Skocz do zawartości

Bocian 9bis- E 3700mm


Gość
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czekając na frezowania, cięcia itp innych modeli zabrałem się za Bociana. Sam pomysł stworzenia takiego szybowca błądził w mojej głowie już jakiś czas ale teraz pojawiły się możliwości finansowe do zrealizowania tego pomysłu. Nie ukrywam że dodatkowym impulsem był projekt CAD skrzydła Muchy dla Piotrka <Piter216> Sam proces projektowania może nie jest interesujący ale Piotrek zlecił wycięcie skrzydła i już jest w stanie ich klejenia. Tutaj można dowiedzieć sie więcej http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=166&start=120 Wracjąc do Bociana, w założeniu ma mieć 3720mm rozpiętości, ze względu na brak dokładnych planów będzie to 2/3 makieta. Niestety ale plany z modelarza mają dużo błędów któe wychodzą dopiero przy rysowaniu CAD. W tym momenicie jestem na etapie rysowania 3D kadłuba który będzie pocięty i będą z niego wyciągnięte przekroje. Część elementów będzie rysowana w 2D i potem dopiero przekształcowna w 3D. Szkoda przynudzać, plan działań jest prosty, cele jasne. Na zakończenie przed screenami pragnę podziękować wszystkim którzy mi pomogli w pozyskaniu planów i materiałów więc dziekuję kolegom Milo, MisiekK, Piter216 i wielu innym :)

 

Dołączona grafika

 

Nie wiem jak korzystać ze wstawiania screenów jako załączniki , może ktoś to opisze. W każdym razie więcej screenów w dużej rozdzielczości jest tutaj. http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=254&start=30

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upłynęło trochę czasu od ostatnirgo postu, Bocian jako bryła 3D został z grubsza narysowany, teraz rysowane są elementy konstrukcji. Doprawdy nie wiem jak wstawia się tutaj załączniki ale to czysty horror więc dam tylko link, chyba że któyś z modów wstawi screeny do tego tematu bo ja nie wiem jak. Mogę podesłać na mail. Link http://forum.aerodesignworks.eu/viewtopic.php?f=57&t=254&start=90

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś narysowałem część żeberek. Kończę pozostałe modele więc różnie bywa z rysowaniem Boćka. Poza tym jest "grupa wywierająca nacisk" na narysowanie akrobacyjnego Kobuza :D hahahha. Tak czy siak, bocian trafi do cięcia razem z Ulitmatem 1250.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 lat później...

Temat  sprzed 9 lat. No ale się doczekał.... Do poprawy wszystko. Najpierw kadłub a właściwie jego końcówka. Trochę przemodelowałem tył żeby był bardziej makietowy.

 Profil skrzydła- tu poprosiłem kolegę z forum o pomoc i obiecał pomóc za co bardzo jestem wdzięczny. 

Rozpiętość 3700 czyli tak jak zakładałem. Temat jest rozwojowy i tym razem nie odpuszczę.

kadłub bociana poprawiony.jpg

bocian 3d1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat Kobuza na tą chwilę utknął na etapie cięcia, więc zabrałem sie za statecznik poziomy.  Myślę że niebawem zabiorę się za kadłub ale muszę poczekać na profile żeby opracować centropłat i ewentualne bagnety. Skłaniam się ku skrzynkom bagnetowym w kadłubie i skrzydłach. Pozwoli to zachować oryginalny bociani wznios.

kadłub bociana poprawiony2.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji braku wyciętych elementów Kobuza ( nie mam informacji kiedy i czy będą) zabrałem się za kadłub Bociana. Najpierw miał być statecznik ale jego mocowanie wiąże się z kadłubem więc trzeba rysować te dwa elementy jednocześnie.

kadłub bociana poprawiony3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rysowania ciąg dalszy. W oczekiwaniu na liczenie profiu skrzydła zacząłem rysować jedną z trudniejszych rzeczy czyli końcówka kadłuba plus łoże statecznika poziomego. Zaczyna to przybierać realne kształty.

składanie kadłuba bocian.jpg

składanie kadłuba bocian1.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciąg dalszy zmagań.  Rzecz jasna w większości elementów będą ażurowania. Zastanawiam się nad napędem SK, bowden, linki albo serwo w ogonie. Skłaniam się ku bowdenowi lub serwie. Linki są upierdliwe.

składanie kadłuba bocian112.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.