Skocz do zawartości

Beta Redox - kalibracja


chaosmaker
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Od wiosny jestem a właściwie byłem, szczęśliwym użytkownikiem ładowarki Beta Redox . Pomimo bardzo intensywnego

stosowania wszystko było OK - sytuacja to zmieniła się 2-3 tyg temu gdy zauważyłem że ładowarka nie doładowywuje do końca pakietów . Zacząłem sprawdzać parametry i pojawiło się coś takiego ...

post-5774-0-08265000-1350928603.jpg

 

proszę zwrócić uwagę na rozbieżność we wskazaniach całkowitego napięcia oraz poszczególnych ogniw.

 

Dodatkowo , ładowarka potrafi przerwać ładowanie przu takim napięciu...

post-5774-0-38421300-1350928604.jpg

 

Zastanawiam się w jaki sposób można by było wyregulować to urządzenie . Dodam że moja ładowarka posiada coś takiego

 

post-5774-0-01941100-1350928606.jpg

 

oraz port mini USB

post-5774-0-35788900-1350928607.jpg

 

Czy ktoś z kolegów ma jakieś doświadczenie z regulacjami tego typu ładowarek ?

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładowałeś na fast charge czy normalnym ? Na fast ładujesz tylko do 90% pojemności stąd napięcie końcowe może nie wyglądać na prawidłowe. Różnica napięć na poszczególnych ogniwach może według mnie wynikać z winy pakietów. Ładuję Redoxem 5 różnych pakietów i tylko 2 z nich na koniec mają po 4.2V na każdym ogniwie. Pozostałe wykazują różnicę pomiędzy ogniwami. Jedno z nich ma 4.18 inne 4.2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te wskazania z dodatkowego urządzenia, wg. są takim samym "dokładnym miernikiem" jaki jest wbudowany w ładowarkę. Im więcej "takich" podłączysz, tym więcej otrzymasz bzdurnych wyników. Zobacz np. co pokazują popularne, cyfrowe mierniki modelarskie-takie w których napięcia po kolei pokazują stan poszczególnych cel. Wszelkie wattmetery itp. są tyle samo warte. Zeby znać stan faktyczny, należy posłużyć się jakimś poważniejszym miernikiem. Zauważ, że wszelkie różnice pojawiają się na drugim miejscu po przecinku. To są setne części volta. Nie przejmowałbym się tym. To groźnie wygląda, gdy patrzymy na te cyferki. Jednak dokładność wszystkich takich mierników jest taka jak rozrzut Twoich pomiarów. Ile weźmiesz tanich mierników, tyle otrzymasz różnic w wynikach pomiarów. To, że coś jest wyświetlane, wcale nie znaczy, że tak jest w istocie. Są to zabawki, gadgety, nie przyrządy pomiarowe. Ich celem, z założenia, jest pokazać mniej więcej za stosunkowo duże pieniądze.

A swoją drogą możesz ładowarkę skalibrować, jest taka możliwość, ale zanim to zrobisz:

-musisz posiadać kilka napięć wzorcowych do kalibracji,

-musisz posiadać porządny miernik, by wiedzieć dokładnie co mierzysz.

Jeśli tego nie masz, nie próbuj kalibrować. Zrobisz więcej kuku, niż zrobiła fabryka. Zasada jest prosta. Jeśli pytasz, nie próbuj. Ten kto wie i umie, nie pyta. pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Zasada jest prosta. Jeśli pytasz, nie próbuj. Ten kto wie i umie, nie pyta. pozdrawiam." - w takim przypadku istnienie tego forum nie miało by sensu - wszyscy tu o wszystko pytaja a ci co wiedzą starają się pomóc ... bynajmniej niektórzy..

 

idfx - dzięki za cenną uwagę - faktycznie często stosuję tryb fast z zewnętrznym balanserem - ale mam pytanie , ładowarka po zakończeniu ładowania zazwyczaj wskazuje pełne napięcie - skąd " wie" że naładowała 90% pojemności ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy zrozumiałeś co napisałem? Dotyczyło samodzielnej kalibracji. To też rada. Kalibrację można zrobić jeden raz. Miałem do czynienia z tymi ładowarkami "po próbach samodzielnej kalibracji". Nie radzę próbować, jeśli się nie umie. Czytaj uważniej i ze zrozumieniem. A nie od razu się nabzdyczasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam imax-b6 i ciekawą rzeczą która zauważyłem jest to, że pokazuje całkowite napięcie np 12,6, a poszczególne cele mają np 4,19; 4,18; 4,19, czyli po dodadniu 12,56.

 

Pewnie całośc jest zaookrąglana, ale trochę dziwne o jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak naciszniesz DEC to pojawia się ekran z poszczególnymi napięciami cel. Równo są po takim ładowaniu?

 

- oczywiście nie są , bywa podobnie jak na foto .

Zastanawiam sie po co są potencjometry (prawdopodobnie) umieszczone od spodu ładowarki - może służą do jakiegoś prostrzego sposobu kalibracji / zmian parametrów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.