Skocz do zawartości

bede-5 depron


spad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam

znalazłem w sieci plany oto takiego małego śmiesznego samolotu bd5

http://www.rcgroups.com/forums/showthread.php?t=1141686

czy któryś z kolegów forumowych bawił się już takim oto cudem ?

pytam bo chciałbym zrobić przymiarkę do tego maleństwa i chciałbym poznać opinie ludzi którzy już tym latali

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to że bd5 istnieje naprawdę to wiem

chciałem się dowiedzieć czy któryś z kolegów forumowych zbudował takiego BD5 z tych planów i nim latał

bo głównie interesuje mnie jak taki model zachowuje się w powietrzu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm wygląda nieźle - zima jeszcze trzyma więc może i ja coś takiego zrobię? Wygląda całkiem nieźle - właśnie ściągnąłem plany i się im przyglądam - 2 -3 wieczory i powinien być sklejony. Czy ktoś jeszcze będzie to wycinał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Quant a o jakim napędzie myślisz do tego samolotu ? ja się zastanawiam nad emaxem 2822

2822 to raczej będzie za wolny i za słaby na podanym śmigle. Wg wątku na rcgroups waga modelu to 570gram czyli ok 20uncji. A emax cf2822 na śmigle 7x6 ma ciągu 19uncji. Więc na mniejszym śmigle będzie jeszcze mniej. No i 1300KV to też dość wolno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak tyko go nie ma ale trzeba by dobrać coś o ciągu 600gram albo nawet trochę więcej jak ma to startować z trawy. Myślę że taki: Turnigy L2210A-1650 Brushless Motor (180w) z biedą wystarczy choć może być trochę za słaby na start z ziemi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.