Skocz do zawartości

EasyStar-za mały ciąg silnika, który będzie wystarczający?


Gość Sfrustrowany
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 75
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość Sfrustrowany

Mam 4 pakiety-napięcie każdego to 9.98 lub 9.99v na mrozie po 30 min gdy były naładowane. Każdy pakiet ma ten sam problem. Ale czasem (świeżo po ładowaniu, ciepły) silnik trzyma długo obroty wysokie (jak na możliwości pakietu) ale to tak na 3 min latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Hmm źle to ująłem, na nadajniku ustawiam obroty silnika na najwyższe możliwe-po prostu wychylam maksymalnie drążek gazu :lol: Czuję, że ten silnik może dużo-ale pakiety coś nie chcą go zaprezentować z tej lepszej strony :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Takiego nie posiadam,niestety nie pomyślałem że będzie potrzeby (latam tylko 1 pakietem "na raz"). Ile mocniejsze są silniki z 11.1v od 8.4v napięcia? Czy to jest przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Aj tam, latam przed domem i pakiet był już podłączony ciepły w garażu, nie otwierałem kabinki więc tam było cieplej :lol: W domu jest taka sama moc, ta wersja odpada. Pakiety to takie coś: http://allegro.pl/pakiety-8-4v-stan-bdb-tanio-i2103020045.html Sprzedaję je (zostawiam sobie 1 pakiet i ładowarkę do Permaxa na przyszłość, będzie leżał ze 2 miesiące ale będę o niego dbał). Pakiety działały na permaxie, silnik spokojnie go ciągnął ale przed modyfikacjami (lotki, taśma, wzmocnienia itp) a pakiety zachowywały się "normalnie" i do końca trzymały napięcie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Kup sobie lipola i będzie po sprawie

Nom, mam na oku 2200mAh 11.1v-ale czy jest sens kupić jeśli dalej nie będzie latał?

 

To jest o programowaniu tego regla:

http://abc-rc.pl/templates/images/files/995/Programowanie_i_opis_ESC.pdf

No nie wiem, za pierwszym razem to włączyłem nadajnik, wszystko na 0 było, potem podpiąłem zasilanie i się samo zalogowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolego to już masz sprawe rozwiązaną na alegro jest opis że są przeładowane do 10v i na 2 min lotu ale nie na pewno, dołożyłes 2 serva i ciągnie więcej prądu zmień baterię to ci rozwiąże problem na alegro są nowe 9,6 v 1100mah przy tym silniku powinno ci wystarczyć na 10-12 min lotu i nie będziesz musiał innej ładowarki kupować Pakiet SHARK 9,6V 1100 mAh - kostka - Pelikan cena ok 60pln

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

A to źle? :? Podobno pakietów NiMh nie da się przeładować czy też im to nie szkodzi. A pakiety mają dźwigać 4hxt900,silnik 260w no a model waży teraz z 0.94kg gdzieś (860g było na permaxie ale dałem nowy silnik i jego obudowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam widzisz że się pakietów nie kupuje z nieznanej ręki skoro jest 8,4v a ma 10v no i że ma tyle wolt to nie znaczy że ma te swoje mah ja używam takiego Pakiet SHARK 9,6V 1100 mAh - kostka - Pelikan ok 60pln myślę że by ci też zdał egzamin bo do li pola to musisz mieć ładowarkę inną no i sprawdz ile ci łąduje wolt ładowarka bo niektóre nawet biją do 18v i rozwalają pakiety za te zapłaciłeś tyle co byś miał 2szt ze sklepu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Gdzieś na stronie o pakietach przeczytałem:| Czyli teraz trzeba rozładować do 0 i naładować na równe 8,4?Ale to i tak nie zmieni głównego problemu, jakim jest za mała moc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Do lipola ładowarka ESky z lamy ale będę ją używał max 2-3 razy bo w połowie lutego pewnie się podczepię koledze pod paczkę z HK-kupię 2lipole i ładowarkę. Teoretycznie ma balanser i na 3 s się nadaje ale wiem, że na dłuższy czas może popsuć pakiet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Sfrustrowany

Ale skoro mam kupić pakiet to czy lipol 11.1v 3s 2200mAh będzie ok? Wiem, że nie macie szklanej kuli ale jaka jest różnica w mocy między nimh 8.4 a lipol 11.1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.