Skocz do zawartości

skrzydło do szybowca


sebka34
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy jakiś czas temu dostałem od kolegi kadłub laminowany do szybowca oraz wzór żeber do skrzydła centropłat zrobiłem długi 100 cm.i uszy po 50cm podobno tak było w orginale. Kolega powiedział żeby uszy podnieść do góry o jakieś 10 stopni tak tez zrobiłem wydaje mi się dużo ? co wy na to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Jeżeli już zrobiłeś to brnij dalej i zobacz co z tego wyniknie....

Pytanie miałoby sens przed robotą, na etapie projektowania.

Jeśli kolega Ci radził to chyba wie co ? Co tak nagle straciłeś zaufanie do niego ?

Ten Jodel ma znacznie większy wznios niż 10 st ?

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o zaufanie. Prawda -pytać należy przed jakimś czynem a nie po fakcie ale nie wiedziałem ile to jest 10st. po sklejeniu wydawało sie dużo dla tego moja wątpliwość. nie będę już kombinował i rozcinał zobaczymy jak będzie latało jak coś zbuduje nowe skrzydło.

Dziękuje za porady

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Te 10 st. w/g zaleceń kolegi miało być do skrzydła z lotkami czy bez ? Coś mam wrażenie, że bez. W najgorszym przypadku będziesz latał z hamulcami na uszach.

Powodzenia - Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jerzy Markiton

Wiem Wojtku, przede wszystkim - inne umiejscowienie Ś.C w rzucie bocznym.

----------------

A żeś się uparł z tymi klapami i lotkami. Jeśli model był dobry jako 2 kanałowy "uszatek" to będzie zdecydowanie gorszy po takim prymitywnym "tuningu" !!

I choćby się tu napisało kolejnych 1000 stron na ten temat - zmarnowany czas. To trzeba przećwiczyć na własnej skórze. Powodzenia !

- Jurek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sebka34, zrób tak jak Jurek napisał. cyt.: "Jeżeli już zrobiłeś to brnij dalej i zobacz co z tego wyniknie.... "

 

Ustawisz sobie różnicowe wychylenia lotek (w górę więcej niż w dół) i powinno działać. A jak nie zadziała (zadziała tylko nie wiadomo dokładnie jak) to zrobisz nowe skrzydła bez wzniosu i będziesz miał dwa komplety na różne warunki latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.