Skocz do zawartości

Szybowiec z pazurem


wiejski
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mój pioneer 1400 powoli zaczyna dzielić los nie jednego trenerka:( Tu jakieś klejenie, tu coś niezbyt sztywno. Krótko, mówiąc traci wlasciwosci lotne.

W mojej głowie zrodził się pomysł by zainwestować;D w nowy motoszybowiec. Szybowanie jakoś mnie kręci.

Interesował by mnie model do 500 zł (gotowy ARTF, albo KIT z wyposażeniem wliczonym w cenę). nadajnik narazie będzie od pioneera. Za jakiś czas kupię pewnie turnigy 9x albo dx6i.

Myślałem o Foxie 1800 yuki model, asw 17 również od yuki model bądź o Ventusie 2.32 z HK.

Jakieś rady?

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z czterech motoszybowców jakie miałem tych niskobudżetowych ( Beta, Syncro, DG 100, ASW 17 ) to ASW 17 bije na głowę pozostałe.

Skrzydła są pokryte folią, albo czymś w tym rodzaju, co mocno je usztywnia i zabezpiecza przed otarciami no i jest jeszcze walor estetyczny.

Należało by sprawdzić czy w Yuki są tak samo wykonane bo w Pelikanie i Hype na pewno.

Idealnie go wyważa bateria 800-1000 mAh przy większych należy doważać ogon, a przeciążony pow 800g to już nie ten model.

Osobiście latam na 1300 mAh z 5g ciężarkiem na ogonie co daje w sumie min 1/2 godz. lotu.

Po wyjęciu z pudła złożenie jest błyskawiczne, stateczniki to jedna śrubka a skrzydła są na dosyć zmyślne zatrzaski.

Bardzo wrażliwy na ustawienie SC i przed pierwszym lotem warto mu zrobić skłon silnika, bo może po starcie zrobić kółko nad głową.

Lubi szybko latać i kręcenie prostych figurek to nie problem.

Wady: nie lubi silniejszych wiatrów, więc loty poranno - wieczorne.

ze względu na swoją smukłość sylwetki słabo widoczny na większych wysokościach ( przynajmniej dla mnie)

Do plusów można jeszcze dodać dostępność części zamiennych.

Moim zdaniem to jedna z lepszych propozycji na rynku w tym przedziale cenowym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Fox podoba mi się bardzo, ale w cenie nie wyrobię. ASW17 wygląda sensownie i chyba narazie jest faworyte. Do zaszczytnego grona postanowiłem dorzucić:

Blaze 1600 http://abcrc.pl/p/73/3791/model-blaze-1600mm-artf-z-wyposazeniem-yuki-model-szybowce-motoszybowce-samoloty-i-szybowce.html

W pierwszym poście nie wyajsniłem o co mi chodzi z tym "pazurem" Mam namyśli, że generalnie lubie szybować, ale jednak czasem pojawia się taki niedosyt adrenalinki i chęć agresywniejszego lotu, a może i jakiś ponad szybowcowych akro.

Dla tego Foxiu jest rownież faworytem.

No i do puenty:

FOX czy ASW ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, może zamieszam, ale czemu koniecznie piankolota?

 

W cenie podobnej (UMI kosztuje 260zl do tego 2x SG-90 na stery, odbiornik masz i 30zł na pakiet) masz model o zupełnie innych własnościach lotnych, cały świat termiki i noszeń zboczowych staje otworem.

Podobnie też nie musisz się bać wytrzymałości modelu, ja się starałem przez 4 lata, bardzo się starałem i model dzielnie zniósł każde wbicie po skrzydła w glebę.

 

Rozważ opcję takiego modelu, nie będziesz żałować/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm fakt pominąłem najważniejsze ;)

Chodzi mi model UMI produkcji A. Blejzyka ( www.blejzyk.pl )

Troszkę więcej o swoim napisałem tutaj:

http://rcclub.eu/viewtopic.php?f=13&t=3573&p=56983

 

Na tą chwile jestem już bliski zamówienia kolejnego, mam wprawdzie te swoje nudne laminaty, ale brak mi bardzo dobrze latającego modelu który zniesie wszystko/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Co mogę dodać, po kilku miesiącach intensywnego latania foxem yuki model to, to że nie polatasz nim jak to napisałeś, agresywnie.

Model w szybkim nurku wpada we flater płatów, a mocny podryw tak deformuje płaty, że blokują się lotki.

pozdrawiam

 

Marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz coś z pazurem (pazurkiem) to szukaj czegoś podobnego do blizarda multipleksa. A najlepiej kup 2m phoenixa lub coś podobnego. Tym i polatasz w termice i na zboczu i pogonisz go. A jak zmienisz apkę to dolozysz klapy. I będzie szybowiec pełną gębą (skrzydłem?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki panowie, opinia o foxie daję dużo do myślenia. Tak więc, chyba odpada. Szkoda mi go bo z tego co wiem to miał łatwy montaż/demontaż skrzydeł, co było dla mnie dużą zaletą bo Suzuki Grand Vitara nie jest zbyt pojemna.

Zaraz obejrze te UMI i Blizzarda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@panie Jerzy chodziło mi jakieś cło czy vat. Niby w internecie jest pełno tematów, ale co temat to opinia...

Chyba się zdecydowałem na Multiplex Merlin, niewielki dzikus, mimo małych rozmiarów potrafi szybować, a jakieś bardziej szalone loty to jego mocna strona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli bardziej do szalenia niż szybowania to weż pod uwagę to

http://www.rc-ikar.p.../f356/f356.html

 

Tutaj http://hbfpnl.wordpress.com/planes/hype-wow-arf/ użytkownik proponowanego w cytacie modelu napisał, że przy większych prędkościach podczas nurkowania lotki się blokowały a po zwolnieniu znowu działały. Nie szukałem, czy jest w internecie więcej opinii o tego typu zachowaniu lotek w tym modelu. Co do innych właściwości modelu przeważają pozytywy (u tego modelarza).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Osobiście popieram Pietuha, miałem WoW-a 2 sezony, zajefajny model, nadaje się do w miarę spokojnego poszybowania i można powariować. Można polatać na zboczu, i co ważne w podanym linku kupujesz gotowy uzbrojony model, który na "sklepowym" wyposażeniu idzie pionowo w górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.