Skocz do zawartości

ASP FS61AR


Wabnycek

Rekomendowane odpowiedzi

Postaw mi kawę na buycoffee.to
  • Odpowiedzi 51
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Używałem taki silnik (ze smigłem 12x8) w modelu trenerka Canary o masie 2,7 kg. Ciąg mierzony na ziemi to było jakieś 2-2,2 kg na paliwie MT 10% nitro. Silnik bardzo latwo sie odpala i reguluje, pali bardzo malo (nowet 30 min lotu na zb 300ml) ale osiągi nie są rewelacyjne, odpowiadają silnikowi 2T 6,5 ccm. Za to jest fajny dźwiek :) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te 3,1 kg to z kalkulatora Prop selektor czy jakoś tak. Z paliwem to już gorzej by określić gdyż jest to mieszanka tego co posiadałem więc trochę Tornado 10% + Arctic glow 5%+ Yamada 22%. W sumie z 13% nito było. Mam jeszcze śmigło drewniane Pelikan 13x6 ale jak narazie bardzo dobrze lata się na tym APC 13x6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepszy byłby Os max 55AX ?? na Rcuniverse czytałem że kręci śmigłami na poziomie Os 70 FS. A przy okazji nie trzeba lać syntetyku wystarczy rycyna :) Ja sam go mam i jest bardzo zadowolony. LAtam na 23% olej 0% nitro i pali świetnie :) niedługo zaczne lać 10% nitro i powinno być jeszcze lepiej xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki silnik w modelu Messerschmita BF-109. Ogólnie jestem zadowolony. Jedyny problem, to trudności z ustawieniem niskich obrotów przy montażu silnika głowicą w dół. rozwiązałem to stosując pokładowe żarzenie.

 

Opis uruchamiania, docierania i użytkowania tego silnika wraz z fotkami i filmikiem jest w dziale SPRZĘT na mojej nieco zaniedbanej ostatnio stronie http://teemto.republika.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam.

Odświeżam temat bo znalazłem(w sklepie :) ) silnik poj 5cm3 czterotakt waga 275g.Nazwa ASP FS30AR.Chciałbym go do trenerka , a to dlatego że naczytałem się na tym forum wiele na temat 4 taktów(pozytywnego) i mam nadzieję że skoro odpalałem stare Radugi, Komety czy Meteory i to często z palca to poradzę sobie z waszą pomocą i z tym cackiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.