Skocz do zawartości

Jakie ustawienia ?


robloz
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jaka jest zasada ustawiania kanałów ? Jest na to jakaś konkretna metoda ?

 

I drugie pytanie: jak daleko montować nadajnik od Rc aby się nie zakłócały ? Metodą prób?

Raczej nie ma zasady; możesz zrobić testy dla poszczególnych. W moim 700W na każdym kanale obraz jest równie dobry. Im wyższy kanał tym wieksza częstotliwość tym zasięg większy(?).

Odległości musisz dobrać doświadczalnie; zasadą jest by nadajnik fpv nie był blisko odbiornika RC ale co to znaczy blisko :mrgreen: 1,2GHz video i 2,4 RC to chyba trochę większa komplikacja(?) niż z 35MHz RC. Ja mam własnie z 35 w powietrzu ładnie chodzi, a do testu ziemnego wszystko zamocowałem na listwie ok 1m; kamera, OSd, nadajni fpv, zasilanie RC odbiornik RC zasilanie video i tak odszedłem na 1800m bo dalej już mi sie skończyło molo :mrgreen: Wszystko było OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie chodzi o samą ogległość nadanika i odbiornika ale o odległość między antenami. Gdzieś słyszałem, ze odległość pomiędzy antenami powina być większa niż 40cm. :ble:

Ja u siebie mam więcej;-) Zasięgi wideo bdb, ale nie robiłem jeszcze testów zasięgu na nowej platformie. Na pewno przy odległości 500m obraz żyleta ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.