Skocz do zawartości

Puchar Świata F3F wg Al Pacino


Gość pitplane

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pitplane

Witam,

 

Zapraszam do jeszcze jednego filmu z rozegranych zawodów zaliczanych do Pucharu Świata w F3F.

W filmie pełny (wręcz instruktaż), bez montażu najszybszy przelot w wykonaniu Lukasa Gaubatza, zwyciężcy zawodów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=G_n0_JFjfL4&feature=youtu.be&hd=1

 

 

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez pitplane
  • Lubię to 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

To zróbcie zawody przy 25m/s ;) Najbardziej dynamiczne będą ujęcia holujących... np takie:

 

Cóż :) bywało, że na koronie zbiornika przekraczało 25 ms i wiatromierz potrafił wskazywać w porywie 27 m/s :)

Dzięki za miłe słowa. Zawody były nieziemskie.

W turbulentnym wietrze była to już walka, ale o tyle ciekawa że jednocześnie z wiatrem, czasem i obawą o rozpirzenie modelu na płocie, zboczu tudzież studzienką umieszczoną co kawałek :)

 

Ciężko oddać emocje z jakimi człowiek się zmaga na takich zawodach, jednak wyobraźcie sobie, że większość z nas , po niedzielnym obiedzie w domu, poszła spać :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Edytowane przez pitplane
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zróbcie zawody przy 25m/s ;) Najbardziej dynamiczne będą ujęcia holujących... np takie:

No niestety życie holownika nie jest łatwe i to jak widać już przy 10m/s. Pozdrowienia dla moich pomocników :D

I myślę że u nas im większy wiatr, tym mniej dynamicznie(no oczywiści oprócz holowników ;)) bo nikt nie podejmuje aż takiego ryzyka jak w dobrych warunkach.

Jednak jeżeli jest już termicznie to kręcenie na małej wysokości i w duuuuużej odległości od siebie też może być całkiem ciekawe dla widzów, a już na pewno dla pilota. ;)

btw. wczoraj mi się ta sztuka w pierwszym locie finałowym w Chorwacji niestety nie udała -.-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja się przyczepię. Filmik da się obejrzeć dopiero od 2:15. Niestety zapanowała ostatnio moda na to, żeby z każdych nie przymierzając imienin cioci Krysi zrobić Kill Billa. Takie przełączanie ujęć co 3 sekundy na dodatek przetykane jeszcze napisami masakrycznie męczy oczy i najczęściej jak widzę, że cały film jest na taką modłę, to wyłączam bo nie mam siły tego oglądać. To tyle krytyki w kierunku montażysty, natomiast samego latania oczywiście zazdroszczę jak cholera, szybowce to jest jednak najpiękniejsza dziedzina modelarstwa :-) Przy czym faktycznie wygląda to trochę ryzykownie biorąc pod uwagę prędkość modelu i bliskość widzów. Wyobrażam sobie jak pilot musi być nabuzowany adrenaliną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

Zacznę od początku ,.

Pewnie ze jest strach aby nie przyłożyć komuś, sobie, w płot czy samochód , nie jesteśmy szaleńcami.

 

Z drugiej strony ... to właśnie trudność pilotażu w skrajnie różnych warunkach (regulaminowe 3-25 m/s), wyjątkowo paskudne i często malutkie lądowiska , duża prędkość modelu 5 metrów przed nosem i zwykle wyjątkowo piękne widoki ze zbocz jest MAGNESEM , który ciągnie fanatyków F3F-u do kalkulowanego ryzyka :)

 

A co do Kill Billa ... faktycznie chyba moda . Włączam X-Faktor, co 5 sekund krzyk widowni, odpalam zwiastun Szklanej pułapki ... 10 ujęć w 3 sekundach. Wszystko musi być szybko , dynamicznie z dużym ładunkiem emocji.

Pamiętam jak dziś, kiedy znajomy przewiózł mnie 5 biegową Ładą Samarą 120 km/h, a dziś ... nie spiesząc się, sam jechałem autostradą 160 km/h. Znak czasu :)

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co do Kill Billa ... faktycznie chyba moda . Włączam X-Faktor, co 5 sekund krzyk widowni, odpalam zwiastun Szklanej pułapki ... 10 ujęć w 3 sekundach. Wszystko musi być szybko , dynamicznie z dużym ładunkiem emocji.

Pamiętam jak dziś, kiedy znajomy przewiózł mnie 5 biegową Ładą Samarą 120 km/h, a dziś ... nie spiesząc się, sam jechałem autostradą 160 km/h. Znak czasu :)

 

Pozdrawiam

Piotr

 

Aaa tam czasu :-) Mnie wcale nie chodzi o to, żeby z filmu zrobić 43225 odcinek Mody na Sukces, bynajmniej. Szybkie, "migawkowe" przełączanie ujęć może mieć jakiś cel (np właśnie podkreślenie dynamiki) i wpasowywać się w koncept artystyczny filmu, ale na litość, można tak przez 15 sekund, ale nie przez ponad dwie minuty. Zwłaszcza że zwiastuny filmów akcji maja za zadanie sprzedać towar, w którym najczęściej brak jest jakiejkolwiek treści, więc operują tylko formą. W tym przypadku myślę, że treści nie brakowało na to, żeby pokazać kawał interesującego, dynamicznego latania w taki sposób, żeby nie dostać przy tym ataku padaczki :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pitplane

,,, byka zauważyłem po 2 dniach :rolleyes: Film poszedł w świat i kiszka . Co ciekawe osoby które podpieły filmik na swoich stronach powielały ten błąd :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.