internetowych, a tak zbudowany "opór" sam się przewróci.

Kończę dyskusję z hasłem "ACTA do dyskusji" ! :) Niech wszystkim opiszą, po co?, na co ? i dlaczego ? Podpisanie na samym końcu, jeszcze mają czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba naściągać co się da puki można :twisted: :twisted: :twisted: A tak na poważnie to:

- Jestem za wy..kurzeniem tego ACTA tam skąd przybyło :!:

- Bardzo razi mnie akcja facebooka gdyż po raz kolejny robią coś dobrego choć tak na prawdę chodzi o nowych użytkowników. Ostatnio trafiłem gdzieś na akcje pomocy mojemu okolicznemu schronisku dla psów, lecz gdy wszedłem na stronę okazało się że potrzebna do pomocy jest rejestracja na ''fejsie'' a tego nie uczynię nigdy.

- Nie do pomyślenia jest to, że takie coś robione było za naszymi plecami ;) :shock: :?

nie myślałem że to możliwe.

- Czy to oznacza że teraz jak pobiorę z neta update do iła-2 to mój dostawca będzie o tym widział, a jeżeli ściągnę jakiś program objęty prawami autorskimi to mogę mieć kłopoty po uszy?

Jeśli tak to w Polsce to za nic nie przejdzie.Skoro mamy nie zasysać z neta to może niech zarobki podniosą żeby było nas stać na to co pobieramy???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Nie do pomyślenia jest to, że takie coś robione było za naszymi plecami :) :shock: :?

nie myślałem że to możliwe.

- Czy to oznacza że teraz jak pobiorę z neta update do iła-2 to mój dostawca będzie o tym widział, a jeżeli ściągnę jakiś program objęty prawami autorskimi to mogę mieć kłopoty po uszy?

- Witamy w III RP. Jakbyś się nie zorientował, to obecny rząd wszystko co nieciekawe dla ludzi wprowadza "za plecami". Tak było z podwyżką VAT-u, tak było z zakazem handlu zwierzętami dla innych osób niż rejestrowani hodowcy, tak będzie z ustawą emerytalną, tak będzie z ACTA.

Za to po wszystkim, przeproszą cię, że "zapomnieli" się skonsultować z zainteresowanymi stronami.

 

- Twój dostawca będzie musiał wiedzieć co ściągasz i prewencyjnie blokować twój Internet, jeżeli klikniesz w "zapisz jako".

Coraz więcej widać na świecie dążeń, żeby wolność jednostki zastępować totalną kontrolą.

 

A tak przy okazji. Ma być jutro manifestacja (legalna) w Warszawie na Jasnej, pod siedzibą PE. adres - Jasna 14/16. godz. 16-18:30 Przynieść własny "bejsbol". ;)

Ciekawe ile osób będzie... :wink:

Kto się nie załapał na 11 listopada i Plac Konstytucji, ma okazję nadrobić zaległości. :mrgreen:

 

A poważnie - Demokracja opiera się na sile większości. Jesteś przeciw lub za? Miej odwagę to powiedzieć głośno. Jeżeli wszyscy siedzą cichą, to jeden polityczyna z drugim, zrobią z nami co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

de facto Art. 12 to jest cenzura prewencyjna, takie zabezpieczenie pozwu przy prędkosci pracy sądów oznacza "śmierć" miejsca w sieci i będzie dobrym narzędziem walki z konkurencją i można chyba domniemać, że stoi w sprzeczności z Konstytucja.

Orzeczenie TK z 2010 roku mówiło o tym iż zabezpieczenie pozwu w sprawach o naruszenie dóbr jest częsciowo niekonstytucyjne bo jest bezterminowe co jest właśnie cenzurą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynieść własny "bejsbol". ;)

Nie radzę, bejsbol, kusza, kastet czy nunchaku są wpisane jako broń w Ustawie O Broni o Amunicji. Za posiadanie bez pozwolenia grozi 8 lat.

 

Co ciekawe możesz mieć katanę, gazrurkę, łuk, hakownicę, muszkiet, Colta Navy(nabitego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przynieść własny "bejsbol". :)

Nie radzę, bejsbol, kusza, kastet czy nunchaku są wpisane jako broń w Ustawie O Broni o Amunicji. Za posiadanie bez pozwolenia grozi 8 lat.

 

Co ciekawe możesz mieć katanę, gazrurkę, łuk, hakownicę, muszkiet, Colta Navy(nabitego).

Ok to ja łuk :rotfl: a jak przyjdzie co do czego to katana :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja wokół tej sprawy (ACTA) jest jakaś dziwna... tak jak na dziennikarza słowo "inwigilacja" działa jak płachta na byka tak samo "cenzura internetu" działa na zwykłego zjadacza chleba.... a czy to faktycznie tak jest ma drugorzędne znaczenie. Jakaś histeria z której trudno wywnioskować co faktycznie się dzieje :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://pclab.pl/news48509.html

 

Użytkownik serwisu Wykop.pl, masterbeam, dosłownie wykopał z historii wyszukiwarki Google oświadczenie rządowego Portalu Innowacji, opublikowane 20 grudnia ubiegłego roku, opisujące umowę ACTA jako sukces polskiej prezydencji w Unii Europejskiej. Z oświadczenia wynika to, że polski rząd chwali się doprowadzeniem do tego, że kraje Unii Europejskiej podpiszą w Tokio ową umowę. Sama publikacja miała tytuł "ACTA sukcesem polskiej prezydencji".

 

Jednakże już dziś, po tym jak opinia publiczna zaczęła wyrażać sprzeciw wobec ACTA, ten sam tekst brzmi inaczej. Z tytułu usunięto słowo "sukces", a brzmi on obecnie "ACTA a polska prezydencja". W pierwszym zdaniu pierwotnie napisano, że polska prezydencja może pochwalić się kolejnym sukcesem - czyli umową ACTA. Teraz to samo zdanie mówi o tym, że Rada Unii Europejskiej podjęła decyzję w jej sprawie.

 

Oznacza to, że agencja rządowa po pierwsze nie chwali się tym, co jeszcze parę dni temu było najwyraźniej wielkim powodem do dumy. Po drugie polski rząd umywa ręce od całej sprawy. Pierwotnie rządowa agencja twierdziła, że polska prezydencja de facto doprowadziła do podjęcia decyzji o podpisaniu umowy ACTA - przez kraje UE. Teraz decyzję polski rząd zrzuca na Radę Europy, pomijając w tym swój udział.

Wyłazi szujostwo pełną gębą... No ale chcieliście, to macie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Komunizm upadł,kapitalizm się nie sprawdza,pozostała unifikacja :D

Technologia zrobi z Was mrówki :o

A jaki w Polsce widziałeś komunizm? Socjalizm - owszem. Był. Ale komunizm..? Dzięki za oświecenie.

 

Panowie - jeszcze trochę i każdemu dzieciakowi po narodzinach wytatuują kod kreskowy na czole.. Tak prewencyjnie. Na wszelki wypadek..

 

To jest jedno wielkie gówno..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy zawiera się dla jakiś korzyści ktoś wie jaki korzyści płyną z tej umowy międzynarodowej dla Polski czy UE?

 

Prawodawstwo dotyczące ochrony dóbr mamy, instytucje międzynarodowe też, sądy (wolno działajace ale zawsze) to po co to własciwie nam czy UE?

 

Są konwencje których podpisanie czemuś służy a to ma być własciwie po co - ktoś wie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.