Jump to content

Potrzebny tokarz


ECO400

Recommended Posts

Poszukuję modelarza z tokarką, który z aluminiowej rurki mógłby mi wytoczyć takie tulejki:

 

otwór 8mm

całkowita średnica 15mm

rowek na środku głębokość 2mm szerokość 2mm

grubość tulejki 4mm

w środek tulejki ma wejść to łożysko: http://allegro.pl/lozysko-wysokoobrotowe-693-zz-3x8x4-mm-wyprzedaz-i2849615361.html

 

Trzeba po prostu z pręta aluminiowego, która bym dostarczył, wytoczyć otwór 8mm, następnie ten rowek 2x2mm, a później odciąć tulejkę.

Potrzebuję kilka sztuk takich tulejek. Czy ktoś by się podjął tego zadania?

 

Dołączona grafika

Link to comment
Share on other sites

To tylko aluminium, nie trzeba wiercić, można zrobić jednym narzędziem "ECO". Na twardszych metalach wiercę początkowy otwór około 0.5 mm mniejszy od rozmiaru końcowego i potem wycinam tym narzędziem. Coś takiego :

 

http://www.ebay.com/itm/7mm-CARBIDE-STRAIGHT-FLUTE-DRILL-TiALN-COATED-USA-MADE-/190685076974?_trksid=p4069.m2059&_trkparms=aid%3D111000%26algo%3DREC.CURRENT%26ao%3D1%26asc%3D27%26meid%3D4091023644299464866%26pid%3D100039%26prg%3D1011%26rk%3D1%26sd%3D190685076974%26

 

Tyle, że początek narzędzia jest całkowicie prosty. Sterując na dowolnej osi x/y można uzyskać dowolny rozmiar od 4 lub 7 mm w górę.

Z aluminium jak z plasteliną, przy odpowiedniej prędkości narzędzia można osiągnąć niemal lustrzane wykończenie otworu. Zobaczę w weekend czy mam jakieś pręty aluminiowe w pracy, jeśli tak to mógłbym zrobić, w poniedziałek dowieźć do Polski bo przyjeżdżam na święta. Jeśli nie ma materiału to raczej nie pomogę, bo przeciągnie się przynajmniej 4 tygodnie (pobyt na urlopie).

Link to comment
Share on other sites

Musze Cie zmartwic, przekopalem wszystko i znalazlem kilka koncowek pretow 16 i 20 mm. Nie udalo mi sie nic zrobic, podajnik nie wystartuje ponizej 32 cm dlugosci :-( przed urlopem juz nie zdaze nic zdzialac.

Link to comment
Share on other sites

Nie jest tak źle ;) Pokusiło mnie dziś zajrzeć w ulubione miejsce leni.. wielki pojemnik z wiórami. Odkopałem pręt 67 cm, zktórego mogę Ci to jutro wykonać. Końcówki prętów idą w inny pojemnik, ale jak komuś się nie chce pracować, to zatrzymuje maszynę, wyciąga materiał i zakopuje w wiórach.. potem zawsze wytłumaczenie, że szły odpady, żeby się licznik zgadzał ;) Jedyny mankament, to zrobię to z ostrymi brzegami, maszyna jest ustawiona na duże zamówienie z nierdzewki, więc podmienię pręt i zrobię a krawędzie Sobie wygładzisz nawet skalpelkiem, to tylko aluminium. Napisz najszybciej jak się da ile sztuk potrzebujesz bo jutro ostatni dzień i urlop, więc z samego rana chciałbym się za to zabrać. Koło wtorku mógłbym wysłać bo będę już w Polsce, myślę że jak jedyny koszt jaki poniesiesz to koszt wysyłki, to będzie dosyć fair.

Link to comment
Share on other sites

hmm.. materiału odejmując końcówkę, którą wypluwa maszyna powinno starczyć na 60 sztuk, więc nie problem, program napiszę w parę minut, jedna sztuka powinna się robić jakieś 9 sekund, więc ujmując krótko jak mi się nie oberwie od szefa, że przerwałem zamówienie z nierdzewką, to nie ma problemu ;)

Link to comment
Share on other sites

Miło, że modelarze sobie pomagają :) ale z drugiej strony, budowniczy modeli jakie by one nie były, już dawno powinien mieć swoje dojścia i dostępu do maszyn sobie poszukać. Nie absorbować kolegów duperelą, w sumie- tylko iść do znajomego fachowca i poprosić,żeby zrobił co potrzebne za godziwą opłatą, oczywiście. Jak urządzałem swój prywatny warsztacik, to pierwszym narzędziem była właśnie tokarka, nieduża, niedroga, ale wystarczająca do moich potrzeb, później były inne maszyny, Więc chcę tu powiedzieć, że kto ma swoje, prosić się nie musi :P Owszem, nie każdego stać nawet na prostą maszynę, ale od czego jest oszczędzanie? ;) A ofert na małe maszyny jest bez liku :)

A.C

Link to comment
Share on other sites

Andrzej jeśli mi pokażesz fają tokarkę która nie będzie od razu kosztowała 5k pln to bardzo chętnie bym kupił.

Potrzebuję toczyć elementy o średnicy max 100mm i długości 250mm

Mówię oczywiście o porządnej maszynie a nie takiej z castoramy co ma luzy jak wytarte do zera łożysko.

Link to comment
Share on other sites

Andrzeju, czyli według Ciebie każdy rolnik musi mieć kombajn ? ;)

 

Jasne ,że nie :) ale rasowy modelarz jednak powinien mieć jakieś zaplecze :) A z resztą macie rację.... Niech każdy robi to co umie i chce robić :) Koledzy z forum są niezawodni i pomogą. :)

A.C.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Cała przyjemność po mojej stronie. Cieszę się bardzo, że mogły się przydać. Gdyby ktoś potrzebował coś wykonać z chęcią pomogę (raczej w większych ilościach). Pozdrawiam !

Link to comment
Share on other sites

A są jeszcze osiedlowe modelarnie? :huh: Z wyjatkiem oczywiście, mojego warsztaciku, do którego okoliczni modelarze czasem wpadaja coś sobie zrobić i piwko wypić... ;) ale moja modelarnia, to moja, prywatna. I bałaganik prywatny, ale maszynki sprawne :)

A.C.

Link to comment
Share on other sites

Może nie tyle co osiedlowe, a jedna w mieście. Przykładowo - w Sopocie jest bardzo przyjemna modelarnia, nie najlepiej wyposażona, ale są najpotrzebniejsze narzędzia i maszyny(wszystko w pełni sprawne) :D jest też TV, DVD i komputer z symulatorem.

Natomiast pracowania w Gdyni... Tak świetnie przygotowanej to prawodopodobnie nigdzie w Polsce nie ma. Mają pełne zaplecze, od tokarki, przez szlifierki taśmowe, komputer z RF G5.5, do wiertarki stołowej i CNC :)

Link to comment
Share on other sites

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

By using this site, you agree to our Terms of Use.