Skocz do zawartości

p-51 z depronu


Kalix
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 156
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

nie było żadnych przedłużek, ani kabla Y, po prostu serwa podpinałem do odbiornika, każde na inny kanał i działało:) w zasadzie ze steru kierunku korzystałem rzadko, przeważnie w czasie lądowania na wale, a tak, to w zasadzie samymi lotkami sterowałem. Co do kąta skrzydeł to... przyznam się bez bicia, że na oko, żeby mniej więcej był ten sam co ster kierunku, latało mi się nim dobrze i prosto więc nie wiem czy dobrze zrobiłem czy nie:P

 

W czasie budowy to polecam ten patent z siatką pomiędzy poszczególne elementy, faktycznie model stał się pancerny:) tylko niestety nie pomyślałem i nie dałem jej na dziobie i sie trochu połamało:( i jeżeli nie planujesz jakiegoś podwozia i chcesz lądować na brzuchu, to wydaje mi się, że możesz sobie podarować wycinanie wlotu powietrza na dole, mi się złamał przy pierwszym lądowaniu.

 

8edz.jpg

ecp4.jpg

sk5x.jpg

tak to teraz wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba darowalem sobie wlasnie te 2 wloty o ktorych piszesz i robie bez podwozia, dzieki za fotke teraz mam na to jakis lepszy obraz , ja bede pakowal serwa jednak na stojaco w skrzydla dlatego ze jest lepszy dostep do orczykow i ja mam prosta apke wiec musze mocowac popychacze blisko osi serwa i robic takie dzwigienki giganty na lotkach zeby wychylenia byly minimalne, mysle ze tez zrobie na 4 serwach i planuje chociaz przednia czesc kadluba zrobic papierem sniadaniowym na vikol, zobacze jak z waga bedzie bo nie chce przesadzic

silnik zapakuje cf 2822 i pakiet 1300 11,1v juz mam przygotowane kopyto na kabinke , ale to w domu dopiero wytlocze, i pomaluje na cienko farba akrylowa, a co do skrzydel to tez bede na oko robil wzgledem steru wysokosci, wielkosc lotek tez taka sam bedzie ale troche dalej od kadluba i blizej koncow skkrzydel, mysle ze bedzie ok, jak cos zrobie to dam kilka fotek . dzieki za fotki i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najlepiej to albo nie robić tych wlotów w ogóle, albo zostawić zapełnione, zresztą sam widzisz jak to teraz wygląda. Co do serw, to też myślałem, że dam je pionowo w skrzydle, ale jednak bardziej zależało mi na łatwym dostępie do nich, żebym mógł je w prosty sposób zdemontować i przełożyć do innego modelu. Lotki też chciałem dać dalej od kadłuba ale niestety budowa skrzydła mi na to nie pozwoliła, bo nachodziło by na środkowy stopień;/ dodatkowo, jeżeli masz możliwość to kadłub zrób sobie szerszy, bo tutaj, po powiększeniu planów dodałem tylko 2 warstwy i wyszło za mało, strasznie mało miejsca w środku, żeby ręce wsadzić. Myślałem, że mozna by było do tych planów każdą warstwę dodatkowo przeskalować żeby było coś pomiędzy tą co skalujemy, a kolejną. wtedy też łatwiej by było go zaokrąglić.

Powiedz mi jeszcze, gdzie kupiłeś ten pseudo depron o którym wspominałeś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ,ten pseudo depron kupilem w castoramie jest blekitny i twardszy znacznie jak ten zielony i z firmy CEZAR, ja na p-51 kupilem bialy oryginalny ,wedlug mnie 12 warst daje 7,2mm wiec kadlub jest ok byle by pomiescil wyposazenie , juz troche zrobilem oto fotki, jestem na etapie szlifu kadluba, chyba nie bede oklejal na wikol bo jest bardzo twardy i sztywny.

 

do steru wysokosci wywalilem troche za wielka jape , moglem inaczej to rozwiazac, w nast weekend bede malowal go , kabinka ma byc z pet ale zrobie jak bede w domu dopiero, jak sie uda wytloczyc oczywiscie a ty masz kabinke na magnesy neodymowe czy inne rozwiazanie, w mom bedzie sinik e max 2822 chyba smiglo 8 cali czy 7 cali zastosowac , wage przewiduje ok 500rg do lotu.

post-12400-0-24389600-1377620696.jpg

post-12400-0-75872700-1377620713.jpg

post-12400-0-84616500-1377620719_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w moim kadlubie jest miejsca full :) , oryginalny depron nie zbija sie tak przy sklejaniu gdy go mocno dociskamy a zielony ulega troche i moze dlatego jes troszke chudszy, kiedys zrobilem male kombaty jeden z zielonego drugi z bialego , oba po 5 warstw i po sklejeniu okazalo sie ze ten bialy jest pare mm tezszy.

 

nastepnym raze mysle ze juz wrzyce fotki jak jest pomalowany , pozdrawiam. :)

 

Kuba jak bys modl jeszcze mi napisac w ktorym miejscu masz dokladnie SC , dzieki i jeszcze raz pozdrawiam

 

dlugosc mojego samego kadluba wynosi 77cm a rozbietosc bedzie dokladnie 103cm,

post-12400-0-49429200-1377632794_thumb.jpg

post-12400-0-75377600-1377632801_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przepraszam, że długo nie odpisywałem ale nie bardzo miałem jak:/

szczerze nie pamiętam gdzie dokładnie był SC, a teraz nie mam jak sprawdzić, ponieważ stwierdziłem, że zbuduję jeszcze raz i tamten poszedł do rozbiórki.

Muszę przyznać, że naprawdę pięknie Ci wyszedł:) koniecznie podeślij filmik z oblotu:)

z ilu warstw zrobiłeś ster wysokości?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po malowaniu wyglada to tak, syn powiedzial ze ma byc Polski i dlatego te szachownice :)

 

Twój P-51 bardziej przypomina oryginał (oczywiście poza szachownicą :D) niż ten chiński wynalazek. Proponuję, aby moderator odłączył twoją relację do nowego wątku, bo nie każdy dobrnie do 7 strony, a przecież to jeszcze nie koniec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kuba statcznik poziomy tez z 2 warstw, no nie wyszedl mi najlepiej , ale ma latac

a szachownice to zyczenie syna, wiem ze z oryginalnymi oznaczeniami byl by fajniejszy, to moj pierwszy taki duzy kombat wiec ma byc niskobudzetowy, w razie rozbicia , malowanie tez najtansze bo farbami akrylowymi do scian wiec nie ma co za mocno wymagac od niego zeby byl ladniejszy , mam nadz ze poleci, depron kupilem we francji w brocomarche o polowe tanszy jak w Polsce, bo za 2 plyty 125x80 dalem 6,20 eurowiec w razie kreta mala szkoda bedzie, filmik postaram sie wrzucic, jak bedzie latal :) , SC chyba zrobie na 1/3 skrzydla od poczatku natarcia przy samym kadlubie.

 

acha dodatkowo jeszcze wkleilem pret weglowy 3mm na samym dole prawie przez cala dlugosc chociaz przyznam ze chyba nie potrzenie bo jest bardzo sztywny , oczywiscie kierunek tez dalem na serwie jak radzil robertus, zobaczymy co z tego wyjdzie

 

starszy syn mi wykonal juz kopyto na oslone kabinki jak mi wyjdzie to bedzie z kabinka z pet jak nie to te pomaluje na blekit :) , i tez bedzie.jak sie rozbije

to zbuduje nastepny bo dosc latwy jest w budowie

 

porobie fotki w zblizeniu i wrzuce ,roznych szczegolow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.