Skocz do zawartości

p-51 z depronu


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Małe to śmigło, nie podawałeś chyba silnika i wyposażenia. Wagi też nie.

Prop sver tak np http://abc-rc.pl/p/106/3309/piasta-prop-saver-gemfan-3mm-5-5mm-i-7mm-dwustronna-piasty-smigiel-prop-saver-smigla-i-akcesoria.html

jeśli masz wał 3mm. To podtoczenie 7mm wchodzi w otwór w śmigle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 2 tygodnie później...

modelik posklejany, nawet równo wyszło, jest parę ubytków minimalnych których nie mogłem znaleźć w trawie, ale tragedii nie ma, teraz czeka na nową ośkę, żeby spróbować polecieć jeszcze raz, ale niestety brak pieniędzy doskwiera i musi troche poczekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Hej Kuba,

też jestem w trakcie budowania tego modelu.

Jestem na etapie oszlifowanego kadłuba przed oklejaniem i chcę się wziąć za skrzydła.

Jak rozwiązałeś sposób ich mocowania?

Widzę, że skrzydła zrobiłeś na KFM3, ja chce zrobić pełny profil z tych jaki wyjdzie :):)

Właśnie jestem na etapie projektowania mocowania do kadłuba dlatego zastanawiam się nad zastosowanym przez Ciebie rozwiązaniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już tłoczno się robi, w każdym bądź razie jest nas już dwóch w trakcie budowy. Ehh też mam problem z zamocowaniem skrzydeł i jakoś tego jeszcze nie przemyślałem. W jakiej odległości ma być zamocowane skrzydło, w sensie odległości od początku? gdzie wypada ŚC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miejsce gdzie montowałem skrzydła wyznaczyłem mniej więcej tak jak jest na planach (kolor żółty), niestety (może słabo szukałem) ale nie znalazłem w wątku jakichś większych informacji na temat tego jak dokładnie je zamontować i gdzie.

warstwy starałem się łączyć ze sobą patrząc na zdjęcia autora wątku i mniej więcej tak jak wyznaczone są linie cięcia u góry kadłuba (kolor czerwony). Starałem się, żeby nakładając płyty, te linie nakrywały się.

beztytuuofi.jpg

sposób jaki zamontowałem skrzydła to: oczywiście krawędzie przylegające do kadłuba przyszlifowałem tak by w całości przylegały do niego przylegały (ponieważ szlifując kadłub nie wyszło mi dokładnie symetrycznie po obu stronach więc skrzydła indywidualnie musiałem obrabiać), nie zostawiając żadnych dziur, oczywiście trzeba pamiętać żeby szlifować tak, żeby ładnie przylegało przy wzniosie.

a tutaj jak mocowałem, raczej wszystko widać na obrazku:

75575668.png

kadłub przewierciłem (trzeba bardzo uważać żeby nie zrobić tego krzywo, tak jak ja:P) i na oko wybrałem miejsce w których rurki idą, bo trzeba pamiętać o lotkach i umieszczeniu serw. i oczywiście skrzydła klejem do kadłuba na stałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sobie podarowałem właśnie ten najmniejszy element, nie lepiłem go. U mnie na wzmocnienia skrzydeł dałem listewkę sosnową 6x6mm przez całe skrzydło, może jeszcze jedną listewkę krótszą dorzucę. ŚC ustawiać na 30% od krawędzi natarcia przy kadłubie?

 

W każdym bądź razie trochę odbiegłem od planów, skrzydła trochę powiększyłem. Mocowanie, no cóż ... jak wyjdzie tak wyjdzie, na oko. Wznios jest konieczny? Jakiej wielkości/wymiarów masz lotki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

lot nr 2 zaliczony pozytywnie, model bardzo fajnie lata, tylko martwi mnie słaby ciąg, żeby leciał musiałem drążek wychylić na max, nie wiem czy spowodowane to było słabo naładowanym pakietem (kupiłem mniejszy 1300 i leciał około 4 minuty) czy może słabą jakością przewodów którymi przedłużyłem kable od silnika;/ wieczorem kolejna próba najpierw z małym pakietem, później z 1800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

fajny ci ten model wyszedl jaka ma dokladnie rozpietosc ?? masz jakies fotki jak zamocowales serwa w kadlubie i reszte wyposazenia,, ja planuje zrobic tez taki mysle plany przeskalowac w 120procentach , powinno tez byc ok 100cm , oraz planuje wzmoznic kadlub pretami weglowymi pomiedzy panelami centralnymi w dolnej czesci modelu p[rzez calal jego dlugosc oraz okleic papierem na wikol ,to tez powinno go dodatkowo usztywnic, niewiem jak z waga bedzie ??? a ty jaka wage miales do lotu??? pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozpiętość wyszła 1m. serwa zamocowałem przykręcając do sklejki, odbiornik przykleiłem taśmą dwustronną do pakietu i umieściłem go zaraz przy serwach, regiel za wręgą ze względu na krótkie przewody, serwa lotek też na taśmie na skrzydłach, model fajnie latał, niestety podczas prób akrobacji skończyło się na połamanym dziobie, teraz nie bardzo mam do czego wręgę przykleić;/ i muszę albo cały dziób uciąć i dosztukować albo zrobić od nowa model, wyszedł ciężki około 500g, ale taki był mój cel, można nim było latać swobodnie nawet podczas wietrznych dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

mi po przeskalowaniu tez wyjdzie ponad 1m rozpietosci , kupilem lepsza pianke od tej zielonej z firmy CEZAR rewelacja twarda bardzo i sztywna , jak oryginalny depron i malenkie rowki ma, wrzuce pare fotek ze swojej budowy , a jeszcze jedno czy ty robiles na sterze kier tez serwo czy tylko wysokosc i lotki? , pozdrawiam. ps, ja planuje zrobic z kabinka tloczona z PET zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak, też było serwo... było, bo teraz jestem uziemiony:( miałem dość poważnego kreta, bo silnik przestał pracować:( prawdopodobnie dlatego, że przewody się zerwały. Serwa miałem 4, 2 na skrzydłach do lotek i 2 w środku do sterów. Koniecznie prześlij zdjęcia:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jutro jak kupie oryginalny depron to zaczynam prace fotki wrzuce w tygodniu jakies, napisz jeszcze czy dawlaes jakies przedluzki czy kabel Y na lotkach???? i jeszcze pod jakim kątem dales skrzydla wzgledem steru wysokosci //?? ja chyba zrezygnuje ze steru kierunku , model nie jest az tak duzy , malymi latalem bez steru kierunku i gralo , takimi do 75cm rozpietosci i wadze 300gr.pozdrawiam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.