Skocz do zawartości

Wybrałem dwa modele ASK 21 VS Fox proszę o poradę.


wicher123
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.Postanowiłem kupić motoszybowiec.Przaeglądając rózne sklepy,natrafiłem na dwa,które bardzo mnie się spodobały.

1. http://www.modelarski.com/produkt-Model_szybowiec_ASK_21,10471.html

2. http://www.modelarski.com/produkt-Model_szybowiec_Fox_Electric,10469.html

 

Szczerze mówiąc bardziej jestem za FOXem ;)

Plan jest taki by latać z kamerką GoPro Hero zamontowaną w kabince.Jeśli chodzi o loty,bardziej chodzi mi o łapanie termiki niż akrobację.

Ważnym dla mnie czynnikiem jest złożenie go.Trzeba mieć dość mocna pojęcie czy nowicjusz też sobie poradzi?

Może ktoś z Was posiada,posiadał któryś z tych modeli.Na YT mało filmów,nie mogłem nic znaleźć :(

Byłbym wdzięczny za poradę.

Może ktoś poradzi jeszcze inny model tego typu?Byłbym wdzięczny.

Dziękuję i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ważnym dla mnie czynnikiem jest złożenie go.Trzeba mieć dość mocna pojęcie czy nowicjusz też sobie poradzi?

 

To może jeszcze dopisz a jakie posiadasz umiejętności pilotażu bo to jak dla mnie jest podstawowym kryterium przy podejmowaniu takich decyzji,poza tym podoba ci się Fox a to nie jest model do nauki latania .Obydwa modele według mnie potrzebują większego doświadczenia w pilotowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

latam kilka sezonów.Posiadam Great planes Revolver z silnikiem 4 taktowym O.S Surpass II. Wcześniej troszkę Funfly, Excell 2000, Ursus XXL.

Przykładowy film z lotu Revolwerem Onboard ;)

Pytam o pilotaż szybowcem bo oprócz Motylka o rozpiętości skrzydeł 2m nie posiadałem żadnego innego szybowca.Będzie to mozna powiedzieć mój pierwszy poważny model motoszybowca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że kupując taki model nie powinno być jakiś większych problemów ze złożeniem wszystkiego w całość,dochodzi kwestia estetyki jeden modelarz zrobi to lepiej ładniej dokładniej a drugi nie .Sam musisz ocenić czy czujesz się na siłach latania 3m modelem ,aczkolwiek ja bym wybrał jakiś inny model jeżeli tylko do termiki i spokojnych lotów, mnie chodzi po głowie ten - http://www.modelarski.com/produkt-Model_szybowiec_DG808S_Glider,10464.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,sprostowanie,musi być Motoszybowcem.Dobrze,że dałem tutaj wątek,pewnie doradzicie mi lepiej,niż bym sam miał zdecydować ;)

Może w ogóle idę w złym kierunku :(

Chciałbym w miarę duży model o rozpiętości skrzydeł ok 2.5m z możliwością montażu na nim (a głównie w kabince) kamerki GoPro.Loty niezbyt extremalne,do tego mam Revolwera,czy Edga 540.

Głównie chodziło mi o spokojne,majestatyczne loty,próby łapania termiki,ot tyle ;) albo aż tyle :(

No i ważna cena.Maksymalnie chciałbym przeznaczyć ok 2tysięcy zł lub nawet mniej(ale to raczej nie będzie możliwe)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek cytuje:

Chciałbym w miarę duży model o rozpiętości skrzydeł ok 2.5m z możliwością montażu na nim (a głównie w kabince) kamerki GoPro.Loty niezbyt extremalne,do tego mam Revolwera,czy Edga 540.

Głównie chodziło mi o spokojne,majestatyczne loty,próby łapania termiki,ot tyle ;) albo aż tyle :(

 

Jeżeli tylko do tego i ma to być pierwszy elektroszybowiec to proponuję Moskito 260 z tego wątku: http://pfmrc.eu/inde...c-w-wersji-kit/

Niedrogi a fajnie lata wolno majestatycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

z całą pewnością Moskito spełni Twoje wymagania. Można go złożyc od listeweczki po oklejanie i lata super jak napisano w przyczotoczyn wyżej poście.

Sam stawiałem pierwsze kroki z tym modelem i byłem kompletnym laikiem. Nadal nim jestem ale miło było go złożyć i poznać kunszt modelarza, nie tylko pilota. Gdybyś był zainteresowany to w przyszły weekend będe w opolu. Jeśli pogoda dopisze wezmę model i ....

