Skocz do zawartości

CAP 232 .46 od World Models czy od Wings Maker?


pauletto007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 47
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 1 miesiąc temu...

No to się pochwalę :)

Mój CAP już gotowy do lotu ale z braku czasu jeszcze nie ulotniony:

Co w środku:

- OS 55AX i śmigło APC 11x6

- serwa HXT 5010 -5szt

- pakiet Sanyo enerpro 6V 2100mAh

- waga do lotu 2524g

A zdjęcia poniżej:

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Wymieniłem jeszcze fabryczne kółka 52mm na większe o średnicy 70mm i już się nie mogę doczekać oblotu i lotów!!:-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mógłbyś wstawić fotkę z prawą stroną modelu? Interesuje mnie jak rozwiązałeś chłodzenie silnika - nie przegrzewa się tak zamknięty w owiewce?

 

Model jeszcze nie ulotniony i ani razu nie uruchomiony z braku czasu... :mellow: Nie wiem, jak będzie więc z chłodzeniem silnika, być może trzeba będzie coś poprawić. Słyszałem jednak, że duże otwory wlotowe do przestrzeni silnika w modelach o dość dużej owiewce (taką ma CAP) wystarczają do chłodzenia. Zdjęcia poniżej:

1. CAP od spodu:

 

A. Duży otwór pod tłumik

Dołączona grafika

 

B. Szczelina (wysokość, ok. 10mm na wylot powietrza krążącego w owiewce, szerokość szczeliny=szerokość kadłuba) między powierzchnią osłony silnika a kadłubem (tutaj blachą podwozia), sorki za nieostre zdjęcie.

Dołączona grafika

 

2. CAP z prawej - pod żarzenie świecy wyciąłm delikatnie większy otwór niż średnica zewnętrza fajki

Dołączona grafika

 

EDIT:

Zrobiłem jeszcze małą modyfikację spodu modelu, bo był całkowicie biały i w pochmurnym niebie raczje trudny do odnalezienia - na dolnej stronie płata dałem czerwono-białą szachownicę, tak jak u góry. Zabawy było co nie miara, ale efekt... mnie się podoba :) , sami zobaczcie:

 

Dołączona grafika

Edytowane przez pauletto007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...
  • 1 rok później...
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.