Skocz do zawartości

Tomhe f-22


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Spróbuj ścisnąć kable by były w jednej linii w silniku (trzy obok siebie) i podłącz po kolei jak są tak by ten który w środku w silniku jest był połączony ze środkowym od regulatora. Pozostałe dwa po bokach nieważne jak podłączysz najwyżej je zamienisz bo właśnie one decydują o kierunku. Za to jeżeli środkowy będzie do bocznego to silnik może zamiast się kręcić przeskakiwać i piszczeć ale nie uszkodzi się nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 68
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Nie nowa teoria tylko to co zauważyłem. Zawsze podłączam środkowy do środkowego a resztę w zależności od kierunku i jeżeli zamienię środkowy z bocznym to się nie kręci.

 

Kolin, to rzeczywiście nowa teoria. Uzwojenia w silnikach są symetryczne, nie ma znaczenia jak połączysz kable. Sam zrobiłem kilka silniczków, więc jestem tego pewny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://abc-rc.pl/p/146/2680/esc-budget-18a-2-3s-regulator-programowalny-esc-silnikow-bezszczotkowych-regulatory-esc.html stanęło na tym regulatorze i nie wiem gdzie mogę znaleźć taką informację;/ sorki za takie rzeczy, ale naprawdę nie mam zielonego pojęcia o tym wszystkim, a to mój pierwszy model.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schemat budowy jest mniej więcej taki.

Budujesz samolot.

Rzucasz pusty model w celu zweryfikowania środka ciężkości. Tak może się okazać, że środek ciężkości u Ciebie wyjdzie w innym miejscu niż na planach. Może być przesunięty w związku z różnicą w materiałach, wykonaniu itp.

Środek ciężkości w planach należy traktować jako orientacyjny punkt na start.

Mocujesz silnik i układasz wyposażenie aby równowaga była zachowana. Tu się może okazać, że coś trzeba przedłużyć, ale rzadko się to zdarza.

Mocujesz wyposażenie na gotowo.

Oblot i ewentualne poprawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm ok praktycznie wszystko gotowe na układanie wyposażenia, gdzie najlepiej montuje się serwa? i jak ustawić w nadajniku, żeby wszystko działało jak należy? i jak zamontować silnik na łożu? i łoże w modelu?, czy musi być idealnie na samym środku?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, ze nie chce mi się czytać bo staram się czytać dużo, ale nigdzie nie mogę za bardzo znaleźć tego o co mi chodzi, a z moim angielskim nie jest najlepiej i nie do końca wszystko rozumiem, dlatego pytam, żeby mieć pewność.

Co do serw autor napisał, że można w zasadzie gdzie kolwiek, ale proponują pod rurką, a pytam czy może jest gdzieś lepsze miejsce. Jeśli chodzi o silnik, nie chodzi mi o konty wychylenia, ale czy np na łożu które jest troszke większe niż oryginał, może silnik zostać osadzony o 2 lub 3 mm od samego środka łoża i o to samo mi chodzi, w przypadku osadzenia w modelu. Ja doskonale zdaję sobie sprawę, że dla was, bardziej doświadczonych, może to być wręcz nudne, ale dla mnie to nowość i wolę się 100 razy upewnić, że wszystko jest tak jak należy niż rozwalić model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyposażenie jest ok.

Ładowarka również, zasilacz potrzebujesz 12V/5A prądu stałego (lub inny z napięciem do 18V). Jak masz taki zasilacz ze stabilizowanym prądem stałym to OK. Nada się jakiś zasilacz od laptopa, albo od xboxa. Albo możesz kupić wersję już z zasilaczem w pudełku.

 

Lub od monitora komputerowego ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwa zamocuj tak jak ja. Wystarczy spojrzeć na zdjęcia na pierwszej stronie. Najlepiej, żeby odległość od lotki była mała, ale też bez przesady. W końcu popychacz będzie zamocowany w 3 orczykach, więc nie powinien być ugięty. Poprostu przyłóż pręt/ rurkę do ostatniego lub przedostatniego oczka w orczyku od SW i pierwszego od serwa. Później przyłóż serwo do skrzydła i kadłuba i zobaczysz gdzie powinno być zamocowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.