Skocz do zawartości

Pioneer 1400 moje starty -prośba o ocenę


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,jako "zielonemu" nie chciało się czekać do wiosny i wczoraj wyrwałem się na pole ze swoim Pionierkiem.Proszę forumnowiczów o ocenę moich startów ,lotu no i kretów.Zestaw RTF ,zmieniłem: tylko regiel na 30A ,bagnet- węgiel 6x4 +4x2mm (nie sprawdziło się-rozwarstwiły się).

Na pewno spaprałem połączenie serw lotek - podłączyłem je odwrotnie a adrenalina wyparła zdrowy rozsądek i zamiast przepiąć kable po drugim krecie latałem dalej.Miało to niestety oczekiwane skutki - dobrze ,że ćwiczyłem na symku bo by była masakra :P Moja wina,moja wina...Jak na początek jestem pod wrażeniem.Do wiosny jeszcze trochę i myślę że doszlifuję formę.

Proszę o ocenę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Witam,jako "zielonemu" nie chciało się czekać do wiosny i wczoraj wyrwałem się na pole ze swoim Pionierkiem.Proszę forumnowiczów o ocenę moich startów ,lotu no i kretów.Zestaw RTF ,zmieniłem: tylko regiel na 30A ,bagnet- węgiel 6x4 +4x2mm (nie sprawdziło się-rozwarstwiły się).

Na pewno spaprałem połączenie serw lotek - podłączyłem je odwrotnie a adrenalina wyparła zdrowy rozsądek i zamiast przepiąć kable po drugim krecie latałem dalej.Miało to niestety oczekiwane skutki - dobrze ,że ćwiczyłem na symku bo by była masakra :D Moja wina,moja wina...Jak na początek jestem pod wrażeniem.Do wiosny jeszcze trochę i myślę że doszlifuję formę.

Proszę o ocenę.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gratulacje, całkiem dobrze Ci idzie, lądowanie tylko popraw i będzie "pan zadowolony".

 

Na pewno spaprałem połączenie serw lotek - podłączyłem je odwrotnie

To znaczy jak? Na odwrót działały te serwa, tak jakbyś rewers zrobił? :lol2:

Widziałem już "początkującego" co miał rewers na wysokości, tylko On potrafił tym latać. :lol2:

Gdzieś Ty takie błoto (lotnisko) znalazł :rotfl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku!

 

Pierwsza uwaga, nie lataj tak daleko od siebie, nabieraj wysokości i lataj nad głową, trenuj ósemki , "trójkąty" .Niech model nie decyduje gdzie ma lecieć, tylko Ty :)

 

 

Ale i tak w sumie jak na początek to ładnie Ci idzie :) oby tak dalej!

 

A więc "Więcej kretów nie pamiętam, i te wszystkie popelnione, spróbuje naprawić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Jacku!

 

Pierwsza uwaga, nie lataj tak daleko od siebie, nabieraj wysokości i lataj nad głową, trenuj ósemki , "trójkąty" .Niech model nie decyduje gdzie ma lecieć, tylko Ty :D

 

 

Ale i tak w sumie jak na początek to ładnie Ci idzie :) oby tak dalej!

 

A więc "Więcej kretów nie pamiętam, i te wszystkie popelnione, spróbuje naprawić" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na początek to całkiem ładnie :-). Tak jak napisał Cimek, staraj się latać bliżej siebie. Z powodu braku doświadczenia i "odruchów" na drążkach możesz stracić orientację jak leci model.

 

Poza tym model albo wymaga wytrymowania, albo zmiany SC, latał sinusoidą - do góry.... na dół.... do góry.... na dół.

Chyba że były to zamierzone manewry pilota, jednak wątpię. Chyba SW do wytrymowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No jak na początek to całkiem ładnie :-). Tak jak napisał Cimek, staraj się latać bliżej siebie. Z powodu braku doświadczenia i "odruchów" na drążkach możesz stracić orientację jak leci model.

 

Poza tym model albo wymaga wytrymowania, albo zmiany SC, latał sinusoidą - do góry.... na dół.... do góry.... na dół.

Chyba że były to zamierzone manewry pilota, jednak wątpię. Chyba SW do wytrymowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

:

Widziałem już "początkującego" co miał rewers na wysokości, tylko On potrafił tym latać. :lol2:

Gdzieś Ty takie błoto (lotnisko) znalazł :rotfl:

Pewnie dobrze miał

 

Drąg do góry to i model do góry :mrgreen: :wink:

 

 

 

Cześć Jacku!

 

Pierwsza uwaga, nie lataj tak daleko od siebie, nabieraj wysokości i lataj nad głową,

 

 

Modelem nie lata się nad głową (tym bardziej podczas nauki).

 

 

Do autora wątku.

Oklej sobie skrzydła w taki sposób, aby góra wyraźnie różniła się od dołu.

Będzie Ci łatwiej zorientować się w jakiej pozycji jest model.

 

Na razie masz z dwóch stron pasy.

Zlikwiduj je np u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

:

Widziałem już "początkującego" co miał rewers na wysokości, tylko On potrafił tym latać. :lol2:

Gdzieś Ty takie błoto (lotnisko) znalazł :rotfl:

Pewnie dobrze miał

 

Drąg do góry to i model do góry :mrgreen: :wink:

 

 

 

Cześć Jacku!

 

Pierwsza uwaga, nie lataj tak daleko od siebie, nabieraj wysokości i lataj nad głową,

 

 

Modelem nie lata się nad głową (tym bardziej podczas nauki).

 

 

Do autora wątku.

Oklej sobie skrzydła w taki sposób, aby góra wyraźnie różniła się od dołu.

Będzie Ci łatwiej zorientować się w jakiej pozycji jest model.

 

Na razie masz z dwóch stron pasy.

Zlikwiduj je np u góry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modelem nie lata się nad głową (tym bardziej podczas nauki).

 

Tudzież może źle sprecyzowałem swoją jak że naganną wypowiedz, proszę o wybaczenie. Bardziej chodziło mi o to ,aby autor wątku ,nie odlatywał tak daleko, ponieważ oko ludzkie potrafi "zmylić" i katastrofa gotowa. Lepiej trochę bliżej ,a wyżej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.