Skocz do zawartości

Zlamana os w MVVS 4.6 ccm POMOCY!!


elektron

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :cry:

Moja glupota nie zna granic... podczas zmieniania smigla chcialem dociagnac smiglo na "fest" no i tak dociagnalem ze os pekla :cry: :cry: :cry:

Czy da sie cos z tym zrobic ?? - os pekla zaraz przy silniku... wiec naprawic sie nie da.... skad mozna dostac nowa ??

POMOCY!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi
bo to te same wały

 

Silnik 3,5 i 4,6 różniąsię tylko tuleją cylindra :D

 

Nie mow hop. Mam 4 Mvvsy 3.5cm3 i 2 maja krotkie waly a w 2 mam dlugie waly. Roznia sie dlugoscia gwintu wystajaca z przodu. W starszych modelach gwintu wystarczalo na smiglo i podkladke i jak chcialo sie przykrecic kolpak to trzeba bylo zrezygnowac z podkladki. W nowszych typach w tym takze i 4.6cm3 wal z gwintem jest juz dluzszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra przyszly czesci.... wzialem sie za rozkrecanie silnika i po zdjeciu tylniego dekla - nie wim jak to sie zwie, i pokrywy glowicy (tam gdzie sie przykreca swiece) zwatpilem w swoje umiejetnosci..... Co z tym dalej zrobic ?? czy mam rozkrecic glowice calkowicie ?? Jak rozdzielic os z kobowodem i tlokiem... jak wysunac os jezeli od strony smigla jest ona trzymana przez mocowanie od smiagla ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głowice musisz zdjąć całkowicie

 

Musisz wyjac tuleje cylindra dopiero teraz zdejmiesz korbowód i wyjmiesz tłok.

 

Z przodu na wale osadzona jest piasta śmigła na stożku, ratuje cie tylko ściągacz lub tak jak ja to robiłem tokarka.

 

Mmniej profesjonalnie to typowy dla polskich mechaników MŁOTEK, jedno celne puknięcie i piasta odskoczy. pamiętaj aby położyć dół silnika na równym klocku drewnianym !! TEGO NIE POLECAM i TO OSTATECZNOŚĆ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.