Skocz do zawartości

Pioneer 1400 moje starty -prośba o ocenę


Rekomendowane odpowiedzi

Gość a7498787

Owszem, poprawna pisownia tego "łał" to tak jak napisałeś "wow" ,aczkolwiek moje "wow" było dość ironiczne :)

... a dlaczego było ironiczne ?

 

Czyżby wyważanie modelu na miejscu na "palce" było czymś nieprawidłowym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Gość a7498787

Andrzeju ,nie w tym senk, Po prostu mam co do tego pana pewne "ale" i dlatego moje "łał" było takie ironiczne.

Rozumiem. pozdrawiam i przyjemnego latania.

ja dzisiaj latałem raptem 15minut bo zimno w łapy był o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Andrzeju ,nie w tym senk, Po prostu mam co do tego pana pewne "ale" i dlatego moje "łał" było takie ironiczne.

Rozumiem. pozdrawiam i przyjemnego latania.

ja dzisiaj latałem raptem 15minut bo zimno w łapy był o.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Ja w sumie idę zaraz pośmigać Bixlerem ,a jutro kolejne obloty Mini Skywalkera :P

 

 

Może już czas polatać czymś bardziej ambitniejszym ?

To poniżej mój:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

Ja w sumie idę zaraz pośmigać Bixlerem ,a jutro kolejne obloty Mini Skywalkera :)

 

 

Może już czas polatać czymś bardziej ambitniejszym ?

To poniżej mój:

Dołączona grafika

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

c.d. mojego startowania - relacja .Wczoraj wyskoczyłem na trochę- (niestety znowu na pole,mój cameraman ma wszędzie znajomych i "oni mi pozwalają...").W domu posprawdzałem all ,trymowanie tak jak pisaliście.Wieczór wcześniej wymieniłem śmigiełko na APC 6x5,5E + ośka stała 2,3/M5 (czas wymiany= 3/4 filmu akcji).W domciu mnie poniosło i Pionek mało nie wystartował ze stołu w kuchni - firanki i kwiatki wróciły i już nie falują :( .A na polu - tylko jak wysiedliśmy czułem ,ze ciutkę wieje.Kolega cameraman występował jako przedskoczek i odbywał swój dziewiczy lot też Pionierkiem.Zrobił kilka rundek, w miarę grzecznie posadził model na uprawie i odpuścił sobie.Latał na stockowym zestawie napędowym i jak na pierwszy raz muszę przyznać,że szło mu nieźle.Teraz ja - Pioneerek poszedł pięknie pod wiatr bardzo szybko go wyniosło. No,z takim śmigiełkiem można latać :o .W dużej mierze zapanowanie nad powiewami wiatru mogę zawdzięczać właśnie jemu.Czasami wydawało nam się ,że model stoi w miejscu.Zaliczyłem 2-krety + 1-lądowanie pod wiatr.Minusem pola jest niestety grunt i mało zeschłej tworzącej wyściólkę trawy.Ogólnie jestem zadowolony.Chociaż po tym lataniu pakiet (stockowy) szybko siadł,pora dokupić drugi. Spróbuję zmontować to co nagrywaliśmy.Przyznam się bez bicia,że nie zawsze latałem "koło nogi".

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość a7498787

c.d. mojego startowania - relacja

 

Co do samego filmu to niewiele widziałem, bo mój sprzęt w robocie jest archaiczny.

 

Postaraj się mniej latać na silniku, a więcej szybować.

 

Czyli wychodzisz w górę na motorze i potem szybujesz.

Leć na siebie, od siebie to nauczysz sie prawidłowych odruchów, bo domyślam się, że teraz odchylasz się razem z modelem w kierunku lotu :wink:

 

Generalnie jak na początek idzie Ci bardzo dobrze, a model wiele wybacza :wink:

 

Pozdrawiam i życzę przyjemnego latania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O,tak ! ze swoim modelem jestem podczas latania mocno "zintegrowany" :( a śmiałem się kiedyś grając na komputerowym symulatorze,że się tak wyginam.

Kilka razy próbowałem latać bez silnika,ale jak mną majtnęło to spasowałem - za cienki jeszcze jestem.

Filmik żadna rewelacja- pod Słońce i camerman nie zawsze się wstrzelił - kręcił moim Panasoniciem Lumixem DMC-FT3 , pracuję nad innym nagrywadłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie dzis nabyłem model Pioneer 1400 w warszawie w sklepie na saskej kepie (modelarz doswiadczny sprzedaje ,zawodnik ) w wersi Kit ,od czego zaczac klejenie CA Jokerem,czy z kadłuba wyciagnac te blaszki z przodu dzioba,i sodek ciezkosci pozniej sobie samemu regulowac pakietem ,czy łoze z zestawu trzymanie silnika wklejic cyjano na stałe przed sklejeniem całosci pozdr prosze o gg kogos kto składał ten model dziek pozdr ,zeby tu niezasmiecac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam też stałem się posiadaczem Pioneer 1400 kit i mam pytanie odnośnie łączenia skrzydeł i tej klapki pod rurką czy skleić je na stałe tak jest w instrukcii ale wyczytałem na forum ze składa się skrzydła na sucho i łączy gumą ale czy po paru rozkładaniach te otwory do łącznika nie wyrobią się i przestaną spełniać swoą funkcję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miejsce trochę ciasne-drzewa/ jeszcze nie ściagałes modelu z gałezi/ Startuj POD WIATR...na poczatku rzuć model " Z łapy" ile potrafisz- skoryguj wagę-ustawienia. Jak trzymasz model w garści nie piłuj silnika-szkoda baterii-uczyń to w momencie wyrzucenia. Stój tyłem do słońca by Cię nie oslepiało wyciągnij model na silniku z 3o m i wyłacz silnik trochę poszybuj-wytrymuj model-nie pozwól by model pilotował Tobą nie odlatuj za daleko- byś miał nad nim kontrole. Dobrze jest jak nie masz wprawy i byś nie pomylił kierunkow w pilotarzu tak ustawiać swoje ciało jak stoisz zgodnie z ruchami madelu jak samolocik skreca w prawo-ustaw się podobnie w prawo itp...laduj w pobliżu gdzie stoisz jak masz dobrze wytrymowany model i ladujesz pod wiatr ...zrobi to sam . Wzmocnij kadłub 2 pretami weglowymi równolegle po bokach kadłuba opierając pręty o obudowe zamocowania silnika i do ogona ..Powodzenia niech Twój model bedzie "PSEM NA KRETY"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.