Skocz do zawartości

Turtle One


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa dni temu wpadł mi w ręce plan modelu depronowego .Zauroczył mnie jego kształt.Decyzja zapadła,robimy.
Dołączona grafika
Jako że ostatnio stałem się bardzo leniwy :D ,a ploter laserowy stoi obok biurka,więc przerysowaliśmy planik i po 10 minutach smrodzenia wyciągnęliśmy gotowe elementy.Model mieści się w całości na standardowej płycie Extruporu.
UHU-por w łapkę i zaczęła się zabawa w sklejanie puzzli.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Sklejkę topolową 3mm wykorzystałem z odpadów po cięciu innych projektów.Oczywiście też wycięta laserkiem.
Przyszedł czas na wyposażenie.Otwarliśmy szafę i w modelu wylądowały serwa 9g
Dołączona grafika
regulatory serii profi
Dołączona grafika
Dołączona grafika
oraz dwa silniki RcMatsu 2204-1800kv o ciągu 650g każdy ,wraz ze śmigłami MA 7x4 .
Silniki pracują przeciwbieżnie ,więc nie potrzebują wykłonu.Skłon 0 stopni.
Pakiet RcMatsu 3S 2200
Następnie skleiłem dwie połówki razem
Dołączona grafika

Z pozostałości folii zrobiłem na szybko oklejenie,aby dało się rozpoznać położenie modelu w locie.
Dołączona grafika
Dołączona grafika
Dołączona grafika

Model został dziś oblatany.Lata rewelacyjnie.Polatalaśmy chwilę na pół gwizdka.Po ok 3 min. locie do akumulatora weszło 620mAh,silniki biorą na maksymalnym gazie 31A.
Stery ustawione na D/R na 50% i 20% EXPO.Na 100% wychyleń to istny diabeł.

Krótki film z oblotu.Niestety kręcony telefonem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Turtle jest niesamowity :D Oglądałem wiele jego filmików.

To projekt Szwajcara Staffana Seth'a. Też mi się podobał ten model dwa lata temu, ale długo tworzył plany i dlatego zrobiłem wcześniejsze jego dziełko StuntCat'a. Nie mogę się doprosić u niego o plany IndroJeep'a. Ciągle poprawia, i obiecuje opublikowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tych też są błędy.Krzywizny są źle narysowane.Po złożeniu model rozchodzi się z tyłu i nie ma możliwości doklejenia do tylnego wzmocnienia.Kąty silników są rozchylone na zewnątrz,ale to akurat nie przeszkadza w locie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od jakiegoś czasu sam próbuję zaprojektować kilka konstrukcji depronowych. Jedną już opublikowałem. Nawet zrobienie DOBREGO planu takiego modelu to dość katorżnicza praca.

Mnie kosztowało to 4 prototypy, nim plany były gotowe na tyle, żebym nie musiał się wstydzić.

Bardzo łatwo przeoczyć drobne niedociągnięcia. I to mówię o kilkunastoczęściowym modelu z samych "płytek". Aktualnie walczę ze znacznie bardziej skomplikowaną konstrukcją przestrzenną i jest to prawdziwy koszmar projektowy. :wink:

A do tego ostatnio znalazłem w planach błąd założeniowy, wobec czego większość dotychczasowej pracy pójdzie out i trzeba będzie rysować od nowa.

 

Wiem, że każdemu się wydaje iż plany to kilka kresek. Ale zgranie tych kresek ze sobą to iście krecia robota. Dlatego apeluję o odrobinę wyrozumiałości dla innych projektantów.

Warto informować o znalezionych błędach, ale proszę nie naskakiwać na ciężko pracujących ludzi, którzy owoce swojej pracy mimo wszystko zaoferowali za darmo. Pro publico bono.

:wink:

 

Inaczej naślę wściekłego chomika z chorobą szalonych krów... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wszystko rozumiem. I mam bardzo dużo szacunku do pracy projektanta. Te tutaj prace akurat są wyjątkowe.

Tyle tylko, że Staffan "lubi" długo dawać się prosić. Na swoim kanale w youtubie w opisie podawał, że plany do StuntCata są gotowe, widać było na filmiku z budowy gotowe broszury z opisem jak budować i planami. Żeby je dostać bezpłatnie wystarczyło tylko zasubskrybować jego kanał i wysłać wiadomość z prośbą o plany w formie elektronicznej. Odezwał się po 3 miesiącach a plany kota wysłał po mi 5. Plany Turtla i IndroJeepa były wtedy ponoć w opracowywaniu (skanowaniu!) i już, już w tej samej kolejności dostępne niedługo bezpłatnie.

To było ponad dwa lata temu... To tylko tak, o obietnicach. Zrezygnowałem już z "nagabywania" Staffana o tamte plany.

A tu teraz dowiaduję się, że są dostępne, przynajmniej część, w czasopiśmie.

 

Przepraszam za odbiegnięcie od tematu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.