Skocz do zawartości

Pierwszy model RTF dla początkującego


tomyy29

Rekomendowane odpowiedzi

Ja tam w turnigy 9x mam koszyk na baterie i sobie chwalę, mam eneloopy i wystarczają na ładnych parę godzin lotu..... co do zabezpieczenia skrzydeł najlepszym rozwiązaniem są według mnie gumki, choć ja mam ciasno spasowane i nawet przy dużym wietrze, beczkach i innych szaleństwach nie wysuwały się ani o milimetr. Teraz jednak gdy robi się coraz większy luz przyszedł czas na gumki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 63
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Nie ma NIC głupszego i mniej rozsądnego niż stosowanie koszyka w nadajniku, czy gdziekolwiek. Najlepiej polutować odpowiednio te akumulatorki robiąc z nich pakiet i wtedy z nich korzystać. Widziałem sam jak pilot musiał trzepać nadajnikiem bo bateryjki mu nie stykały.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam go do ładowania akumulatorków z innej apki (gdzie jest działający koszyk) i nawet na stole czasami potrafi wywalić rozłączyć, chociaż nikt go nie rusza.

 

Nie zazdroszczę, w moim koszyku baterie spasowane są ciasno i nigdy nie zdarzyło się, że rozłączyło się zasilanie, nawet przy próbach potrząsania, uderzania i poruszania.... Słyszałem już nie raz o takich przypadkach aczkolwiek nie generalizujmy choć też nie lekceważmy dlatego też przeprowadziłem testy i nie widzę powodu rezygnacji z koszyka + eneloop.....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłeś testy... To świetnie, niedługo będziesz musiał przeprowadzić testy naprawcze swojego modelu. Nie rozumiem, polutowanie pakietu to 5min, co stoi na przeszkodzie? Lenistwo? Ale co kto lubi. Ja powiem jedno: stanowczo odradzam korzystania z koszyka na baterie w nadajniku i do odbiornika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłeś testy... To świetnie, niedługo będziesz musiał przeprowadzić testy naprawcze swojego modelu. Nie rozumiem, polutowanie pakietu to 5min, co stoi na przeszkodzie? Lenistwo? Ale co kto lubi. Ja powiem jedno: stanowczo odradzam korzystania z koszyka na baterie w nadajniku i do odbiornika.

 

Rafał... osądzasz mnie o lenistwo choć mnie nie znasz.... jak dla mnie głupotą było by lutowanie eneloopów, gdyż dokładam 20zł i mam nowy pakiet do aparatury, kolega lata na "koszyku" już ładnych parę lat i nic złego się nie dzieje.... to że komuś się niesprawdził taki ( bądź co bądź fabryczny) patent nie oznacza jeszcze, że rozbije przez to model... Również uważam, że pakiet jest bezpieczniejszy ale nie dramatyzujmy... dość dyskusji sorki za OT.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko było by pięknie tylko że na tym śmigle nie ma napisów.

 

http://turborc.pl/in...ct&prod_id=2615

 

 

I dwie wasze odpowiedzi z której jedna brzmi napisami do kierunku lotu a druga napisami do zewnątrz, gdyby na śmigle były napisy nadal nie wiedziałbym jak je zamontować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli śmigło bedzie "przecinało" powietrze wypukłą częścią a nie płaską?

 

Czyli tak jak na tym zdjęciu?

 

http://www.google.pl...,r:6,s:43,i:228

 

Ups przepraszam bardzo ale gafe strzeliłem, źle popatrzyłem z pośpiechu.... dokładnie na odwrót. Płaska strona śmigła w kierunku lotu na 100% teraz właśnie sprawdziłem...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups przepraszam bardzo ale gafe strzeliłem, źle popatrzyłem z pośpiechu.... dokładnie na odwrót. Płaska strona śmigła w kierunku lotu na 100% teraz właśnie sprawdziłem...

 

Na pewno?? Wydaje mi się że właśnie wypukła w stronę lotu. Z punktu widzenia aerodynamiki to właśnie po stronie wypukłej płata (w tym wypadku łopaty śmigła) wytwarza się siła aerodynamiczna zwiększająca siłę ciągu całego śmigła.

Jeśłi się mylę to wyprowadcie mnie z błędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem specjalnie fizycznie zmieniając nawet śmiło na oryginalne...

 

http://www.rcconcept.pl/heli/20100219/DSC_5560.JPG

http://www.conrad.de/medias/global/ce/2000_2999/2000/2050/2053/205392_ZB_00_FB.EPS_1000.jpg

http://img59.imageshack.us/img59/725/stuka80.jpg

 

Jak dla mnie to wszystkie te śmigła mają STRONĘ WYPUKŁĄ W STRONĘ LOTU samolotu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Być może mają wypukła część śmigła w kierunku lotu samolotu, ale czy nie ma zależności między tymi zdjęciami a kierunkiem obracania śmigła? W moim modelu silnik obraca się w prawą stronę patrząc od strony ogona, patrząc od dziobu obraca się w lewą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.