Skocz do zawartości

Fun Fly


modelarzkobi

Rekomendowane odpowiedzi

Będę w tym dziale opisywał budowe mojego nowego modelu Fun Fly. Model jest podobny bo modelu Madman bo w projektowaniu pnanów wzorowałem się na tym modelu.

 

A więc na sam pierw szkic planów w skali 1:10

p8250010vk4.jpg

p8250011sx2.jpg

 

A więc budowa jak narazie wygląda tak:

 

Profile w bloku

p8230003du4.jpg

Sklejka wzmacniająca bok kadłuba

p8230001ej9.jpg

 

Jutro dalszy ciag budowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 78
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

To ja też się dorzucę: na sterze wysokości dodaj powierznie odciążające.

 

BTW: zastanawiam się, po co wyważać otwarte drzwi i robić prawie Madmana, skoro pierwowzór jest udaną i sprawdzoną konstrukcją, a do tego ma się niewielkie doświadczenie w projektowaniu.

Mnie uczyli budowy płatowców 5 lat (że o urlopach dziekańskich i kalkulowanych repetach nie wspomnę :P ) i nie podjąłbym się zaprojektowania modelu... ale to może właśnie dlatego? :? .

Z drugiej strony może wyjdzie ci naprawdę udana konstrukcją?

To trochę jak z noworodkiem, który nieświadom zagrożeń pływa i nurkuje jak ta lala, a starszy człowiek, który wie czym to grozi, z dużym prawdopodobieństwem pójdzie na dno jak kłoda :P .

Sorry, że walę z grubej rury, ale tak mnie naszło na jesienne przemyślenia :D .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może zuważyłeś jestem instruktorem i nie bardzo mogę patrzeć na ten ster wysokości ze statecznikiem .Jeżeli to jest już posklejane to nie bardzo masz się czym chwalić .Jeżeli tylko poskładane to natychmiast usuń te "szpary" .

Nie wiem czy znasz zasadę " klej najlepiej trzyma jak go niema" W zadnym przypadku nie wolno "zalewać" niedokładności klejem .

No i na koniec - nie zostawiłeś luzu między sterem a statecznikiem nawet na grubość foli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak może zauważyłeś jestem instruktorem i nie bardzo mogę patrzeć na ten ster wysokości ze statecznikiem .Jeżeli to jest już posklejane to nie bardzo masz się czym chwalić .Jeżeli tylko poskładane to natychmiast usuń te "szpary" .

Nie wiem czy znasz zasadę " klej najlepiej trzyma jak go niema" W żadnym przypadku nie wolno "zalewać" niedokładności klejem

No i trzeba pamiętać o tym że i dźwignia steru musi się na czymś trzymać :P

Doskonale o tym wiem ale jak pisałem ster jest jeszcze nie posklejany(tylko niektóre elementy).

 

Raczej statecznik powinien być mniejszy od steru w funku a Ty masz odwrotnie moze ci brakowac tego steru przy akrobacjach 3D mam nadzieje ze to jest tylko poukładane na pseudo planie

 

Mylisz się z tym że statecznik jest większy. Może nie widać tego ale po bokach są powierzchnie odciążające zrobione :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja keson robię w taki sposób .Forma z twardego styropianu ,sklejona balsa dokładnie namoczona i do formy .Nie robiłem listwy natarcia !

http://img214.imageshack.us/img214/2728/model7nq6.jpg

A tak wygląda statecznik ze sterem

http://img401.imageshack.us/img401/9528/model6qw9.jpg

 

Muszę pzyznać że właśnie zacząłem robić rownież Madmano- podobnego ale o nieco mniejszych gabarytach na ST .40 .Dlatego że W/W Madman sobie pięknie lata, ale ledwo mieści mi się w aucie.( przez niego nie zapiąłem pasów i efekt wiadomy)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jeszcze takie małe pytanie odnośnie podwozia. Jak wy zamocowujecie podwozia w swoich modelach chodzi mi pręt metalowy bo takowe podwozie chciałbym zrobić ale nie mam pojęcia jak go zamontować w modelu. Jak to zrobić na jakieś śruby? Na klej? Prosze o poradę jak to najlepiej u siebie zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.