Skocz do zawartości

p-51 z depronu


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

  • 1 miesiąc temu...

I jak tam, coś ruszył do przodu ten projekt? Bo zaciekawił mnie ten model, i chętnie się przyjże jak idzie budowa. Co do ostatniego postu to kolego Madrian nie w każdym mieście jest coś takiego jak "punktu ksero "wielkie formaty - A0 promocja!", a gdy już czasem znajdzie się drukarnia, to życzą sobie horrendalne ceny za wydruk na A0 . To tak nawiasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj właśnie zabrałem się już za wycinanie:) Niestety ciężko znaleźć drukarnię która stosunkowo tanio wydrukuje tak wielki format bo musiałem drukować na b0. Całość kosztowała mnie 10.50 zł, ciężko było znaleźć bo w większości było po około 20-25zł, najwięcej powiedzieli mi 50zł... jak na razie wyciąłem nie wiele, foty:

 

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

 

Dołączona grafika

Dołączona grafikaDołączona grafika

 

Dołączona grafika

 

Dołączona grafika

tak prezentuje się połowa kadłubu. Muszę przyznać, że skalpel to świetna rzecz:)

jeszcze zastanawiam się czym to najlepiej skleić, na ten moment mam klej dragona uniwersalny.

 

szczerze powiedziawszy zdrowo zastanawiam się, czy nie zainwestować i kupić lżejszy pakiet...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No kadłub dobrze się prezentuje; nie może inaczej - przecież to jeden z najładniejszych samolotów jakie powstały :) Ja bym to dragonem zrobił, bo zawsze można poprawić po sklejeniu. Co do pakietu to chyba jak już wcześniej koledzy radzili należy zainwestować... Bo wcześniej czy później i tak się okaże, że trzeba go mieć. A im szybciej, tym lepiej:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na ten moment mam klej dragona uniwersalny.

 

ja kleiłem podobną konstrukcję soudalem (polimerem wcześniej też i wydaje mi się że soudal lepiej się spisywał, tyle że trzeba go bardzo cienko położyć). Między dwie zewnętrzne płyty kadłuba wkleiłem siatę do regipsów (w tak gdzieś do kabiny pilota) - dzięki temu model wytrzymywał nieprawdopodobne ;) krety. Bez takiego wzmocnienia zdarzało się przełamanie kadłuba (przy krecie) w okolicach natarcia skrzydła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejem polimerowym to się klei tak: smarujesz cienko jedną powierzchnię. Przykładasz drugi element aby klej na niej też osiadł i rozklejasz.

Czekasz minutę , do trzech i kleisz na styk. Łapie od razu i nie da się już tego przesunąć.

Z resztą, tak samo klei się uhu-porem.

Stare powiedzenie mówi. "Klei trzyma gdy go ni ma" im mniej tym lepiej.

Soudal , ten pieniący, świetnie za to sprawdza się przyklejeniu pod kątem. Wypełnia ładnie spoinę i tworzy spoinę 3D. Nadaje się tez jako reperator wyrwanych kawałków depronu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klejem polimerowym to się klei tak: smarujesz cienko jedną powierzchnię. Przykładasz drugi element aby klej na niej też osiadł i rozklejasz.

Czekasz minutę , do trzech i kleisz na styk. Łapie od razu i nie da się już tego przesunąć.

 

Ten sposób szczególnie dobrze się sprawdza przy klejeniu rowkowanego depronu, smarujesz tam gdzie jest gładki a przykładasz stroną rowkowaną, dzięki temu zużyjesz mniej kleju i model będzie lżejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak to wygląda na ten moment

Dołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafikaDołączona grafika

Dołączona grafika

 

Stwierdziłem, że zrobie tak jak zaproponował Andy i wzmocnie go siatką:)

po sklejeniu będę musiał jakoś ładnie wyrównać wszystkie nierówności i przeszlifować:) ale już mi się podoba, choć zastanawiam się czy nie jest troszkę za wąski;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 mm. Zastanawiam się nad dodaniem jeszcze 2 płyt, żeby go troszkę poszerzyć. Wytnę skrzydła i zobaczę ile depronu mi zostanie i wtedy zdecyduję. Tak nawiasem czym najlepiej było by je wzmocnić? rurką czy płaskownikiem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Kuba

Z obrazków widać ,że sklejasz z dziesięciu elementów kadłub, po wyschnięciu kleju będzie bardzo sztywny.

Nie bardzo jest gdzie wstawić usztywnienia , chyba że między elementy ogona. Po wklejeniu skrzydła model nabierze właściwej sztywności.

Ja popełniłem Mig3-a z tej samej publikacji.Zastosowałem pięć elementów kadłuba z styroduru 15mm. Proponuję w Twoim przypadku środkowy element też wykonać ze styroduru. Będziesz mógł nadać ogonowi bardziej lotniczy przekrój.Kilka fotek mojego miga.

post-2985-0-84396800-1355681212_thumb.jpg

post-2985-0-02915500-1355681226_thumb.jpg

post-2985-0-39931100-1355681241_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze mam pytanie odnośnie budowy skrzydeł, wyczytałem, że przy kfm3 drugi stopień musi mieć 75% całości, a trzeci 50%, czy to się zgadza?

 

@SP7GTA czy też mógłbym prosić o te dane?:) tak na przyszłość:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.