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie,sprostowanie,musi być Motoszybowcem.Dobrze,że dałem tutaj wątek,pewnie doradzicie mi lepiej,niż bym sam miał zdecydować ;)

Może w ogóle idę w złym kierunku :(

Chciałbym w miarę duży model o rozpiętości skrzydeł ok 2.5m z możliwością montażu na nim (a głównie w kabince) kamerki GoPro.Loty niezbyt extremalne,do tego mam Revolwera,czy Edga 540.

Głównie chodziło mi o spokojne,majestatyczne loty,próby łapania termiki,ot tyle ;) albo aż tyle :(

No i ważna cena.Maksymalnie chciałbym przeznaczyć ok 2tysięcy zł lub nawet mniej(ale to raczej nie będzie możliwe)

 

http://www.nastik.pl/rch-sirius-30m-arf-p-2598.html

Idealny na spokojne majestatyczne loty!!! To mój drugi model po EasyGliderPro, w modelarstwie siedzę od niespełna roku, nic nie wiedziałem, nic nie umiałem a jednak dałem rade i go poskładać i latać :Phttp://pfmrc.eu/index.php?/topic/27296-reichard-sirius/ a lata super! jak po nitce :) spokojny, nie nerwowy a o taki ci chyba chodzi pod kamerkę gopro modyfikujesz kabinkę i masz :) do lądowania klapy i opada jak listek. POLECAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to może taki model cię zaciekawi - http://www.nastik.pl...arf-p-2236.html

Zawsze można zmodyfikować kabinkę pod montaż kamery.

 

Byłem kilkukrotnie w firmie Reichard w Brnie i miałem w rękach sporo modeli ich produkcji. Modele ładnie wyglądają, to fakt. Natomiast większość z nich jest za delikatna - nie warta swojej ceny. Proponuję zakup czegoś z Top Model lub innej formy a jeżeli nie drażni Cię pianka to zakup Cularisa, który na pierwszy model pod kamerkę będzie OK. Jeżeli jednak koniecznie coś z Reicharda to tylko modele z białym kadłubem i wzmacnianym rowingiem węglowym. Folia niestety na modelach Reicharda się marszczy, miałem Surikatę i zanim zdążyłem myśleć o jej składaniu (jakiś miesiąc przechowywania w domu w suchym miejscu) folia na skrzydłach pomarszczyła się. Czegoś takiego nie doświadczyłem z modelem z fm. Top Model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pianki nie chce.To nie będzie mój pierwszy model,jednak pierwszy szybowiec.Mam już Edga 540,Ursusa XXL,Funfly Shoguna,Great Planes Revolwera... Czas przyszedł na szybowiec.Spodobałą mnie się makieta lub półmakieta.Własnie FOXa albo SK21 ;/

Możliwość włożenia w kabinkę GoPro i nagrywania Onboardów też przemawiała za tym.Jednak mówicie,że na pierwszy szybowiec to raczej się nie nadaję,więc odpuszczam.Może faktycznie mosqito ale..już odpadnie możliwość nagrywania fajnych Onboardów,no cóż...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam kiedyś stanąłem przed wyborem jakiegoś szybowca..Nie chciałem typowego modelu,nie chciałem typowej makiety i wynalazłem coś co nazywa się Condor Magic Evo 4..(jest w kilku sklepach w Polsce). Posiada on wygląd makietowy jednak nie jest makietą.Istotną sprawą jest to że skrzydła to nie żadne "szabelki" o małej powierzchni ( dość spora cięciwa skrzydła przy kadłubie ) tak więc model potrafi latać spokojnie i powoli jak i nie boi sie małych szaleństw.Model zelektryfikowałem,waży ok 2800 g ,3 metrowa rozpiętość robi wrażenie :P ,winglety dodają elegancji :rolleyes: -lata rewelacyjnie.

Stopniowo zacząłem nim wywijać podstawowe figury akrobacyjne i jakoś skrzydła jeszcze się nie złożyły.. ;) .Świetnie łapie termikę,extra świszczy przy szybkim niskim przelocie.Szeroki kadłub pozwala na swobodne manewrowanie pakietem,serwami.Ja jako modelarz preferujący 3D i średnio siedzący w szybowcach bardzo lubię nim latać :D .Ogólnie robi wrażenie profesjonalnego ,firmowego ,pożądnie wykonanego modelu choć to ponoć chińczyk..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.